Emailküldés ismerősnek form

Sziasztok,



nem tudom már merre keresgéljek, remélem tud valaki segíteni.



Egy formot készítenék amely a következőt tudja: a látogató megadja nevét címét és egy előre definiált (vagy akár általa megadott) szöveget tud küldeni arra a címre/címekre, melyet ugyancsak ő ad meg. Esetleg, az elküldött levélből egy példány az adminhoz is eljusson. Egyfajta “tell a friend”, melyet be tudok illeszteni az oldalba.



Próbáltam pár contact formot, meg form buildert, de nem tudom megadni a címzett címét - vagy pedig nem jó helyen keresek…



Köszönöm.

Szervusz, lehet, hogy egyszerűbb lenne a következőben gondolkodnod: egyrészt a form nem lenne nyitott, mert így akármilyen robot kihasználhatja, hogy szerte-szét szpemmelje a világot - a címzettek pedig csak annyit látnak majd, hogy a te szervered felől jön az áradat. Szóval vagy captcha, vagy csak regisztrált userek által elérhető felület.



Az utóbbi esetben én a helyedben simán php-ban megírnám a formot és a szerver mail() függvényével elküldeném. A regisztrált felhasználónak a saját címét be sem kellene írnia, csak a címzettét, hiszen a form a user adatokból is elő tudja venni. Stb.



Nem egy nagy varázslat, ha nem akarsz mindenféle extrákat bele: http://www.w3schools.com/php/php_mail.asp