Eltűnt a HTML/Vizuális gomb

Oppá. Szóval 3.0.1 verzió. :slight_smile:

graffy: nem voltál érthető. most akkor az a pipa ott van a kockában, vagy nincs ott??


'varnyu' wrote on '2010-08-08:




graffy: nem voltál érthető. most akkor az a pipa ott van a kockában, vagy nincs ott??





Nincs ott. Mellékeltem képeket, így talán érthetőbb lett. :)





[attachment=186:kikapcs.jpg]


[attachment=187:alap.jpg]


[attachment=188:megsem.jpg]

Ha beteszed oda a pipát, akkor nem lesz ugyan vizuális szerkesztőd, de nem is fog mindig átváltani, vagy eltűnni :slight_smile:











én sose használom.

Hát igen, ez is egy megoldás. Bár én úgy gondolom, hogy valószínűleg mindig kellene működnie.





Mint “buta” grafikusnak, meg valahogy jobban tetszene ha működne, hisz elvileg segítség lenne a használata.





Azt már nem is mondom, hogy ha egy ügyfélnek kell készítenem egy oldalt, akkor ne akarja már ezt használni,hanem tessék megtanulni szépen a kódokat… ez ugye nem lehet így, mert akkor megy máshoz.











Azért köszi. :slight_smile:











Üdv: Graffy

elvileg kellene … :slight_smile: én azért kapcsoltam ki még az elején, mert amit megirtam az egyikben, azt valahogy keverte a másikkal, és néha minden formázást kinyirt. amióta kikapcsoltam a grafikust, azóta a HTML szerkesztőt egy kissé úgy használom, mintha grafikus lenne. szerintem tök szabálytalan, de mindegy. Pl.amikor új sort akarok, akkor nyomok neki egy Entert, oszt jóvan. Tényleg új sorba fogja pakolni. :smiley: a link meg a kép, meg a betűformázás HTML-ben is működik nekem a gombokkal :slight_smile: szinte sose kell szabályos HTML kódot beirnom :smiley:

Szeretem ezeket az “elvileg” eket. :slight_smile:





Elég sokat találkozok vele és néha szeretném tudni mi az oka…





Amiket írtál, majd kipróbálom. :smiley:

Milyen böngészőt használsz és be van-e kapcsolva AdBlock-szerű okosság? Nekem az produkált ilyeneket FF3.0 alatt.

Ja apropó … nálam némely TiniMc (ha jól irom) szövegszerkesztőt még a Kaspersky se úgy jelenit meg, ahogy azt kell (ha csak át nem állitom) . Böngésző és virusirtó is “bekeverhet”.

TinyMCE, de a lényeget illetően igazságod vagyon. Bármi, ami “letilthatja a nemkívánatos elemeket” (sic) bezavarhat túlbuzgóság, vagy finomhangolás hiánya miatt.











(BTW rühellem, amikor más - gép, szoftver stb. - akarja eldönteni helyettem, hogy én mit kívánok és mit nem.)


'psztrnk' wrote on '2010-08-09:




Milyen böngészőt használsz és be van-e kapcsolva AdBlock-szerű okosság? Nekem az produkált ilyeneket FF3.0 alatt.





Kipróbáltam PC-n Firefox 3.x, Google Chrome, IE 8 és Macintosh-on Safari, Firefox 3.x alatt is és sehol sem jó.

'psztrnk' wrote on '2010-08-09:




TinyMCE, de a lényeget illetően igazságod vagyon. Bármi, ami "letilthatja a nemkívánatos elemeket" (sic) bezavarhat túlbuzgóság, vagy finomhangolás hiánya miatt.





(BTW rühellem, amikor más - gép, szoftver stb. - akarja eldönteni helyettem, hogy én mit kívánok és mit nem.)





Én is rühellem ezeket... de...





Ennyi böngésző nem tilthatja le szerintem, főleg h más-más számítógép típuson sem müxik. Meg ok tiltsa le valami, de akkor első alkalommal se működjön nekem és akkor tudom, hogy valami nincs rendben. Nem gondolom, hogy ezek 1x használatos dolgok, vagy csak én vagyok a nagyon kötözködös.





No mind1, meg tudom oldani máshogy, csak ha már van (lenne, ha működne) lehetőség ilyen szerkesztő használatára, akkor feltételezem, használni is szeretném.

Hm, most találtam egy ilyet:





http://www.phenomenoodle.com/2010/07/help-wordpress-media-upload-buttons-visual-editor-not-working/











Eszerint a túl sok eltárolt korábbi változat is kiakaszthatja az amúgy olajozottan működő gépezetet?





Nem tudom, hogy összefügghet-e a te problémáddal, de az lett gyanús, hogy - ahogy írtad - a módosításkor tűnik el, bejegyzés írásakor nem.

Megnéztem a linked. Hát hasonló, de nekem a média gombok is működnek elsőre.





Két teljesen új weboldalról van szó. Mind a kettő másik szolgáltatónál van. Mind a kettőben steril új az adatbázis is.





Mégsem megy egyiken sem, csak 1x.





Egy régebbi írásomnál (#23) tettem fel képeket és ott látszik az első és a második lehetőségem.











Egy másik cms rendszer után most ismerkedem a Wordpress-el és hát eddig tetszett, de most kicsit elbizonytalanított, bár ez még nem tör meg, de ezek után olyan ügyfélnek, aki maga akarja az adatait módosítani, nem ezt használom.

TinyMCE valami javascripttel szokott összeütközni egyes bővítményeknél. Kapcsold ki az összes bővítményt az Akismet és a TinyMCE kivételével. A TinyMCE egyedi beállításainál vedd ki a pipát onnan, hogy vegye át a sablon CSS-ét.





Ekkor is ütközik?





Ha igen, akkor jobb, ha újra telepíted mind az adatbázist (lévén, hogy alig van benne úgyis valami), mind a wp-t, mert valami sérült feltöltés közben - feltehetőleg.











Azért pedig, mert valamit elrontunk a telepítéskor, figyelmetlenségből, kapkodásból, félreértésből, majd ezt az elrontást tudjuk javítani, nem kell még ellenséges lenni a wp-vel (és más cms-sel sem).





Gondolj bele: a gép is csak ember, méghozzá a legtökéletesebbbek közül való, és azt rontja el, amit kérsz tőle… :wink: :slight_smile:

Nem vagyok ellenséges. Távol áll ez tőlem. De.





Szerintem elég furcsa ha két teljesen új, frissen regelt és különböző tárhelyen lévő, szintén frissen telepített adatbázis és wp-vel ugyan az a hiba előfordulhat.





Elismerem, lamer vagyok ebben, de feltételezem, azért ennek nem így kell működnie.





Most az egyik helyen megcsináltam amit mondtál, és teljesen ugyan az a hiba. Biztosan én rontottam el, de tovább nem is akarok ezzel foglalkozni, nehogy megsértsek bárkit önkéntelenül.





Egyébként elismerem ha hibázok, vagy figyelmetlen vagyok, de azért a gépek sem tökéletesek, hisz akkor nem fejlesztenének mindig új és új dolgokat…





Elnézést mindenkitől akit megsértettem volna a tanács kérésemmel.











Üdv: Graffy

Nem sértettél meg senkit, csak reagáltam arra a megjegyzésedre, mely szerint nem tanácsolod ügyfelednek a használatot (mármint a WordPress használatát).


'Farkas wrote on '2010-08-10:




Nem sértettél meg senkit, csak reagáltam arra a megjegyzésedre, mely szerint nem tanácsolod ügyfelednek a használatot (mármint a WordPress használatát).





OK jogos. De én csak arra gondoltam, hogy annak nem, aki maga akarja szövegeket időnként frissíteni, mert neki nem hinném, hogy el tudom magyarázni miért nem azt látja amit akar. Akinek én javítok, annak ezt fogom ajánlani.

'feriman' wrote on '2010-02-28:




Amit tudok:





- Volt egy .htaccess változtatás, ami már vissza lett vonva ( UTF-8 legyen az alapértelmezett karakterkészlet ), és ( feltehetőleg ) ez után lett rossz a rendszer.








Mi a megoldás?








Kérd el a szolgáltató backup-ját és töltsd vissza a fájlt.

Kedves Farkas Győző!











Nos tényleg igazad volt a js scriptel kapcsolatban.





Artisteer-el készítettem mind a 2 oldalhoz skint. És a friss telepítés után én már azonnal be is kapcsoltam őket, majd utána akartam az adatokkal feltölteni, de akkor előjött a hiba.





Nos most jött ki a frissítése ennek a programnak a wordpress 3-ra optimalizált változata, ami elvileg pont ezt a hibát javítaná… csak épp még mindig nem jó ezzel sem. :slight_smile:





Szóval ha nem teszem fel a skint, akkor minden jó.











Köszönöm a segítséget neked is, meg a többieknek is.











Üdv: Graffy