Drop down menü olyan témához, amiből ez hiányzik

A MetapamiMagazine témához szeretnék lehullómenüt készíteni, mert a sablon nem tartalmazza, de nem sikerül.





Tudna valaki segíteni?





Köszönöm!











Link: http://www.simplewpthemes.com/2011/11/metapami-magazine

Talán ez segít Dropdown menus











Vagy itt van egy pár Dropdown menü

Css-ből is össze lehet hozni gyorsan egy ilyet. Főleg ha tudsz css ben alapszinten, vagy kicsit jobban.











A style.css ben ilyen comment-ek között van a mostani menü css-e.















/*


START PAGE MENU
*/







/*
END PAGE MENU
*/









Tehát a fenti kommentek között található a mostani, "legördülés" nélküli menü. Ezt lehet kiegészíteni pás sor css el, hogy legördüljön majd.



Így fog festeni a komplett menü (régi helyett!!!!):





/*
START PAGE MENU
*/

#topwrap {

width: 100%;

height: 54px;

border-bottom: 4px solid #3b3d3a;

background: #000000;

}

#top {

width: 960px;

height: 40px;

margin: 0 auto;

}

#top li {

float: left;

position: relative;

line-height: 54px;

line-height: 51px/;

padding-top: 3px/;

margin-right: 1px;

}

#top li a {

float: left;

display: block;

padding: 0 15px;

color: #6a6a6a;

font-size: 10px;

text-transform: uppercase;

}

#top li.current_page_item a, #top li a:hover {

background: #1a1b19;

border-bottom: 4px solid #b42d00;

color: #fff;

}

#top ul ul {

-moz-box-shadow: 0 3px 3px rgba(0,0,0,0.8);

-webkit-box-shadow: 0 3px 3px rgba(0,0,0,0.8);

box-shadow: 0 3px 3px rgba(0,0,0,0.8);

display: none;

float: left;

margin: 19px 0 0 0;

position: absolute;

top: 3.333em;

left: 0;

width: 188px;

z-index: 99999;

}

#top ul ul ul {

left: 100%;

top: 0;

}

#top ul ul a{

background: black;

border-bottom: 1px solid #4f4848;

color: white;

font-size: 13px;

font-weight: normal;

height: auto;

line-height: 1.4em;

padding: 10px 10px;

width: 168px;

}

#top ul ul a:hover{

border-bottom: 1px solid #b42d00;

}

#top ul li:hover > ul {

display: block;

}

/*
END PAGE MENU
*/





Nekem nincs meg ez a sablon, nem tudom kipróbálni a művemet! Összehánytam (azaz: összerókáztam) a twentyeleven ből a css-t, meg bele is buheráltam. Érdemes az eredeti style.css-t is megtartani, ezek miatt.



Ha a menüt a wp admin felületén állítod össze és az egyik menüpont alá szervezed a többit, akkor elvileg valami legördül majd.



Próbáld ki és ha nem jó akkor javítanod kell. Vagy marad a plugin-os megoldás, amit joki javasolt, persze mondom, 5-10 perc, d enem tudom garantálni, hogy jó lesz.


/*


START PAGE MENU


*/











/*


END PAGE MENU


*/














Tehát a fenti kommentek között található a mostani, "legördülés" nélküli menü. Ezt lehet kiegészíteni pás sor css el, hogy legördüljön majd.





Így fog festeni a komplett menü (régi helyett!!!!):







/*
START PAGE MENU
*/

#topwrap {

width: 100%;

height: 54px;

border-bottom: 4px solid #3b3d3a;

background: #000000;

}

#top {

width: 960px;

height: 40px;

margin: 0 auto;

}

#top li {

float: left;

position: relative;

line-height: 54px;

line-height: 51px/;

padding-top: 3px/;

margin-right: 1px;

}

#top li a {

float: left;

display: block;

padding: 0 15px;

color: #6a6a6a;

font-size: 10px;

text-transform: uppercase;

}

#top li.current_page_item a, #top li a:hover {

background: #1a1b19;

border-bottom: 4px solid #b42d00;

color: #fff;

}

#top ul ul {

-moz-box-shadow: 0 3px 3px rgba(0,0,0,0.8);

-webkit-box-shadow: 0 3px 3px rgba(0,0,0,0.8);

box-shadow: 0 3px 3px rgba(0,0,0,0.8);

display: none;

float: left;

margin: 19px 0 0 0;

position: absolute;

top: 3.333em;

left: 0;

width: 188px;

z-index: 99999;

}

#top ul ul ul {

left: 100%;

top: 0;

}

#top ul ul a{

background: black;

border-bottom: 1px solid #4f4848;

color: white;

font-size: 13px;

font-weight: normal;

height: auto;

line-height: 1.4em;

padding: 10px 10px;

width: 168px;

}

#top ul ul a:hover{

border-bottom: 1px solid #b42d00;

}

#top ul li:hover > ul {

display: block;

}

/*
END PAGE MENU
*/





Nekem nincs meg ez a sablon, nem tudom kipróbálni a művemet! Összehánytam (azaz: összerókáztam) a twentyeleven ből a css-t, meg bele is buheráltam. Érdemes az eredeti style.css-t is megtartani, ezek miatt.



Ha a menüt a wp admin felületén állítod össze és az egyik menüpont alá szervezed a többit, akkor elvileg valami legördül majd.



Próbáld ki és ha nem jó akkor javítanod kell. Vagy marad a plugin-os megoldás, amit joki javasolt, persze mondom, 5-10 perc, d enem tudom garantálni, hogy jó lesz.


/*


START PAGE MENU


*/


#topwrap {


width: 100%;


height: 54px;


border-bottom: 4px solid #3b3d3a;


background: #000000;


}


#top {


width: 960px;


height: 40px;


margin: 0 auto;


}


#top li {


float: left;


position: relative;


line-height: 54px;


line-height: 51px/;


padding-top: 3px/;


margin-right: 1px;


}


#top li a {


float: left;


display: block;


padding: 0 15px;


color: #6a6a6a;


font-size: 10px;


text-transform: uppercase;


}


#top li.current_page_item a, #top li a:hover {


background: #1a1b19;


border-bottom: 4px solid #b42d00;


color: #fff;


}


#top ul ul {


-moz-box-shadow: 0 3px 3px rgba(0,0,0,0.bigeyes.gif;


-webkit-box-shadow: 0 3px 3px rgba(0,0,0,0.bigeyes.gif;


box-shadow: 0 3px 3px rgba(0,0,0,0.bigeyes.gif;


display: none;


float: left;


margin: 19px 0 0 0;


position: absolute;


top: 3.333em;


left: 0;


width: 188px;


z-index: 99999;


}


#top ul ul ul {


left: 100%;


top: 0;


}


#top ul ul a{


background: black;


border-bottom: 1px solid #4f4848;


color: white;


font-size: 13px;


font-weight: normal;


height: auto;


line-height: 1.4em;


padding: 10px 10px;


width: 168px;


}


#top ul ul a:hover{


border-bottom: 1px solid #b42d00;


}


#top ul li:hover > ul {


display: block;


}


/*


END PAGE MENU


*/








Nekem nincs meg ez a sablon, nem tudom kipróbálni a művemet! Összehánytam (azaz: összerókáztam) a twentyeleven ből a css-t, meg bele is buheráltam. Érdemes az eredeti style.css-t is megtartani, ezek miatt.





Ha a menüt a wp admin felületén állítod össze és az egyik menüpont alá szervezed a többit, akkor elvileg valami legördül majd.





Próbáld ki és ha nem jó akkor javítanod kell. Vagy marad a plugin-os megoldás, amit joki javasolt, persze mondom, 5-10 perc, d enem tudom garantálni, hogy jó lesz.

Köszönöm András, sokat segítettél! Némi alakítgatás után meg is volt a jó css. Próbálkoztam vele, de most végre tudom, mit csináltam rosszul!

Örülök, hogy sikerült!











András

Sziasztk! Én is szeretnék ilyen lenyíló menüt, de gondoltam nem nyitok új témát miatta. Szóval annyi kérdésem volna, hogy a legtöbb helyen írják az installálásnál, hogy tegyek be egy mondatot a témámba. Konkrétan ezt néztem ki:





http://wordpress.org…wn-menu-widget/





Itt írja az installálásnál, hogy



Quote:

"You can also use in your template to display the menu."








Nekem a teljesen gyári sablonom van, mindenből a legfrissebb (wp-ből és sablonból is), egyetlen célom, hogy a felső vízszintes "menüsor" (oldalak ugye) olyan legyen, hogy az X-re ha rámegyek akkor legördüljön egy Y és egy Z variáció, vagy hát ahányat majd beállítok.





Esetleg, ha tudtok könnyebb utat azt is megpróbálom, eddig a multi level menu keresésével próbálkoztam a googleon de mivelhogy a php tudásom a nullához közelít, így elég nehéznek tűnt ez a dolog.





Válaszotokat és segítségeteket előre is nagyon köszönöm.

Elnézést, hogy szükség volt a hsz-em szerkesztésére. Sajnos továbbra sem jutok vele tovább, keresgéltem plugint, widgetet találtam, bár szerintem nekem most ehhez nem az kell, de továbbra sem értem ezt hova kéne illeszteni. A gyári “menü” beállítása csak ennyit hoz ki:



Quote:

Az aktuális sablon nem támogatja natívan a menüket, de az “Egyedi Menü” widget használatával a sablon oldalsávjában létre lehet hozni a menüket.





Gondolom ez kicsit más, mint amit én szeretnék. Válaszotokat és segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Igazad volt, elnézést, mint kiderült én néztem el a dolgot, ráadásul a megnevezés is kissé autószerelős, bocsánat érte. A helyes sablonnév a következő: Wordpress theme generator. Attól félek ez nem egy sablon, hanem valaki az adott programmal hozta létre ezt a sablont. Nem túl jó hír számomra. Innen gondolom még nehezebb továbblépni az általam áhított irányba.

Az a baj, ez amit csinálgatok egy klub oldal, aki eddig csinálta annyit kért, hogy a külsőhöz ne nagyon nyúljak ha nem gond. Természetesen a fickó eléggé elérhetetlen, de szeretném tiszteletben tartani a kérését. Eddig azt hittem ez a gyári sablon, de sajnos, most rájöttem, hogy ezt még ő csinálta anno.











Én csak annyit szeretnék, hogy az oldalak amik vízszintesen, menüpontokban vannak, azok között legyen kettő is ami lenyíló menü (Tehát, példának, ámegyek, hogy Országok és lenyíló menüben kijön, hogy Hollandia meg Luxemburg, majd ezek valamelyikére kattintva a kívánt oldalra visz)











Van így bármi esélyem? :slight_smile:

Ettől a jelzőtől -sajnos- nagyon távol állok. Én is klubtag vagyok, és mivel aki eddig csinálta külföldre ment, meg egyéb teendők miatt nem tudja csinálni (jó egy éve) így jobb híján engem bíztak meg a dologgal, de ez egyrészt bonyolult, másrészt annyira nem a témához kapcsolódik, ha érdekel magánban vagy presszóban szívesen leírom, de itt lehetőleg inkább a drop-down menüről beszéljünk, hátha tud valaki valami megoldást :slight_smile:

Igen, köszönöm a segítséget, keresgéltem is a pluginok között, de sajnos a probléma visszagyökerezik a #6-os számú hozzászólásomra, mivelhogy az itt látható pluginok 80%-nál a telepítés nem csak egyszerűen két kattintás, még a legesleggagyibb is kér annyit, amennyit a #6-osban megkérdeztem, és emiatt nem is jutok tovább.

Az a bizonyos egy sor, amit a 6. hozzászólásodban említesz, azt mondja, hogy tedd be (Ctrl+C - Ctrl+V) a sablon fájlodba oda, ahol szeretnéd megjeleníteni a bővítmény által generált menüt.





Tehát, a bővítmény fel, bekapcsol, és beilleszt a sablonfájlba, és ahova teszed, ott fog megjelenni.











A legjobban úgy tudsz kísérletezni a honlappal, hogy nem döntöd szét a működő oldalt, hogy létrehozol egy aloldalt, pl. gyakorlo.klub.hu címmel, oda telepítesz egy wp-t, meg a most használt sablont, meg a bővítményeket, egy-két minta tartalmat, aztán szétfaragod. Ami jól sül el, azt az élő oldalnál is alkalmazod.

Tyűha azt hiszem hiányos angol tudásomnak hála eléggé benéztem ezt a dolgot. Szóval ha jól értem ez a plugin (sem) a meglévő menüből csinál lenyílót, hanem a meglévő helyett betesz egy teljesen újat ugye? Ez számomra nagyon nem jó hír. Lassan elkezdek nézegetni a mostani témához nagyon hasonló sablont, hátha az újabb és átláthatóbb.











Köszönöm a tippet a wp kísérletezgetésre, nem tudom mennyire megoldható az adott helyzetben, de tényleg nagyon jó ötlet.

A menüket te magad is tudod szerkeszteni akár úgy hogy saját link ként megoldod .











A módja csinálsz egy vagy tetszés szerinti főmenüt,majd a fent említett módon alá teszed az úgynevezett almenüket amit ugyanúgy saját linkel oldasz meg.





Ezt 3 szint mélységig tudod megoldani.majd egyéni menüként widgetként be tudod tenni,ott kitudod választani melyik főmenü kerüljön be.





Az egyéni menü widgetet sokszor beteheted különböző főmenükkel.





Csak megjegyzés mert az elején én is sokat kínlódtam vele a menü készítésnél ha almenü akarsz a menü alá csak jobbra kell húznod a kiválasztott menüt.





kezdők figyelmetlensége és nem tudása:)











Remélem érthetően tudtam leírni.











További szép napot.