Fatal error: Allowed memory size

Sziasztok!











A WP 2.3.3 olan hibát ír ki a új post vagy page mentése/pblikálása után, amivel eddig még nem találkoztam. A hibaüzenet ez:











“Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 135497 bytes) in /home/httpd/www/xxx.hu/html/wp-includes/wp-db.php on line 97”











a 97. sor így néz ki a wp-db.php-ben:









Code:

return addslashes( $string ); // Disable rest for now, causing problems





de mit kell ezen állítani, hogy helyrejöjjön a hiba? és mitől van ez egyáltalán? eddig minden működött... csak most hirtelen valamitől...





Köszönöm a segítséget!





Egy kiegészítés: próbáltam képet feltölteni az adminon keresztül, és most ez a hibaüzenet:





"Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 1956 bytes) in /home/httpd/www/xxx.hu/html/wp-admin/admin-functions.php on line 2161


"





számomra érthetetlen... Vagy szerver hiba lehet?

Nem a fájlokban van a hiba… a PHP memóriát köll növelni.





Keresgélj csak, volt már róla szó itt a fórumban.

koszi moshu, rákerestem egy topicit találtam találtam, amiben benne lenne volt a “php memória”. Ez lenne a megoldás?









Quote:

memória hekk?





cache.php-ban a "<?php" után ezt beírni:





ini_set('memory_limit', '12M');





lehet felfelé is próbálkozni 16 és 20-al...





Megpróbálom. :)

Hm, sajnos nem működik. ezzel együtt is kiírja a hibát frissítsem a WP-ét? vagy mi jelenthet megoldást?











Köszönöm a választ előre is!

pluginokat ha kikapcsolod akkor se elég a ram?

kikapcsoltam az összes plugint, de akkor is elég hektikusan működött. Néha csont nélkül felment, néha meg kiírta a Fatal Errort. Pedig minden kép 100 Kb alatti volt.











Mivel WP 2.1.3 verzió futott az oldalon gondoltam frissítsünk 2.3.3-ra. El is kezdtem, ahogy kell, de amikor rámentem volna a upgrade.php-ra feltűnt hogy már az egész oldal nem jön be. Se az admin se semmi.











A hibaüzenet:









Code:

Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 80073 bytes) in /home/httpd/www/*****.hu/html/wp-includes/cache.php on line 51





és lövésem sincs mi a gond. Már írtam most éjjel a tárhelyszolgáltatónak, hátha tudnak valamit. Azért megnyugtatna ha valaki tapasztalt már lyet és sikerült megoldania.

Bocsánatot kérek, de eléggé “szemtelen kérdés” egy tanulótól:











Miért nem 2.5, vagy 2.5.1-re frissítettél ?











Frissítés közben nem kell ránézni a frissítés alatt levő oldaladra, hanem frissítened kell. Ilyenkor Te, önmagad, lehetsz a hiba elkövetője, és nem mindig tudni hol.











Javaslatom: fuss neki inkább mégegyszer a frissítésnek, de immáron a 2.5.1-nek.











Üdvözlettel:

a kérdésből látszik, hogy tanuló vagy :):: de azért köszönöm a hozzászólásod!











Na jó ezt nem tudhattad:










  1. azért nem 2.5.1-re frissítettem, mert egy másik oldalon magam is használom már ezt az újabb motort, az aki ezt a használja, ehhez van hozzászokva, és írtózik bármi újat megtanulni, még akkor is, ha szebb jobb valami.










  2. Nem a frissítrés közben néztem rá az oldalra, hanem utána. Csakhogy a frissítésnek van egy olyan szakasza amikor a böngésződben meg kell hívni a upgrade.php filet. Na ez nem sikerült.











    De a tárhelyszolgáltató már vissza is írt, emelte a memóriát 16 Mb-ra és minden kifogástalanul működik.

Hurrráááá !











Akkor minden gút ! Örülök neki.











Azt pedig külön köszönöm, hogy elnézted a tanuló belekotyogását, és nagyon tisztességesen reagáltad le - komolyan baromi jó érzés ez a hangnem a mai eldurvult világban…











A frissítés, megújulás averzióját értem, megértem, de azért csak kell haladni, nemm ? Nem mindig jó a szokások rabjává lenni. :slight_smile:











Amikor olvasgatom a Fórumban, hogy néha micsoda küzdelem folyik egyes tárhelyszolgáltatókkal, akkor mindig beleborzongok, hogy egy ilyen, aránylag piszlicsáré, gond jó indulatú megoldása mennyit lendít előre…











Szép hosszú hétvégét, sok napsütéssel !