ékezetes file nevek automatikus átnevezése

Sziasztok!





Mióta 2.8.4-re frissítettem (2.6-ról), azóta a WP engedi ékezetes névvel feltölteni a képeket, pontosabban nem cseréli le az ékezeteket.











PL. régebben egy ilyet: “Előadás_kisérlet.JPG”, így mentett el: eloadas_kiserlet.jpg - és ez így is volt jó, most pedig hagyja úgy, ahogy van.











Kérdés, hogy hogy/hol lehetne rávenni a WP 2.8.4-et, hogy úgy működjön, mint korábban?

ez a flash upload csinalja, ez ficsőr :slight_smile:











amúgy másold vissza abból a flash upload cuccot oszt kész

Azt gondoltam, hogy ez fícsőr. :slight_smile:





Azért is reméltem, hogy van rá kapcsoló is (csak én nem találom), ha nem akarnék élni a lehetőséggel.





Olyasmit képzeltem, mint pl. az autosave leállítása a wp-configban, vagy hasonlók…











Az a baj, hogy többek között a flash uploader miatt történt a WP upgrade, úgyhogy azt nem szívesen másolnám vissza,





közben megtaláltam magát a sanitize functiont, megpróbálom valahogy belehook(?)-olni a rendszerbe.

csak annyit szeretnél, hogy ne ékezetesen tárolja el a fájlokat? sajnos ilyet nem lehet, ez nekem is kellett volna. esetleg valami alternativ flash feltoltovel probalkoz, amit lehet paraméterezni

Igen, az a cél, hogy ékezetek nélkül tárolja el a szerveren és az adatbázisban a képeket.





Azért, mert bár a WP rendesen lekezeli ezeket, de bizonyos pluginek kiakadnak tőle.

hát, akkor dobni kell azt a plugint, ha 2009-ben ilyenen kiakad. valszeg akkor másban se a wp megfelelő dolgait használja a megfelelő dolgok kezelésére.

OK, kösz, akkor a plugint kidobom :slight_smile:





De a másik probléma pedig a költözésnél merült fel: az ékezetesen tárolt filenevek





elmásztak a másoláskor, míg az adatbázisban tárolt neveik nem. Így egy csomó file-t újra kellett





szinkronizálni. Nyugodtabb lennék, ha minden a webstandardnak megfelelően kerülne a szerverre és az adatbázisba…

az meg a szolgáltatód sara, hogy nem képes beállítani rendesen a localet az FTP/SFTP/FTPS kiszolgálója és a fájlrendszer között. Persze, hogy elkodolodik az ékezet, mikor a fájlrendszerbe lekerül X kodolással (mondjuk UTF-8 en-US), az FTP kiszolgáló meg Y kódolással olvassa ki (pl. ISO-8859-2 hu-HU).