Ékezetes karakterek az adatbázisban

Sziasztok,











az adatbázisban nektek is így tárolja az ékezetes szövegeket a wp?

















immáron ezt a részleget szánom…











Nálam minden, de minden utf-8 a http headertől az adatbázis charset-ig, és ennek ellenére is…











A kiolvasásnál viszont jó.











Elvileg nem zavarna, de volt egy hasonló portálom már, az is ugyanígy tárolta de jól olvasta ki az ékezetes karaktereket és egy költöztetés után igencsak nagyot szívtam a karakterkészletezéssel, mert utána már nem volt hajlandó helyesen kiolvasni.











A wp adatbázisát kimentettem és visszatöltöttem, ezután is jó a kiolvasás, de jobban örülnék, ha az adatbázisban is ékezethelyes lenne minden szöveg, a későbbi nagy szívások elkerülése végett…











Van valakinek ötlete?

Úgy tűnik ez csak engem izgat…

A Wordpress UTF-8-ban tárolja a dolgait és be is állítja elvileg a karakterkódolást. Ha viszont mondjuk PHPMyAdmin-ból exportálod a dolgokat, akkor természetszerűleg UTF-8-as fájlt fogsz kapni a megfelelő jelölő (BOM) karakterek nélkül, úgyhogy így fogod látni az UTF-8-at, natúr formájában.





Konkrétan hol találkozol ezzel?

Elég furcsa problémával szembesültem. Felraktam a legújabb wordpress-t minden működik. Viszont valamiért nem tudok ékezetes felhasználónévvel regisztrálni user-t.





Ez mitől lehet? Van valakinek ötlete?











ui: /mindenhol minden ékezet működik, kivéve a fenti problémát/











Ha valaki tud segíteni, előre is köszönöm

Én eddig egy rendszerbe se tudtam ékezetes nevekkel regisztrálni, szóval szerény nyomott véleményem szerint nem a WP a bibis :]

Akkor van ilyen, ha az adatbázis és a php-s alkalmazás kozott nem utf8-as kapcsolat van, poren kifejezve