Explorer - Firefox

Mi okozhatja, hogy az egyik post firefoxban megjelenik, explorerben meg nem?











http://halado.cewe-fotokonyv.hu/amit-tudni-szeretnel/











Az összeset nem néztem végig, de amit megnéztem, az mindkettőben jó, csak ebben nem. Az adminban explorerben is ott van a teljes bejegyzés, szóval fogalmam sincs, mit kellene tennem.

Van egy olyan érzésem, hogy a táblázatot úgy másoltad be, és nem a vizuális szerkesztő “W”- jelű ikon használatával szúrtad be, illetve, utána nem nézted meg HTML- formátumban. Ha megnézed HTML-ben, akkor - szerintem - láthatsz ott egy csomó, felesleges biszbaszt, amit, ha kiszedsz, akkor IE-ben is megjelenik a bejegyzésed, ahogy a FF-ban.











Tudod, az MS nem bírja saját magát sem… :slight_smile:

Igen, igazad van:) Nagyon köszönöm:) Kitöröltem a furcsán kinéző kódokat és jó lett:)





Még egy kérdésem lenne. (egyelőre:)) Ha beírom a beállításoknál a blog címét, akkor az látszik az oldal tetején és a fejléc képben is. Viszont én kreáltam egy másik header-t, amibe beleírtam a blog-címét. Mit kell kitörölnöm ahhoz, hogy a header-ben ne jelenjen meg, de az oldal tetején igen.

Szia.











Ez egy elég érdekes meg közelítés. Hiszen a header az oldalad teteje.





Minden esetre “a href=”">" ez tárolja a címet. Szinte minden sablonban van egy “

” ha ez elé be teszed, akkor a header-en kívül leszel.

Style.css-ben:





h1{display: none;}


S. Gyuri wrote:

Szia.





Ez egy elég érdekes meg közelítés. Hiszen a header az oldalad teteje.


Minden esetre "a href="">" ez tárolja a címet. Szinte minden sablonban van egy "
" ha ez elé be teszed, akkor a header-en kívül leszel.








Azt hiszem rosszul magyaráztam el. Azt szeretném, ha nem jelenne meg a blog címe a header jpg-en, hiszen megváltoztattam a képet és odaírtam. Viszont, ha a beállításoknál nem írok semmit a blog címéhez, akkor a böngésző címsorából is eltűnik.


A style.css-ben próbálgattam a h1{display: none;} és közben valamit kitöröltem, de biztos nem jól, mert nem sikerült.


Ha ez a megoldás, akkor megtennéd, hogy pontosan bemásolod, hogy mi helyett kell ezt beírni? Próbáltam a heder1 helyett is, meg a header text-nél is, de ott maradt a szöveg.


Köszönöm:)


Ja, és közben akadt még egy furcsaság, és nem akarok mindennek külön topicot nyitni. Most vettem észre, hogy a hozzászólásoknak pl. itt:


http://halado.cewe-fotokonyv.hu/csapatmunka/ mind azonos (nov.4.) a dátuma. Az adminban a hozzászólásoknál meg mindegyiknek a tényleges küldés dátuma szerepel. Ez mitől lehet?

Nem lehet hogy beleírtad a comments.php -be a tényleges nov 4. dátumot ? :slight_smile:


'krisssz wrote:

Azt hiszem rosszul magyaráztam el. Azt szeretném' date=' ha nem jelenne meg a blog címe a header jpg-en, hiszen megváltoztattam a képet és odaírtam. Viszont, ha a beállításoknál nem írok semmit a blog címéhez, akkor a böngésző címsorából is eltűnik.[/quote']





Szerintem, jól magyaráztad el, de a másik hozzászóló mellébeszél... Viszont az a megoldás, amit én javallottam, működik sokezer blogon, úgyhogy valamit rosszul csinálsz.





krisssz wrote:

A style.css-ben próbálgattam a h1{display: none;} és közben valamit kitöröltem, de biztos nem jól, mert nem sikerült.


Ha ez a megoldás, akkor megtennéd, hogy pontosan bemásolod, hogy mi helyett kell ezt beírni?








Na, akkor mindenkinek, aki nem boldogul a style megtalálásával:


Megnézed a forráskódot (jobbklikk > Forráskód) és megkeresed azt a sort, szöveget, aminek a stílusát meg akarod változtatni. Ha megtaláltad, akkor nézd meg, hogy mi a neve (id vagy class) annak az elemnek, ami magába foglalja a változtatandó szöveget. Pl. ebben a konkrét esetben a h1-et akarod manipulálni, de nem mindeniket az egész blogban, hanem csak azt, ami a
nevű részben van.


És ha megkukkerolod a saját style.css file-odat, benne van, hogy


Code:



#header h1 {

margin: 0px 0px 0px 50px;

padding: 0px;

color: #8A672C;

font: 36px Georgia, Times, Serif;

}





Na, ehhez adod hozzá, amit mondtam:


Code:



#header h1 {

margin: 0px 0px 0px 50px;

padding: 0px;

color: #8A672C;

font: 36px Georgia, Times, Serif;

display: none;

}








krisssz wrote:

Ja, és közben akadt még egy furcsaság, és nem akarok mindennek külön topicot nyitni. Most vettem észre, hogy a hozzászólásoknak pl. itt:


http://halado.cewe-fotokonyv.hu/csapatmunka/ mind azonos (nov.4.) a dátuma. Az adminban a hozzászólásoknál meg mindegyiknek a tényleges küldés dátuma szerepel. Ez mitől lehet?





Az attól van, hogy a theme szerző marhaságokat írt a comments.php-ba...


A helyes kód ez lenne:


és/vagy


(persze, a Y m d kedved szerint változtatható > http://php.net/date )


krisssz wrote:

Igen, igazad van:) Nagyon köszönöm:) Kitöröltem a furcsán kinéző kódokat és jó lett:)


Még egy kérdésem lenne. (egyelőre:)) Ha beírom a beállításoknál a blog címét, akkor az látszik az oldal tetején és a fejléc képben is. Viszont én kreáltam egy másik header-t, amibe beleírtam a blog-címét. Mit kell kitörölnöm ahhoz, hogy a header-ben ne jelenjen meg, de az oldal tetején igen.








Moshu! Meg hajlok előtted. Eszem ben sincs vitát nyitni. Amit az oldal tetején meg akarok jelleníteni, azt látni akarom! Tehát "de az oldal tetején igen" nekem azt jelenti, hogy nem akarja kitörölni, csak máshol akarja látni. Szerintem ennyi.





A megoldás amit írtál szerintem is maximálisa jó.

'moshu wrote:



krisssz wrote:

Azt hiszem rosszul magyaráztam el. Azt szeretném' date=' ha nem jelenne meg a blog címe a header jpg-en, hiszen megváltoztattam a képet és odaírtam. Viszont, ha a beállításoknál nem írok semmit a blog címéhez, akkor a böngésző címsorából is eltűnik.[/quote']





Szerintem, jól magyaráztad el, de a másik hozzászóló mellébeszél... Viszont az a megoldás, amit én javallottam, működik sokezer blogon, úgyhogy valamit rosszul csinálsz.





krisssz wrote:

A style.css-ben próbálgattam a h1{display: none;} és közben valamit kitöröltem, de biztos nem jól, mert nem sikerült.


Ha ez a megoldás, akkor megtennéd, hogy pontosan bemásolod, hogy mi helyett kell ezt beírni?








Na, akkor mindenkinek, aki nem boldogul a style megtalálásával:


Megnézed a forráskódot (jobbklikk > Forráskód) és megkeresed azt a sort, szöveget, aminek a stílusát meg akarod változtatni. Ha megtaláltad, akkor nézd meg, hogy mi a neve (id vagy class) annak az elemnek, ami magába foglalja a változtatandó szöveget. Pl. ebben a konkrét esetben a h1-et akarod manipulálni, de nem mindeniket az egész blogban, hanem csak azt, ami a
nevű részben van.


És ha megkukkerolod a saját style.css file-odat, benne van, hogy


Code:



#header h1 {

margin: 0px 0px 0px 50px;

padding: 0px;

color: #8A672C;

font: 36px Georgia, Times, Serif;

}





Na, ehhez adod hozzá, amit mondtam:


Code:



#header h1 {

margin: 0px 0px 0px 50px;

padding: 0px;

color: #8A672C;

font: 36px Georgia, Times, Serif;

display: none;

}








krisssz wrote:

Ja, és közben akadt még egy furcsaság, és nem akarok mindennek külön topicot nyitni. Most vettem észre, hogy a hozzászólásoknak pl. itt:


http://halado.cewe-fotokonyv.hu/csapatmunka/ mind azonos (nov.4.) a dátuma. Az adminban a hozzászólásoknál meg mindegyiknek a tényleges küldés dátuma szerepel. Ez mitől lehet?





Az attól van, hogy a theme szerző marhaságokat írt a comments.php-ba...


A helyes kód ez lenne:


és/vagy


(persze, a Y m d kedved szerint változtatható > http://php.net/date )








Ismételten ledöbbentem, hogy miket tudsz! És én meg megtaláltam, hogy mi helyett kellett ezt a kódot berakni. -t lecseréltem arra, amit írtál és helyreállt a rend:) Nagyon köszönöm:)) Esküszöm már csak két dolog nincs rendben az oldalammal, akkor azokat is leírom. Az egyik nem annyira fontos. A theme-ben beépített lightbox van, ami elég rondán, átmenet nélkül hozza fel a képeket. Viszont, ha kitörlöm és egy másik lightbox-ot akarok használni, akkor az egész oldal nem működik. Nyilván valami hivatkozás arra utal. Ezzel lehet valamit kezdeni?





A másik fontosabb, és azt sem sikerült megoldanom. Az oldal galériája egy Photopost nevű cucc. Hosszas kínlódás után (hozzánemértésem okán) annyit elértem, hogy azt a hátteret be tudtam rakni, ami az theme-ben van. Viszont a fejlécet képtelen vagyok. Egyelőre iframe-mel megy : http://halado.cewe-fotokonyv.hu/gallery/ , ami borzasztó ronda, a próbálkozásban eddig jutottam : http://halado.cewe-fotokonyv.hu/photopost/index.php , de itt meg nincs header, így nincsenek a menügombok sem. Hetek óta tanulmányozom a kódokat, de nem találtam semmit. (persze ez nem meglepő)


Még egyszer nagyon köszönöm, hogy időt szánsz rám:)

És mennyire le fogsz döbbeni, amikor rájössz, hogy mennyi mindent nem tudok :slight_smile:











Pl. egyetlen galéria szkripthez sem értek, mert soha nem nyúltam hozzájuk, még a legnépszerűbbeket (next-gen stb.) sem ismerem.





De elméletileg minden valamire való szkripthez lehet gyártani végtelen mennyiségű “kinézetet”. Ez az egyrészt. Ha tudsz html/css-t, akkor egyszerű, egyébként macerás.











Másrészt, ha nincs nekije előregyártott “hídja”, hogy összekösd a WP-vel, és ha a fenti első URL-ben a “gallery” az egy WP Oldal… akkor én avval azért megpróbálkoznék, hogy gyártok egy Oldal (Page) templatet: page.php > Save As “akarmi”, aztán kivágni belőle a Loop-ot, és bele illeszteni a photopost indexének a body/body közti kódját.





Jah, most látom, hogy van egy hosszú javascript annak az oldalnak a head részében, akkor viszont az is fog kelleni a Wp theme header.php fileba… szóval, én evvel kísérleteznék.











Mindent mentsél el, backup-olj, mielőtt a fenti marhaságaimat alkalmazod :slight_smile: