Egy oldal elérése, csak ha elötte bejelntkezett a felhasználó

ja, ez jó megoldás.

Üdv!











Tehát egy olyan kérdésem lenne, hogy lehet azt megcsinálni, hogy egy bizonyos oldalt csak akkor lehet megtekinteni, hogy ha előtte a regisztrált felhasználó bejelentkezett…? különben meg nem tudja megtekinteni. Amíg mondjuk nem regisztrál, vagy jelentkezik be, akkor addig mondjuk csak azt látja, hogy “az oldal megtekintéséhez be kell jelentkezni…” De csak egy oldalt akarom hogy ilyen legyen, a többi maradjon nyilvánosan elérhető mindenki számára… Remélem tud valaki segíteni!





Előre is köszönök minden ötletet! :slight_smile: :stuck_out_tongue:

hát a legegyszerűbb, ha csinálsz egy oldalsablont. Beleteszed az



Code:

<?php

if ( is_user_logged_in() ) {

echo 'Welcome, registered user!';

Ide az oldalmegjelenítős kódot.

} else {

echo 'Welcome, visitor!';

Ide a kis üzenetet..

};

?>

Nagyon nagyon szépen köszönöm! :slight_smile:

nincs mit :slight_smile: azért vagyunk h segítsünk :wink:

Helló. Nekem is nagyon jó lenne ez a kód csak hát a php-hoz eléggé analfabéta vagyok. Mondjuk úgy, hogy teljesen. Annyit tudok, hogy mit kell átírni ha magyarrá akarom varázsolni smile.gif .











Tehát a sablonom a Pyrmont V2. amibe alapjáraton van oldal sablon azt odáig megértettem, hogy oda kell beilleszteni eme kódot.





Ez a kód akkor is működik ha kategóriát akarok lezárni a látogatók elöl?





Az mindegy, hogy melyik részére? (Mármint azt gondolom hogy ne egy másik kódsor közepére illesszem)





A kódban csak az oldalmegjelenítős kódot kell átírni?





Az oldalmegjelenítős kód az micsoda? Az a bizonyos ID?





Amennyiben több kategóriát akarok lezárni abban az esetben mi a teendő? Vesszővel elválasztani az oldalmegjelenítős kódot vagy beilleszteni még egyszer?











Bocsánat a sok kérdésért és a tudatlanságomért még egyszer.





A válaszokat előre is köszönöm!

@“frappáns_név”





Nos a fenti kód működésében csak előre definiált wordpress függvényt hív meg.





Megnézi, hogy a felhasználó bejelentkezett-e.





Ha igen akkor lefut az eredeti rutin, ha nem kiír valamit.





Ezzel érdemes csak 1-1 sablont így megoldani. Ha nagyobb mennyiségben kell használni akkor érdemes valami beépülőt(plugint) alkalmazni. Role Scoper, Restrictions, Members ilyesmikre érdemes szűrni.





Még egyszer: Ezzel a kódtöredékkel megoldható mind az oldalak mind a kategóriák ilyen jellegű elrejtése/hozzáférés szabályozása, de ha nagy méretekben kell akkor ehhez újabb és újabb kategóriasablonokat kellene gyártani.





Az egyszerűség kedvéért bemásolom a teljes kódot…





Oldal sablonhoz a következők:





Mondjuk page2.php



Code:



<?php

/*

Template Name: Bejelentkezetteknek-oldalsablon

*/

?>









<?php /*Ettől a sortól hozzáadva */

if ( is_user_logged_in() ) { $belep = 1; } else{ $belep = 0;}

/*Edddig a sorig hozzáadva*/ ?>



<div class="post" id="post-">













<a href="" rel="bookmark" title="">







: /

<?php

$tag = get_the_tags();

if(!$tag){

echo __('Tags: no tag /', 'pyrmont_v2');

}

else{

?>

:



















>'); ?>

<?php }else{

echo'Ezt az oldalt csak bejelentkezett felhasználók olvashatják. Amennyiben érdekel a tartalma, kérlek regisztrálj majd lépj be!'; } ?>





















































De ezt még lehet finomítani csicsázni, javítani ha valahol elgépeltem :)

Ezer hála és köszönet. Még egy utolsó kérdés utána befogom a sírós számat. Hova kell illeszteni a kategória elérését amit “védeni akarok”

Köszönöm mégse kell. Aki nem ért ilyenhez maradjon inkább a pluginok-nál és végre ráakadtam egy olyanra ami nagyon egyszerűnek és tökéletesen megfelelőnek tűnik. Köszönöm még egyszer. Szép estéket.





Manage user access a plugin neve