Elfogy a memória?

Üdv Mindenkinek!



Tárhely váltás miatt áttelepíttettem a Wordpress oldalamat. Az új helyen az adminban, jellemzően a Média beillesztése funkciónál befagy a rendszer, és egy-két percig a weboldal sem érhető el.



A tárhely szolgáltató válasza:


A tárhelyen a weboldal rendelkezésére álló 512 MB memória bőven elegendő a legtöbb weboldal számára, így ha egy fejlesztés alatt álló, látogató nélküli weboldal lefoglalja a teljes memóriát, akkor ott valamilyen hiba található az oldalban. Ezt majdnem minden esetben a beépülő modulok hibája okozza, így érdemes mindig az összesből a lehető legfrissebb verziót használni és kizárólag megbízható forrásból beszerezni őket. Egyes bővítmények hibás működésük miatt akkor is használnak erőforrásokat és befolyásolják az oldal működését, ha ki vannak kapcsolva, így érdemes mindenkor a nem használt modulokat eltávolítani.



Nos, minden plugint kikapcsoltam, a Wp verzió a legfrissebb, a hiba továbbra is fennt áll. Az oldal látogatottsága egyébként alacsony.

Köszönöm a válaszotokat előre is!

Sablon is okozhat ilyes esetleg.



Error log van? Kiderül belőle, hogy mi okozza.

Ugyanez a régi tárhelyen működött, lehet összefüggés?



Egyébként error log ilyeneket dob (a domannevet töröltem):




[26-Nov-2015 03:33:34 UTC] PHP Fatal error: Out of memory (allocated 11796480) (tried to allocate 122880 bytes) in /home//public_html/.hu/wp-includes/link-template.php on line 3646

[26-Nov-2015 03:34:09 UTC] PHP Fatal error: Out of memory (allocated 11796480) (tried to allocate 122880 bytes) in /home//public_html/.hu/wp-includes/link-template.php on line 3646

[26-Nov-2015 03:34:37 UTC] PHP Fatal error: Out of memory (allocated 13369344) (tried to allocate 30720 bytes) in /home//public_html/.hu/wp-includes/post-template.php on line 1402

[26-Nov-2015 03:34:38 UTC] PHP Fatal error: Out of memory (allocated 13107200) (tried to allocate 30720 bytes) in /home//public_html/.hu/wp-includes/post-template.php on line 272

[26-Nov-2015 20:35:30 UTC] PHP Fatal error: Out of memory (allocated 18087936) (tried to allocate 7680 bytes) in /home//public_html/.hu/wp-includes/taxonomy.php on line 487

[26-Nov-2015 20:35:31 UTC] PHP Fatal error: Out of memory (allocated 18087936) (tried to allocate 30720 bytes) in /home//public_html/.hu/wp-includes/taxonomy.php on line 502

[27-Nov-2015 21:22:59 UTC] PHP Fatal error: Out of memory (allocated 7864320) (tried to allocate 122880 bytes) in /home//public_html/.hu/wp-includes/query.php on line 1953




Vagy nem sikerült rendesen a költöztetés, vagy a szerver beállítások, vagy az elavult sablon, de leginkább ezek kombinációja lehet a hiba oka.



A tárhely költöztetése miatt minden szükséges dolgod - elvileg - mentésre került.

Gyaluld le a teljes egészet, majd tedd fel a legfrissebb wp-t, a szükséges bővítményekből a legfrissebbet. Nézd meg, hogy alapból rendesen működik-e.

Tedd fel a legfrissebb sablont, kapcsolj rá át, nézd meg, hogy működik-e.

Tedd fel a mentett adatbázist. Van még hiba?

Igen, lehet. Tárhely és tárhely között esetenként óriási különbségek vannak. Egyik beállításai optimálisak a wp-hez, a másikétól megőszülsz. Az előző tárhelyed lehet, hogy optimálisabb memória elosztással rendelkezett. Az sem mindegy, milyen sql környezet van. Mostanában gyakori az innodb, ami igaz valamivel gyorsabb, de több is a memóriaigénye, mint a myisamnak. Bár ideális esetben ennek csak VPS-nél van szerepe.

Ez a hibaüzenet szimplán csak kevesli a memóriát. Nézd meg a wp-config.php-t, van-e benne korlát (a linken olvasható kód).

https://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php#Increasing_memory_allocated_to_PHP

Ha van benne ez a kódsor valami alacsony értékkel, akkor írd át nagyobbra: 128 vagy 256. Ha nincs, akkor megpróbálhatod, hogy beleírod.

Aztán tedd fel a p3 profilert és nézd meg, hogy mi eszi. Mert valami tuti, hogy túl sok memóriát igényel.

Még a Győző által javasolt gyalulás előtt: megemeltem 256M-re a wp-config.php-ban. Továbbra is fagy a Media beillesztésnél (egyébként csak ott, úgy tűnik mindenhol máshol ok.).



A P3 eredmények:



Total Load Time:



1.9906seconds avg.



Site Load Time:



0.4797seconds avg.



Profile Overhead:



1.5109seconds avg.



Plugin Load Time:



0.0070seconds avg.



Theme Load Time:



0.2143seconds avg.



Core Load Time:



0.2012seconds avg.



Margin of Error:



0.0573seconds avg.

(1.9906 observed, 1.9334 expected)



Visits:



13



Number of PHP ticks:



36 calls avg.



Memory Usage:



32.31 MB avg.



MySQL Queries:



44 queries avg.

Csinálj egy ilyen tartalmú PHP fájlt és linkeld be, megnézzük:

<br />
<?php<br />
<br />
echo phpinfo();<br />
<br />
?>

László, megcsináltam és löki az adatokat. Nem tudom, mennyire biztonságos ezt ide belinkelni? Vagy privátban?



Köszönöm!