Egyedi kép- és galériakezelés egy poszton belül

Üdv,

hát én sok mindent megoldottam már WP alatt, de ez az istennek se jön össze.

Adva van egy blogspotos cucc, ez: http://hidegfem.blogspot.hu/

Amint látható, a cikkekben vannak képek, amik egyedileg vannak beszúrva jobbra, balra, középre, ötletszerűen. És vannak galériaszerű, ömlesztett képek. Az oldal átköltözik wp alapúra, és lenn egy olyan kérés, hogy a képkezelés egyszerűbb legyen, mint a blogspoté, mert az állítólag nehézkes és körülményes.

A file gallery plugint próbálom, az odáig oké, hogy abból lehet többképes galériát és egyedi képet is beszúrni a szövegbe. De lehetséges, létezik, ismert olyan plugin, amely együttműködik vele rendesen? Mert a Lighbox és a Fullscreen nem. A lightbox plus az egyedileg beszúrt képeket megnyitja, a galériákat nem. A fullscreen megnyit mindent egyben, ahogy a blogspoton; ellenben az align-tageket teljesen tönkrevágja, ha be van kapcsolva, akkor még a html-be beleszerkesztve sem lehet például center vagy right oldalra tenni a képet. A mud és a prettyphoto engedi az igazításokat, de nem nyitja meg lightbox stílusban a képeket, hanem mindig elugrik a fájlhoz a böngészőben…

Találkozott már valaki ilyen feladattal, és sikerült valamivel megoldani? Én egyet ismerek, hogy nextgennel külön galériákat hozzon létre a majdani tulaj, de ez elég gány megoldás lenne.

…no akkor válaszolok magamnak: a File Gallery és a FancyBox nagyjából működik, ezzel a kettővel sikerült megoldani a problémát.