Fejlécben a betük helyének a megváltoztatása,fejléc rugalmassá tétele

Hú,nagyon-nagyon köszönöm mindkettőtöknek ,mindkét megoldás kiváló,kipróbáltam mind a kettőt.





Nagyon okosak vagytok és nagyon köszönöm kedves Summer és ati024.





Nagyon jó,hogy ilyen,segítőkész és mesteri tagjai vannak ennek a fórumnak.





Megkönnyebbültem :stuck_out_tongue:





Jó étvágyat Nektek a vasárnapi ebédhez és szép vasárnapot!!

Szívesen, köszi viszont! :slight_smile:











“A #branding {…}-ből pedig töröld a padding-ot, mert most két sorba töri emiatt a logo alatti kis szöveget.”





Ezt ha gondolod még megcsinálhatod. Úgy látom windows alatt jó, de linux alatt jelenleg töri a szöveget.

Megnéztem,már ki volt commentelve.Ha erre gondoltál.











#branding {float:right; margin: 0 auto;}


'Kattka' wrote on '2010-03-22:




Megnéztem,már ki volt commentelve.Ha erre gondoltál.





#branding {float:right; margin: 0 auto;}








A komment a html kódban működik. CSS-ben a kommentezés /* ... */





Tehát, így helyes:


``` #branding {float:right; margin: 0 auto; /* padding-top; padding-left:150px; */} ```

Köszönöm szépen a felvilágosítást.





Ez megoldotta egy másik problémámat is,mármint a ki commentelés mód helyesbítése.





Megcsináltam,remélem most már jó.





Köszönöm a segítséget mégegyszer. :smiley:





Szép napot!

Aham, most már jó, de most meg azért törik két sorba a szöveg linuxon mert túl hosszú :smiley:

Énnálam nem törik,ezért nem tudom megállapítani.





Direkt akartam,hogy végig érjen a szöveg,mert nem tetszett,hogy jobbra húz és nem középen van.





*-kal pótoltam a hosszúságát,meg túl sűrün voltak a szavak,átláthatatlan lett a szöveg.





Hány felesleges betü van amitől törik?Törlök a *-ból. :smiley:

Szia.Szed le ez a filet : 100323-030755-ingatlanportal-zuglo.hu-4557625.zip. Egy pár kép van benne az oldaladról ahogy külömbözö böngészök és oprendszerek látják.

Köszönöm szépen ati024, de létezik olyan,hogy mindnél jó legyen? :o





Volt az egyiknél valami cookies-problémája.





Mindenesetre megrövidítem a szöveget a fejlécen.





Mi a megoldás?





Van valami javaslata valakinek?

Csak most jó lenne,ha segítene valaki középre helyezni a szöveget.





Kéremszépen :rolleyes:

ahoz hogy középre kerüljön elegendö egy kis jobb oldali margint adni neki.Valahogy igy :


Code:

.logo { /*max-width: 590px;*/ float: right; margin: 17px 140px 0 10px;display:inline; }








Egyépként ime egy kis hasznos oldal teszteléshez http://browsershots.org/ én általában ezt használom ha megszeretném tudni hogy hogy néz ki más böngészöben és oprendszeren az épen készülö oldalam.

@ati024: köszi ezt az oldalt!!!

ati024!!





Az amit írtál pont jó lett.





Nagyon szépen köszönöm,és a teszt oldalt is. :smiley:





Azt még elárulnád,honnan tudod az oldalam paramétereit.A google chrome-mal nézed meg?

Kattka: beirjam az oldalad alján lévő google-analytics kódodat? Vagy esetleg a default css tartalmát, ami a többivel együtt a headerben van? És sose használok Gugli Krómot :smiley: :smiley:

Egyszerü a recept Firefox+Web Developer Toolbar és az egész oldalt olyanra formálom amilyenre akarom :). Valamint localhoston nekem is meg van az Arras sablon pár egyéb sablon mellet.











[off]Ja és én sem használok Gugli Kromot .Valamiért nem tetszik hogy olyan fejleszti aki nyiltan kémkedik :unsure: .[/off]

varnyu!





Akkor nyitott könyv vagyok :slight_smile:





Baj az,hogy ezek látszanak mások számára is?





Tudnak valamit az oldalammal csinálni? :o





Te mit használsz?(az oldal kiolvasására)











ati024!





A Firefox+Web Developer Toolbar -t 2 szer is kipróbáltam,valamiért mindig szétesett utána a firefox,alíg bírtam visszahozni a gépet az élők sorába.





Min. 2x így jártam ezért már nem merek vele kísérletezni.Persze még valami c-betüset is letöltöttem hozzá,már nem emlékszem a nevére.Azzal együtt dobta szét a netemet.





Mi az alocalhost. :unsure:





Utánanéztem a wikipédiában,de egy szót nem értettem belőle.





Annyiszor olvastam a fórumban róla,hogy én is szeretném tudni,mire való.





Annyit bogóztam ki,hogy a saját IP címem,ha jól értettem.





Én hogyan tudok magamnak feltenni több sablont egy tárhelyre,hogy ne zavarja be a weboldalamat?





Több példányban kell a wordpress ?

Katka:











Localhost: röviden kb egy virtuális szerver a gépeden, amin fut PHP,SQL stb. Így lokális net-független környezetben is tudod fejleszteni az oldalt amikor mondjuk a sablont fejleszted, vagy bővítményt próbálgatsz,stb. Nem kell feltöltögetni minden módosítás után…Ehhez kell program, van néhány ilyen (XAMPP,WAMP, stb)…











Sablon: Felmásolhatsz több sablont is egy WP alá, de egyszerre csak egy lesz aktív. Természetesen ha másikra váltasz kinézetre szétesHET az oldal, ha olyan tartalmak vannak benne…Simán csak másold fel a sablon mappáját a themes mappába a többi mellé, nem lesz gond…ha megnézed, valószínűleg most is minimum 3 van nálad (classic,default,Arras)

Balou!





Ha váltogatom a sablont,akkor,ha visszakapcsolom az eredetire,minden visszaáll a régibe,vagy elromolhat egy s más?











Valahol van leírás arról,hogyan kell használni a fentebb idézett programokat?





Az tényleg jó lenne,ha nem kéne minden betű után feltölteni elmenteni,frissíteni.Elég idegtépő.





Köszönöm a választ.





Szép napot. :slight_smile:

Nem romolhat el semmi, ha csak a sablonokat váltogatod. Ami ütközés lehet azok a widgetek méretei, ha olyan widget van,aminek manuálisan kell megadni a méretét, vagy a képek dimenziói ugyebár. De komolyabb káoszt nem lehet összehozni szerintem így…











Leírás: az adott program dokumentációja…XAMPP-nál telepítés után alapértelmezetten a c:xampphtdocs az a mappa, ami neked kell, ide bemásolod a WP mappádat (mappástul,tehát c:xampphtdocswordpress mondjuk). Utána http://localhost/phpmyadmin -ra fel, csinálsz egy adatbázist…utána jöhet a szokásos telepítés. Természetesen mindezek előtt a el kell indítani az apache és mysql szolgáltatását az XAMPP-nak, amit legegyszerűbben úgy tehetsz meg,hogy az óra melletti tray icon-ján át megnyitva a programot ráböksz a startra. Ha minden oké, akkor a fenti példánál maradva a http://localhost/wordpress címen elérhető lesz a dolog…

Kedves Balou!





Köszönöm a választ. :slight_smile:





Ma nem volt időm kipróbálni,mert az e-emailküldőmmel szerencsétlenkedtem,amit egy másik topic-ban tettem fel.





Ha kipróbáltam,akkor mégegyszer megköszönöm.Remélem sikerülni fog.