Egyes oldalak más kinézettel

Sziasztok! Van arra valamilyen lehetőség, hogy egyik-másik aloldalt más témával jelenítsek meg? Más színek, más felosztás…

Talán ha a CSS-be más-más parancsokat raknál.





Pl. a főoldalon a fejléc

, a bemutatkozásban pedig












Más így hirtelen nem jut eszembe.

persze, meg lehet csinálni - külön oldal sablont kell létrehoznod, azt feltöltened a témád sablonjába, majd az írásnál a konkrét oldal létrehozásánál az újonan létrehozott sablont kell kijelölni, hogy azt használja. a stíluslapon is csinálhatsz olyan ponotkat, amiket csak ez az oldal sablon fog használni (nyilván a div-ek és class-ok stimmeljenek itt is, ott is).











Errefelé van az angolnyelvű leírás.

Ohh látom már, hogy ha egy oldalt írnék, akkor ott van egy olyan hogy Page Template :)) csodáss :slight_smile: köszi!

Meg lehet egyébként ugyanezt oldani kategóriánként is?

Mármint hogy a kategóriáknak legyen más és más oldala? nem értem kristály tisztán, mire célzol :frowning:

Lényegében igen, pl x kategóránál mondjuk zöld legyen a háttér, y-nál meg kék.

Igen:





http://codex.wordpress.org/Category_Templates

Hello!











Wp 2.2.2-ot használok, és szeretnék teljesen egyedi oldalakat létrehozni. Elég heavy java+xhtml kódot tartalmanak ezek az oldalak, a cssben hozzáadom a megfelelő elemeket, ezzel nincs is gond. A probléma ott van, hogy a WP automatikusan két P elem közé rakja be a dolgokat, ez pedig elrontja az egészet…nekem nem kellnek oda azok a P meg BR elemek. Vizuális szerkesztő ki van kapcsolva (mert 1ébként sem mükődik a tárhelyemen), tehát csak úgy alanatúr viszem be a kódokat, de amint rákattintok a mentésre teleszúrja Pkkel a tiszta kódom:( Hol lehet ez ellen tennem?











Thx előre is!

szentem valami ilyesmi segithet:





http://wpbits.wordpress.com/2007/08/06/a-look-at-wordpress-filters-disable-wpautop-on-post-formatting/


ToRokZoli wrote:

szentem valami ilyesmi segithet:


http://wpbits.wordpress.com/2007/08/06/a-look-at-wordpress-filters-disable-wpautop-on-post-formatting/





Thx, ez valóban segíthet ahogy nézem! Nézegetem, de egyelőre nem nagyon értem a dolgot. Persze, kikapcsolhatnám a teljes formázást, de az azért lenne gáz, mert a híreknél stb is elvesznének a formák, és mivel nem csak én írnék a lapra, garantáltan hiányoznának a "kötelező elemek". Azt szeretném elérni, hogy csak a lapoknál tűnjön el az automatikus formázás..erre kellne egy szűrőt beállítanom valahogy.

'lemmikki wrote:

Ohh látom már' date=' hogy ha egy oldalt írnék, akkor ott van egy olyan hogy Page Template :)) csodáss :) köszi![/quote']


Hol is van ez pontosan? Én nem találom...

Én csak annyit szeretnék, hogy bizonyos oldalakon ne legyen egyáltalán sidebar, és a szöveg fusson teljesen széltől szélig. Mit csilnálnátok a helyemben? … SOS

azt, hogy mondjuk a page-ek összességén ne legyen sidebar azt egyszerű megoldani…de hogy csak néhányon…az most így hirtelen gondolkodóba ejt…

hozz létre egy olyan template-et, amelyhez nem tartozik sidebar, aztán annál a page-nél, aminél nem akarod hogy legyen, hivatkozz a létrehozott template-re.

ahaaaa. szuper! működik.











már csak azt nem tudom:





hogyan tudom azt megoldani, hogy bizonyos szövegek a sidebarban csak és kizárólag a nyitólapon jelenjenek meg?!











baúú


kucsera wrote:

ahaaaa. szuper! működik.





már csak azt nem tudom:


hogyan tudom azt megoldani, hogy bizonyos szövegek a sidebarban csak és kizárólag a nyitólapon jelenjenek meg?!





baúú





Van egy olyan tulajdonság, hogy is_home, ha jól emlékszem. Na a kódot valahogy így kellene felépíteni:





<? php





if (is_home()) {


echo "Idejön a szöveged";


}





?>

aha, szuper… csak nálam egy statikus oldal van kezdőlapnak beállítva, ez a kód pedig a bejegyzések oldalára vonatkoztatja magát… nem az én nyitólapomra.











mi a teendő?











… (köszi a segítséget)

hm. a template fájlnak adj meg egy új sidebart, ami a monjduk a normál sidebarod másolata, de ebben módosítsd azt, amit csak ezen a (kezdő)lapon akarsz látni.





és mivel ezt máshol nem hívod be, így csak a kezdőlapon fog megjelenni! :wink:


mano wrote:

hm. a template fájlnak adj meg egy új sidebart, ami a monjduk a normál sidebarod másolata, de ebben módosítsd azt, amit csak ezen a (kezdő)lapon akarsz látni.


és mivel ezt máshol nem hívod be, így csak a kezdőlapon fog megjelenni! ;)





elneveztem a másolatot "sidebarhome"-nak és ezt küldi:





Fatal error: Call to undefined function: get_sidebarhome() in





...


vagy nem így kell meghívni az új sidebarhome-t?








ajjaj : )