Dokumentáció (wiki) - kérdés, javaslat

Van gazdája a Dokumentáció címszó alatt elérhető wikinek? Én időnként ránézek, persze, soha semmi nem történik, csupán néhány oldalt visszaállítok (mert a vandálok szétcseszik), de nem igazán látok semmi mozgást arrafelé, az eredeti oldalakon túl…











Ha jól megbogarásznánk a fórumot, akkor rengeteg jó 5-let, kvázi-útmutató van benne szétszórva - azokat derék dolog lenne összeszedni valamiféle FAQ-ba.

Az biztos, hogy sok nagyon hasznos info van itt.





Én nagyon örültem volna egy magyar nyelvű leírásnak, mert elmegy az angol, csak a magyar könnyebben.





A wiki-t eddig csak néztem de nem szerkesztettem még. Mondjuk elsőnek inkább a WPt tanulnám ki, hogy értsek is valamennyire hozzá.

Megnéztem, miről van szó, télleg elég karcsú. A magyarítás régen nem a wp-includes/languages dirből megy, hanem wp-content/languages-ből, pölö. Eh. Naprakészíteni kéne.


'exer wrote:

A magyarítás régen nem a wp-includes/languages dirből megy' date=' hanem wp-content/languages-ből, pölö.[/quote']


Az a legkevesebb... megy az mind a két helyről, ha rendesen csinálják.









Amúgy az ottan használt szoftver, a wiki, arról nevezetes, hogy bárki szerkeszthet. Nem úgy működik, hogy "csinálja mán meg valaki" - hanem odamész, regisztrálsz, és elkezdesz dolgozni. Ilyen egyszerű. Az eredeti szövegemben a "gazdát" arra értettem, hogy elméletben mindig van valamiféle szuper-júzer-cerberus-főember-admin.





De a cikk-íráshoz, szerkesztéshez TE is elég vagy, kedves sötétben bújkáló olvasó!

Te vagy a WP-mage, just do it, nem én hoztam fel amúgy sem. Ostoba vagyok a témához.











De igaziból arra gondoltam, hogy összevakarni az okosságot a fórumról. Az lenne jó.