Featured/Related posts slideshow

thnx





egyébként ez a yootheme wordpress alatt fut?

no, ugye, a helyesírási problémák újabb galibához vezetnek, mely más kérdést is felvet, miszerint.





nem y hanem w, másrészt miért lenne itt másról szó mint a wp-ről? :o

Sziasztok!











Featured.php-t alakítanám át, hogy a slideshow ami öt képből áll,ezt már átudom állítani többre.Minden megjelenő kép alsó egyharmad részébe feljön egy átlátszó szövegmező. amiben áttudom írni a szöveget, és kitudtam iktatni a kép számát(erre más megoldást nem találtam,azaz átírni nem tudtam),de azt szeretném elérni, hogy minden képnél más szöveg legyen látható.





Gondolom ezt kéne átalakítani, vagy többször meghívni?





} else {





for($i = 1; $i <=6; $i++) {





?>







?????<!----> ????




ide kell beírni a megjelenítendő szöveget.

ez azt is tudja, amit szeretnél: http://www.featuredcontentgallery.com/ programozás nélkül.

Köszi, hát akkor megtekintem.

Egyenlőre nem tudtam beüzemelni,pedig kipróbáltam az alap(default) sablonnal is, beteszi a dobozt de a képek nem jelennek meg. Sőt a doboz belseje fehér,szerintem meg feketének kellene lennie és egy töltődő csíknak kéne jeleznie ha nem találná a képet, vagy megjelenne a kép. (Legalábbis a youtube-os videókon ilyet láttam,)





id-ket beállítom, és semmi,de mondjuk azt nem igazán látom, hogy a különböző képeknek hogyan is lesz különböző szöveg az alján.





A doboz csak akkor jelenik meg ha beillesztettem a kódot az index.php-be, és ahogy észrevettem ott se mindegy, hogy hova teszem.





Kösz hitetlen,még próbálkozok.

nézd csak…, a bejegyzés alá: http://www.featuredcontentgallery.com/wp-content/uploads/2009/01/customfieldsss.jpg











ilyeneket kell oda beszúrni:





articleimg





thumbnailimg





featuredtext











itt is látható: http://www.featuredcontentgallery.com/install-setup/

illetve majd aztán egy ID-el nem megy…, legalább kettő ID-et kell megjeleníteni.

igen ezeket megcsináltam,mégis tök fehér a kép. :unsure:

Illetve az egyik videóban láttam, hogy a bővitmény szerkesztőben featured-content-gallery/content-gallery.php utolsó előtti sorba kell illeszteni(add_action('wp_head', 'gallery_styles'):wink: ezt: ,1 ,ha valami gáz van, kipróbáltam ezt is de semmi, még mindig fehér.

de hiszen ilyeneket írtál…











[…]de mondjuk azt nem igazán látom, hogy a különböző képeknek hogyan is lesz különböző szöveg az alján[…]











Erre írtam például a featuredtext saját mezőt…











De nem tudom…, nekem olyan egyszerűen megy.











Plugin bekapcs, kódot kirakom, majd minimum két bejegyzést beállítok, és már megy is.





Ahogy itt is írja: http://www.featuredcontentgallery.com/install-setup/





Az egész 3 perc alatt megvan.

Ha ez ugyan az a bővítmény, mint amivel anno én szívtam, akkor javaslom ezt a bejegyzést…nekünk így sikerült anno működésre bírni:









'Balou' wrote on '2009-10-05:




Hogy ******** ********* ********* (ide képzeljen mindenki azt, amit akar :D) Szóval Manoval sikerült rájönni a megoldásra, még egyszer kösz a tippért. Úgy lett megoldva,hogy a gallery.php-t kicsit meg kellett hackelni,és az img src-s részeknél megadni neki az elérési utat,hogy az egyedi mezőbe már csak a file nevét kelljen megadni. S láss csodát, működik.

köszi, olvastam a bejegyzést Balou, de nekem nincs a sablonodban gallery.php így ezt nem firtattam :slight_smile:





De olvastam a ghost-al való értekezésedet.





Köszönöm Hitetlen, igen, azt arra értettem amikor felvetettem a sideshow problémámat,hogy a sablonom saját galéria mappából hívja meg képet, nem bejegyzésből, vagy média könyvtárból. Ezért akartam a featured.php piszkálni.





Ajánlottad a featured content galleryt, ami tényleg egyszerűnek tűnik…





Gondolom, ha a saját mezőbe több articleimg teszek más kép eléréssel és featuredtext-el akkor az megjelenne a slideshowba, de kipróbálni még nem tudtam,mert nem működik.











Viszont azóta kipróbáltam Dynamic content galleryt,ami egy kicsit bonyolultabb számomra és a leírásában is eltér amit az oldalukon leírásként felraktak,de azért beüzemeltem.





Itt artilceimg helyett dfcg-image nevet kell használni de érdekes a saját mezőket itt sem tudtam galériának(slide show) használni, viszont a bejegyzéseknél megjelenik egy Dynamic content gallery doboz, ahova ha megadom a kép url- ét , és alatta beírok szöveget és ezt megteszem két bejegyzésnél hurrráááá működik,csak hogy itt nekem akkor annyi bejegyzésemnek kell lennie amennyi képet szeretnék.





Szerintem a saját mezőknél lesz gubanc, bár bélyegképre tudom használni.





Készítettem egy új localhostos telepítést,mindent előröl kezdek :frowning:

Szia!











Nem is mondtam,hogy a sablonban keresd…nekem a bővítmény fájljaiba kellett belenyúlni.





Ezt a több képes dolgot felejtsd el,mert nem így működik…egy kép-egy cikk…Ezek a bővítmények arra valók,hogy a kiemelt cikkeket megjelenítsd ilyen módon…

jahhh, hogy localhost…

Hi Balou, ott nagyon sok minden van,majd holnap belenézek!





Értem, persze a bővítmények nem tudják,ok rendeben, de az én sablonom tudja a cikkek nélkül is képeket,de nem ragozom tovább, ti jobban értetek hozzá.





Hitetlen baj, hogy localhoston próbálkozok, okozhat problémát?





Köszönök minden segítséget, jó szándékot :slight_smile:

Szia Balou,Jó volt a leírásod, mindent megtaláltam,de ettől se indult el a Featured Content-gallery.





Viszont a Dynamic Content-gallery az tökéletesen működik.





Köszönöm mindenkinek a segítséget.


'hitetlen' wrote on '2010-03-13:




jahhh, hogy localhost...





Szia,hitetlen!


Nem értettem a rövid megjegyzésed pár hónapja:)


Most felraktam próbából a featured Content galleryt, egy már éles oldalra, gondoltam kipróbálom. Élesben müködik, de a gépemen(Localhost)-on nem működik még mindig. Érdekes, most már értem a rövid megjegyzésed. Biztos valami összeakad,na sebaj leírtam az utókornak:).