easyphp után feltöltés szerverre

A szolgáltatóm php támogatása nem igazán működik, ezért kénytelen voltam az oldalam easyPHP szerveren szerkeszteni. Innen hogyan lehet feltölteni a saját domain nevemhez. Bocs a laikus fogalmazásért :slight_smile:

reszter: ugyanannál a szolgáltatónál vagy még?











mit válaszolt a php problémádra az ultranet??

A kérdést nem igazán értem. Ha szolgáltatódnál nincs php akkor hiába csinálod meg az oldalt otthon akkor nem tudod átköltöztetni oda.





Ha kérdést viszont félreértettem és van új tárhely ahol van php és készen van az oldal otthon vagy bárhol és akarod költöztetni akkor, egyszerű a dolgod. Az összes fájlt felmásolod az ftp szerverre. Exportálod az adatbázist majd az új helyen importálod. Ezek után a wp-options táblában megkeresed a site_url és home mezőt és átírod az urlt a megfelelőre. Ezek után a feltöltött fájlok közöl a wp-config.php fájlt módosítod. Vagyis átírod az adatbázis elérhetőségeket a helyesre. És készen is vagy.

sima költöztetés ahogy a dokumentációban le van írva…

Efrud: http://forum.word-press.hu/topic/3895-telepitesi-problema/page__view__findpost__p__33513


'varnyu' wrote on '2010-06-26:




reszter: ugyanannál a szolgáltatónál vagy még?





mit válaszolt a php problémádra az ultranet??








Sajnos a szolgáltatóm nem nagyon aktivizálta magát. Megígérték, hogy a technikusuk majd utánanéz, (amit eddig nem tett meg), amúgy abba az irányba érveltek, hogy a többi felhasználónak a szerveren sincs Php problémája, úgyhogy biztosan nekem sincs...


Ami fura és nem tudom, hogy összefügg-e a Php támogatással, de a MySQL-ben le vannak tiltva a jogosultságok.





Szóval keresem a megoldást, de ezek szerint az easyPhp nem az az én esetemben.








Egyenlőre szolgáltatót nem szeretnék váltani, mert kifizettem már az éves díjat

'Efrud' wrote on '2010-06-27:




A kérdést nem igazán értem. Ha szolgáltatódnál nincs php akkor hiába csinálod meg az oldalt otthon akkor nem tudod átköltöztetni oda.


Ha kérdést viszont félreértettem és van új tárhely ahol van php és készen van az oldal otthon vagy bárhol és akarod költöztetni akkor, egyszerű a dolgod. Az összes fájlt felmásolod az ftp szerverre. Exportálod az adatbázist majd az új helyen importálod. Ezek után a wp-options táblában megkeresed a site_url és home mezőt és átírod az urlt a megfelelőre. Ezek után a feltöltött fájlok közöl a wp-config.php fájlt módosítod. Vagyis átírod az adatbázis elérhetőségeket a helyesre. És készen is vagy.








A helyzet az, hogy elvileg a szolgáltatónak kellene php-t biztosítani, ők úgy látják, hogy ezt meg is teszik, a gyakorlatban azonban ez nem így történik, ahogy sötét WP lovag ezt kiderítette a "szerverre feltöltésután nem lehet elvégezni a wp-admin-t" topikban.

reszter:









Code:

Ami fura és nem tudom, hogy összefügg-e a Php támogatással, de a MySQL-ben le vannak tiltva a jogosultságok.








nem tudod feloldani valahogy??? mer ameddig le vannak tiltva, addig bizony .... (itt helyettesitsd be egy csúnya szóval, kedvedre). adatbázis csinálásnál, ha kész van, az a befejező lépés, hogy megadsz minden jogosultságot neki .... Amig ezt nem tudod megtenni ...(ismét káromkodhatsz) :unsure:

Teljes kavar van ahogy én látom a dolgokat. Ha nincs php nincs wordpress, ha nincs adatbázis nincs wp. Pont. Hiába van otthon wordpress vagy egyéb más dolog ami megy, ha a bérelt tárhelyen nem adottak a lehetőségek.


'Efrud' wrote on '2010-06-28:




Teljes kavar van ahogy én látom a dolgokat. Ha nincs php nincs wordpress, ha nincs adatbázis nincs wp. Pont. Hiába van otthon wordpress vagy egyéb más dolog ami megy, ha a bérelt tárhelyen nem adottak a lehetőségek.








Ez frankó, de azért köszi, most már legalább világosan látom a dolgokat

Örülök. Nézz körül a tárhelyek között az oldalon, vannak kedvező lehetőségek véleményem szerint. Magyar tárhelyet szerintem amúgy csak akkor válassz, ha nagyon merész vagy, mert én amióta webes dolgokkal foglalkozom, azóta nem találtam megfelelő magyar tárhelyszolgáltatót.


'Efrud' wrote on '2010-06-28:




Teljes kavar van ahogy én látom a dolgokat. Ha nincs php nincs wordpress, ha nincs adatbázis nincs wp. Pont. Hiába van otthon wordpress vagy egyéb más dolog ami megy, ha a bérelt tárhelyen nem adottak a lehetőségek.








Feltétele a wp-nek az is, hogy a Mysqlben adjon a szolgáltató jogosultságot is? Nekem per pillanat, nincs jogosultságom, de a szolgáltató valamit buherált a wp-telepítéssel, most megy a wp, de pl nem lehet újabb verzióra frissíteni, plugineket hozzáadni, azt a hibaüzenetet küldi, hogy nem tud könyvtárat létrehoznia /home/ftp/okostakaritas/public_html/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack . Ez összefüggésben lehet a jogosultsággal?

ez chmod jogosultság a mappákra kell jogot adnod…


'hgrg' wrote on '2010-06-29:




ez chmod jogosultság a mappákra kell jogot adnod..





ezt hol kell keresni a mysql-n belül?

'reszter' wrote on '2010-06-29:




ezt hol kell keresni a mysql-n belül?





bocs, már látom, hogy rossz a kérdés. A tömörített fájlok esetében TCrel hogy tudunk az attríbutmokon változtatni?

azt mondja a TC, hogy csomagolt file esetében ez a művelet nem lehetséges. de mi van, ha kicsomagolod, megváltoztatod, és visszacsomagolod? :slight_smile: hátha.

reszter!











Bocsáss meg! Tudom, hogy kezdő vagy, és látom, hogy erősen szenvedsz az alapfogalmakkal, illetve azok ismerete hiányában.











A Fórumon többször, több alkalommal volt kérdés már amiket kérdezel, és használnod kellene a keresőket. Amikor megrekedsz végleg valahol, akkor a megfelelő résznél kellene megkérdezned azt, amit nem értesz.











Jelenleg úgy néz ki a helyzet, hogy valamit elkezdtél, megkérdeztél, majd megkérdezed a következő lépést, megcsinálod, majd megint kérdezel, és így tovább.











Szívesen segítünk, de annyit ugyan te is tegyél a dolog érdekében, hogy körbenézel, és egy kis rendszert tartasz te is (aki az EasyPHP-nél akad meg, nagyon meglepődik, hogy TotalCommander használati utasítást olvashat… :wink: ).