Egyedi menü készítési probléma

Üdv Mindenkinek!











Segítséget kérnék az egyedi menürendszerrel kapcsolatban. Egy témát készítek a cégemnek ahol két menüsor van melyek egymástól kéne, hogy függjenek.










  • egy vízszintes amely minden oldalon megegyezik




  • és egy függőleges, aminek tartalma a vízszintes menüpontoktól függene (más-más tartalommal az oldalakon)











    A témámat alkalmassá tettem 6 egyedi menürendszer kialakítására. Ezeket el is készítettem. Szeretném a megfelelő oldalakhoz rendelni őket.











    Itt akadtam el.











    Sajnos a lenyíló menüs megoldás nem opció ezért kényszerülök erre.











    Ha valaki egy pár sor erejéig tudna segíteni nagyon hálás lennék.











    Köszönöm előre is!











    Tisztelettel:











    OSImester

Minden menünek külön neve van. Létrehozod a különböző menüket a megjelenés–> menük beállításnál, majd a bal felső részben beállítod melyik nevű melyik általad beállított menühöz tartozik.











A meghívásánál a wp_nav_menu(array(‘menu’ => ‘Ide kellő menü neve’ )); -et kell használni.











Innentől már csak csekkolni kell, hogy éppen melyik oldalon van az ember és annak megfelelően kiíratni a megfelelő menüt.











wp_nav_menu leírása

Erre a csekkolásra tudnál nekem egy egyszerű példát írni?











Tanulom a php-t és olvasni elég jól tudom már. Ha látok egy példát azt rá tudom hegeszteni az én problémámra.











A kód készítést illetően még csak próbálkozom.











Az eddigi és az ezután segítséget is nagyon köszönöm!











OSImester

Sziasztok!











Szeretnénk egy egyedi menüt a bal oldalra,függőlegesen,almenükkel.Letöltöttem a jQuery mega menu widgetet,és elkezdtük az egyedi menü építését.





Egy ideig minden rendben volt,de kb a 183.menüpont beállítása után (a kb 250-ből)egyszerűen nem mentette el a beállítást,csak egy fehér oldal jött ki (nav-menus.php),és várt a válaszra.Miután letöröltem az egész menüsort,újra lehetett kezdeni,és működik is a mentés,de nem szeretném,ha megint “beakadna” és törölhetném az egész menüt újra.











Van valami megoldás a problémámra?











Köszönettel:











Petium

osimester:











Kéne tudni, hogy az aloldalak page vagy category tipusúak e.











Amúgy egy sima if es megoldással lehet bűvészkedni pl így:



Code:



if (is_page('egyikoldal')) { wp_nav_menu(array('menu'=>'egyikoldalalmenu'));}

if (is_page('masikoldal')) { wp_nav_menu(array('menu'=>'masikoldalmenu'));}



if (is_category('egykategoria')) { wp_nav_menu(array('menu'=>'egykategoriamenu'));} //ha kategóriához kell

Az oldalak mindegyike oldal típusú. Kategória nem nagyon van.











Ez megoldás jó és nagyon szépen köszönöm!











Egy kérdést még engedj meg nekem és utána nem szándékszom zavarni:











Azt a csekkolást le lehet valahogy írni:











ha " ez az oldal" benne van “a felsorolt menü rendszerek valamelyikében” akkor rendelje hozzá azt a menüt?











Az előző megoldásnál !ha jól értem! akkor mindegyik oldalt le is kell kódilag írni, hogy eldönthesse a php melyikhez melyik menürendszer tartozik. Annyival nem lehet ezt kiegészíteni vagy megoldani, hogy el is döntse az adott oldal melyik menürendszerbe tartozik? Ebben az esetben csak a menürendszereket kéne kódilag regisztrálnom és így oldalak szabadon felvehetők lennének, ami gyakoribb művelet.











Lehet hogy rosszul értelmeztem amit írtál és az ezt végzi. Ez esetben bocsánat.

Mivel előre nem tudod mik jönnek hozzá ezért érdemesebb akkor page templatet készíteni annyit, ahány menüd van.











Ilyenkor az oldal megírásakor a jobb oldali menüben megjelenik egy oldal sablon választó. Megírod az oldalt majd kiválasztod, hogy melyik menüs verziót szeretnéd.











Mivel a menüt gondolom sidebar-ban jeleníted meg így csak azt kell eldönteni hogy melyik template melyik menüt használja.











Ebben segít az is_page_template(); függvény.











Page temapltet létrehozni az alábbi módon tudsz:










  1. ments el a jelenlegi page.php-t mondjuk menu-egy.php néven.




  2. a file tetejébe illeszd be ezt:



Code:

<?php

/*

Template Name: Egyes menüs oldal

*/

?>





3. mentsd el. És kész.





Ismételd ezt addig amíg van egyedi menü az oldalakhoz csak más más template és file névvel.





A sidebarban (vagy ahol meghívod a menüt) pedig pl:


Code:



if (is_page_template(menu-egy.php)) { wp_nav_menu(array('menu'=>'egyesmenu'));}

...stb.








Ha maga a page.php tartalmazza a külön menü meghívását akkor nem is kell if-ezni csak a template-eknél az oda illőt meghívni.





Linkek:


Page Template


is_page_template leírása

Nagyon köszönöm a segítséget!!! Működik! Elseif-el megoldottam a választást és szépen beemelte a jó menüt a helyére.











Amint elkészülök az oldallal elküldöm ide nézd meg ha gondolod. Nem kis részed van benne!











Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget!











Üdv!











OSImester

Az én problémámat meg tudja valaki oldani?vagy legalább 5lete van, hogy miért nem lehetett menteni a menüt?

















Petium