Elszabadult widgetek?!

Az oldalamon alul a Galériától lefelé nem tudom eltüntetni a widgeteket. Már ha azok azok.





A left, és right sidebar is üres, a top sidebar-ban pedig csak a galériáig vannak widgetek.





Ha a bal, vagy jobb sidebarba berakok egy widgetet, akkor eltűnnek ezek, és csak az lesz ott. De nem szeretnék már többet berakni:) Csak ezeket eltüntetni.





Mit nem vettem észre?











Előre is köszönöm!











Az oldalam: <a href="“www.pedelec.co.hu”" class=“bbcode_url”>www.pedelec.co.hu

A megjelenésed kód részét nézd meg. Vannak témák, melyekben meg van adva, hogy ha üres az adott widget, akkor mit jelenítsenek meg.

És ezt melyik fileban keressem? A functions-ben? Az a baj, hogy nem igazán tudom mit kellene látnom és hol, mert php ügyben valahol a nulla közelében mozgom:)

Na odáig eljutottam, hogy ezt találtam:









Quote:

"Az oldalsáv kódjában (sidebar.php), amelyet a Megjelenés -> Szerkesztő menüpontban nézhetsz meg és írhatsz át szükség esetén, meg kell keresned a következő sort:











Ami ez előtt a sor előtt van, az mindenképpen megjelenik az oldalsávodban, akár vannak widgetjeid, akár nincsenek. Ami utána jön, az az a terület, amelyet viszont felülírnak a widgetek. (A kérdéses terület végén a kódrészlet látható, tehát ha ez után is van valami, az is mindenképpen meg fog jelenni.)





Ha tehát az oldalsávodban eleve ott lévő elemek közül meg szeretnél tartani egyet-kettőt, viszont szükséged van egyéb widgetekre is, akkor nincs más dolgod, mint hogy a fenti kódsort átteszed oda, ahonnan kezdve a widgeteket akarod használni (vagy fordítva: a szükséges előre megírt részeket átmozgatod a fenti kódsor fölé ). Ezzel az egyszerű módszerrel teljesen a saját ízlésed szerint formálhatod az oldalsávodat."








Na én ilyet a saját sidebar-omban csak úgy találtam, hogy a dynamic_sidebar utasítás utáni () között 1;2;3-as szám van. Mivel nem értek ehhez, nekem ez azt jelenti, hogy nem találtam meg, vagy nem jól. Meg sajnos nem is igazán értem, hogy mit kellene hová:(


Nekem így néz ki a file:


Code:

















<form class="search" action="/">

<input type="text" name="s" id="s" value="" />

Search











<?php if ( !function_exists('dynamic_sidebar')

|| !dynamic_sidebar(1) ) : ?>





Popular Posts















Flickr Photos















Featured Video





showVideo('');









Tags





'')); ?>















<?php if ( !function_exists('dynamic_sidebar')

|| !dynamic_sidebar(2) ) : ?>



Categories













Pages























<?php if ( !function_exists('dynamic_sidebar')

|| !dynamic_sidebar(3) ) : ?>



Archives













<?php wp_list_bookmarks('category_before=&category_after=&title_before=

&title_after=

'); ?>





Meta


























Ha le tudnád írni mit hová, megköszönném!

Ezt:



Code:

<?php if ( !function_exists('dynamic_sidebar')

|| !dynamic_sidebar(3) ) : ?>



Archives













<?php wp_list_bookmarks('category_before=&category_after=&title_before=

&title_after=

'); ?>





Meta













Cseréld le erre:


Code:

<?php if ( !function_exists('dynamic_sidebar')

|| !dynamic_sidebar(3) ) : ?>







Így az archívumos linkek, belépős linkek eltűnnek.

Köszönöm a segítséget!





Sőt olyan ügyes voltam, hogy a másik oldalt is eltüntettem:))





Egyébként mit jelent ez a 3 sor, amit írtál? Csak szeretném kicsit megérteni a működést.

Első kettő kimondja: “Megnézzük, hogy van-e az adott widget részbe valami téve, tehát az Admin/Megjelenés/Widget fül alatt lett-e pakolva valami ebbe. Ha üres akkor …(ami mögötte van, amit töröltél)”





A harmadik pedig lezárja csak.

Ismételten köszönöm!