Domain vétel utáni első lépések és MU subdomain-ek beállítása saját domainre

Ezt a miskulanciát, amit az OP (eredeti hozzászólás-indító) akar, úgy híjják angolul a WP MU körül, hogy domain mapping = a subdomainekre (nem subfolderekre!!!) beállított MU subdomainjeire lehet domaineket ráirányítani. Igy a





subdomain.example.com > pelda.hu domain alatt fog mutatkozni.





(A wp.com-nál alkalmazzák sűrűn, amikor javallják, hogy vegyél egy domaint és a pityputy.wordprsss.com blogod az új domained alatt fog virítani.)











http://wpmututorials.com/plugins/donnchas-domain-mapping-plugin/





http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-mu-domain-mapping/

Jaja az megvan!





Csak hogy önmagában nem működik, mert a domainhez tartozó MU folder nem a public_html-ben van, hanem egy almappában - ez lehetett a gond, ráadásul nem írtam ide előre, mert eszembe se volt!











De hgrg megnézte, kiötlötte a magoldást és megcsinálta, ígérte, hogy a megoldást beírja ide.

Amíg hgrg elkészül, addig leírom amit én csináltam, hátha valakinek jól jön az infó.











Azóta egy másik domaint is hozzárendeltem egy MU egyik al-blogjához. Ez egyszerűen megoldható lenne a domain mapping pluginnal, de mivelhogy az MU egy almappába lett telepítve, így a plugin nem műkődik - szerintem.











Nos!










  • domain mapping plugin aktiválva lett az MU-ban és az aktuáis al-blogban, majd az al-blogban megadom az új domaint.




  • name.com-on a domaint beállítottam hitetlen segítségével infó




  • a hostgator cpaneljében addon résznél az új domaint hozzáadtam és az MU almappát adtam meg elérési útként




  • ugyanitt a cpanelben hozzáadtam az eredeti domainhez (ami a tárhelyem public_html mappájához van rendelve) egy Subdomain-t.





    Ennek a subdomainnek az eleje az új domain, a vége pedig a tárhelyhez tartozó domain lett.




  • az MU mappájával egy szintbe készítettem egy mappát az új domain névvel és beletettem egy üres cgi-bin mappát 0755-ös beállítással




  • a mysql-ben az al-bloghoz tartozó home és a site_url értéket kicseréltem az új domainre.











    Ezután mennie kell az almappába telepített al-blognak az új domainnel, de ha mégse menne, akkor a mysql-ben a “Table: wp_domain_mapping” érdemes megnézni, hogy hozzáadta e az új url-t és ha nem, akkor pótolni kell.

Eddig jónak tűnik a fenti írás, de utólag látom, hogy a kilépés gomb nem működik.

Helló!











Az lenne a kérdésem, hogyha több domainnal akarom használni a Wordpress 3.0 multiusert, akkor mindegy, hogy első lépésként melyik domain alá telepítem fel a Wordpresst?











Pl. ezek a domainjaim: domain1.hu, domain2.hu, domain3.hu, és azt akarom, hogy egyszerre tudjam mindhárom domain alatti Wordpress blogot frissíteni, ezért használom a Wordpress MU-t. De legelőször, amikor felmásolom a Hostgator tárhelyre a Wordpresst, akkor mindegy, hogy melyik domain alá másolom?

Nem értem, ezt írja a WordPress MU Domain Mapping helpje: “Your users should go to Tools->Domain Mapping where they can add or delete domains.” De nekem nincsen a Tools menüben Domain Mapping menüpont. Meg mi az a user? Én nem akarok másnak jogot adni, csak én magam vagyok, mint admin.











Nekem csak olyan van, hogy Super Admin->Domains. Itt szépen hozzáadtam két domaint, id-t is rendeltem hozzájuk, azok meg is jelennek a listában a Super Admin->Domains részben. De most mit kell csinálni azokkal a domainokkal, amiket hozzá akarok rendelni az MU-hoz? A névszerverük már be van állítva, és a cpanelben hozzáadtam őket, mint parkoló domainok, de ha rámegyek, akkor csak a cpanel üzenetet kapom:











Great Success !





Apache is working on your cPanel® and WHM™ Server











Most ugye nem kell felrakni egy Wordpresst minden egyes domainra, amit hozzá akarok rendelni az MU-hoz a WordPress MU Domain Mapping pluginnal?











A wildcard DNS be van állítva a cpanelben.