Facebook comments integráció

Sziasztok!

A következőkben szeretném kérni a segítségeteket.

Pár hete használok egy bővítményt amelynek segítségével a vendégek/ tagok hozzászólást írhatnak a Facebook vagy Twitter fiókjuk használatával WP oldalamon… Úgy vettem észre, hogy ez idő alatt jóval több hozzászólás született mint azelőtt…

Ezzel a bővítménnyel annyi a problémám, hogy a FB-re kikerült bejegyzéshez ha írnak, az nem jelenik meg automatikusan a Wordpress oldalon.

Azt szeretném megvalósítani egy bővítménnyel, hogy ha kikerül egy bejegyzés az oldalamra (és vele együtt az FB-re) akkor ha valaki az oldalon keresztül hagy hozzászólást a Facebook fiókjával akkor az jelenjen meg az oldalon is és a Facebook rajongói oldalon is, illetve ha valaki a Facebook rajongói oldalon keresztül olvassa az adott bejegyzést és ott szól hozzá, akkor az jelenjen meg a WP oldalam bejegyzésének hozzászólásai között, automatikusan.

Néztem már pár bővítményt, de nem igazán jutottam velük sokra.

Egyet most kipróbáltam egy teszt oldalamon, ez tudja azt amiről én beszélek:

http://wordpress.org/extend/plugins/seo-facebook-comments/

Ez tudja oda-vissza azt amit én szeretnék. Pillanatok alatt megjelenik mindkét helyen a hozzászólás.

De! A problémám vele az, hogy ezzel a pluginnal viszont csak közösségi fiókok használatával tud hozzászólni (Facebook Yahoo, Hotmail) magyarul, mint WP regisztrált tag NEM.

És akkor a kérdés, hogy esetleg tudtok-e olyat ajánlani amivel továbbra is lehet mint wp regisztrált tag hozzászólni,hogy ha épp nem a Facebook felhasználójával akar egy bejegyzéshez hozzászólni

?

Elnézést, ha egy kicsit hoszzúra sikerült.

Hm, most már sikerült megoldanom, hogy a sima WP comments is látszódjon és tudjanak hozzászólni…

Na és hogy, mert engem is érdekelne. :slight_smile:

Semmi különös, magában a plugin beállításban van benne egy funkció amivel el lehet tüntetni ill. megjeleníttetni a wp hozzászólásokat is. Igaz, ott mutatja a fb hozzászólásokat is a wp hsz között, viszont a WP hozzászólások nem kerülnek ki az FB-re.

De gondolom olyanról ne is álmodjak, hogy minden egyes hozzászólás ami születik az oldalon egy bejegyzéshez, az megjelenjen a rajongói FB oldalon is, igaz?

Azt hiszem mégis megtaláltam a tutit,belinkelem, hátha valakinek ugyanilyenre lesz szüksége a későbbiekben.

http://wordpress.org/extend/plugins/add-link-to-facebook/

Ez pontosan azt teszi amit fentebb írtam.

Szia pkardos!

Leszedtem az “add link to facebook”-plugint, de valamiért nem jó.

Megcsináltam az alkalmazást, kaptam API-keyt és titkos kulcsot is, amit be is írtam a bővítmény megfelelő részébe,de valamiért nem működik.

Pirossal írja a szerkesztő nézetben, hogy : “jogosultság szükséges”. De miért, ha már beírtam a kulcsokat?

Ha rákattintok a “hitelesítés”-alatt a ‘Hitelesít’-gombra, akkor ez van:

Quote:

Error : file_get_contents(https://graph.facebook.com/oauth/authorize?client_id=336294779775260&redirect_uri=http%3A%2F%2F78.131.73.76%2Fjujitsu-gyor%2F&scope=read_stream,publish_stream,offline_access,manage_pages,user_groups&state=al2fb_auth_c1770c8eaf) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory

Most errors are described in the FAQ

Amikor egy bejegyzést szerkesztek az oldalra, ott van jobb oldalt, hogy "ne tegye ki facebook"-ra, ebből gondoltam, de király, ez majd nyomja ki a posztjaim automatikusan, ha üresen hagyom a chetboxot és nem kell kívülről megosztanom a hivatkozást.

1. Nem teszi ki a fb rajongói oldalamra a bejegyzést

2. AZ 1.-ből adódóan a kommenteket sem látom.

Nem tudom, mi lehet a probléma....

Valami a SEO-val is van:

Be sem tudom kapcsolni, ezt írja ki az aktiválás sikeretelenségére:

Quote:

( ! ) Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Facebook needs the CURL PHP extension.' in Z:Www_datajujitsu-gyorwp-contentpluginsseo-facebook-commentsfacebookbase_facebook.php on line 19

( ! ) Exception: Facebook needs the CURL PHP extension. in Z:Www_datajujitsu-gyorwp-contentpluginsseo-facebook-commentsfacebookbase_facebook.php on line 19

Call Stack

# Time Memory Function Location

1 0.0047 600432 {main}( ) ..plugins.php:0

2 2.0233 33157696 plugin_sandbox_scrape( ) ..plugins.php:148

3 2.0269 33295200 include( 'Z:Www_datajujitsu-gyorwp-contentpluginsseo-facebook-commentsseofacebook.php' ) ..plugins.php:146

4 2.0431 33481312 require_once( 'Z:Www_datajujitsu-gyorwp-contentpluginsseo-facebook-commentsfacebookseo_fb_comments_facebook.php' ) ..seofacebook.php:32

5 2.0500 33707368 require_once( 'Z:Www_datajujitsu-gyorwp-contentpluginsseo-facebook-commentsfacebookbase_facebook.php' ) ..seo_fb_comments_facebook.php:19

Mi lehet a baja már ennek is? ááá de nem akar ez össze jönni.. :(

A hibaüzenetet el kellene olvasni, és értelmezni is kellene… :wink: :slight_smile:

Quote:

Facebook needs the CURL PHP extension

Köszönöm,!

Mi az a CURL PHP extension?

Amúgy meg nem értem ezt az egészet , mert:

Eddig minden bővítményt be tudtam kapcsolni a telepítés után, az viszont más kérdés, h a beállításaiban olyat kért, amit vagy rosszul, vagy egyáltalán nem állítottam be és ezért nem működött. Ez viszont eleve kér valamit ahhoz, hogy be lehessen kapcsolni, na ez nekem új :smiley:

A curl, a php-hoz való kiegészítő. A szerver is úgy épül fel, mint egy sima gép, egyszerű hasonlattal élve:

• Szerveren fut a php, ami az egyszerűség kedvéért az operációs rendszerhez hasonlítanám. Ahhoz, hogy több dolgot tudjon csinálni, fel kell rá tenni programokat. Egy ilyen “program” a CURL.

Tehát ez egy kiegészítés, hogy többet tudjon a php. A plugin pedig igényli ezt a többlet tudást vagy nem fog működni. :slight_smile:

A SEO kommentet most már be lehet kapcsolni és konfigolni is, de valamiért nem küldi ki a posztokat a rajongói oldalra…

Ha csinálok egy új bejegyzést, akkor azt automatikusan oda kéne küldenie, nem?

A saját üzenőfalamon ugyan megjelenik, de nem sokat érek vele, ha nem tölti fel a bejegyzéseket automatikusan a fb rajongói oldalra…

Be kell állítani, hogy oda tegye és ne a te üzenőfaladra. Ez már csak szerintem beállítás kérdése, de ennyire nem ismerjük.

Meg tudja mondani valaki,aki az “Add link to facebook”-plugint használja, hogy egy bejegyzés “lájkolásakor” miként állítható be, hogy ne írja ki a kattintó nevét, csak egy számot mutasson a like-button mellet? Sehogy sem sikerült eddig ezt beállítanom…

A számlálós like button már megvan, de a nevet miként lehet eltűntetni?