*.doc, *.xls, *.pdf, *.htm(l) megjelentetése

Köszi Győző,











igazából minél egyszerűbben szeretném, ha lehet. Ha csak ezt az egy pdf file-t akarom elérhetővé tenni a nagyközönségnek, akkor is ajánlott a downloadmanager? Leírom, mit szeretnék:











A főoldalamról (vagy egy nem túl ellenszenves popup-ról) fel lehet iratkozni majd emailben egy 8 oldalas ingyenes ebookra, és amikor feliratkozik a látogató, visszaigazolja az emailt, majd kap egy linket, ami egy “rejtett” aloldalamra vezet (exclude pages plugin ezért kellett, köszi mégegyszer, abban is te segítettél) és ott le tudja tölteni az ingyen fejezeteket az ebookomból, amit írtam.











Ezt szeretném minél egyszerűbben…











Köszi, más is segíthet :slight_smile:

A bővítmény tudja, hogy csak regisztrált felhasználóknak, vagy bárkinek letölthető legyen bármilyen állomány.











A letöltés oldal is lehet rejtett.











Vagy, ha végiggondolom: van egy jelszóval védett .pdf fájlod, amit az tölthet le, aki kéri, hogy szeretné letölteni, de a letöltéshez ezt-azt ki kell töltenie? Ez olyan hírlevélszerű izé, amihez van plugin (mármint hírlevélkezelő plugin).











Valahogy nem igazán érzékelem a kérdést, azért is tötyörgök. Sorry.

Nem a te hibád, én magyarázom bénán :slight_smile:











Csak annyit szeretnék, hogy:











Jön a látogató az oldalamra, látja, hogy ajándékot kaphat, megadja a nevét, e-mail címét egy autoresponder form-on, és az automatikus üzenetben meg kell erősítenie a feliratkozását, és kap egy linket, ahonnan letöltheti az ajándékomat (2 fejezetet az ebookomból).











Eddig még megy minden, a problémám itt kezdődik:










  1. hova töltsem fel a tárhelyemen a pdf file-t.




  2. a rejtett oldalról hogyan tudja majd letölteni, azaz a linknek milyen útvonalat adjak meg, ahonnan letöltheti a pdf file-t (ami a rejtett oldalamról érhető el)





    Ez a megoldás? http: // sajatdomain.hu/idetettemapdftkonyvtar/pdfneve.pdf










  3. a harmadik nem annyira WP problem, bénázok azzal is, hogy hogy kell átkonvertálni pdf-be a word-öt, a pdfonline.com már egy-két órája nem küldi, pedig 15 percet ígér a honlap, egy másik szoftver meg csak arra képes, hogy pdf-ben nyomtat word-ből, de a file marad word… de ez másik történet :slight_smile:











    Köszi, hogy ilyen segítőkész vagy.





    Gábor

Hát, egyelőre a harmadik kérdésre tudok válaszolni:











a.) a leggazdaságosabb megoldás az OpenOfficeprogramcsomag legújabb verziójának beszerzése ingyenes :), amely egyrészt tökéletesen olvassa a Microsoft Office-szal készült dokumentumokat, másrészt PDF állományok készítésére is alkalmas. Nincs más teendő, mint megnyitni az átalakítandó Word- vagy Excel-állományt, majd kiválasztani a Fájl -> Exportálás PDF-be menüpontot, és már kész is.











b.) ha Office 2007-et használsz, akkor egyszerűen telepítened kell az MS Office bővítményt











c.) Írd be a google-ba, hogy Word to PDF és a listán megjelenő, ingyenes konverterekből válogassál











d.) Telepíts egy .PDF nyomtatót, és akkor pdf kimenetbe lesz a kívánt anyag. (a Google-ba a Print to PDF kifejezést írjad :slight_smile: )











Aztán folytatom a következővel:











A rejtett oldal egy olyan oldal, amit a látogatók nem látnak, nincs bemutatva, de attól létezik. Mégpedig az egy oldal, amire az van elhelyezve, amilyent csak akarsz.





Pl. linket. A link, hogy hova mutat, általad van megadva, ergo: a pdf fájlt oda töltöd fel, ahova akarod (lásd előző javaslatomat) - nem az oldalra tapad a fájl, hanem az egy könyvtárban lakik, és az akár a Náni néni hátsó konyhájában is lehet, az oldalon csak a hozzávezető elérési utat adod meg, és ez az út bejárható legyen (egészen a sparherdig :slight_smile: ).

  1. Teljesen mindegy. Ha a WP-n keresztül teszed, akkor a szokásos helyre fog menni (wp-content/uploads/akarmi). Ha FTP-vel nyomod fel, oda teheted, ahova akarod, akár egy jól eldugott al/al/alkönyvtárba is.




  2. Igen, megadod a teljes URL-t.





    Mellesleg, hogy ne bénázzanak, mert ugye, ha direkt .PDF file linket adolsz, akkor az kinyílik nem letöltődik… én inkább zsugorítanám egy .zip file-ba, mert ha arra linkelsz, akkor minden rendes böngésző azt rögvest le akarja tölteni - ez esetben nagyon helyesen!

Köszi srácok, innen már boldogulok!

Viszont a guugli nagy barátságban van a .pdf fájlokkal

Győző közben WP MASTER lett, jíííhhhááá:))))))

toecksimbo!











Téged alaposan félrevezettek! :slight_smile: :slight_smile:

Ma hasonló gondolatom támadt (egy árlista kapcsán ) ,





hogy excel táblát be tegyem egy post-ban.





Oxigén Office - vel szépen el is készítettem és





mentettem xhtml .html formátumban , azután





az egész kódot a bj. szerkeszőben html fülön





beírtam ( teljes egészében) .





legnagyobb meglepetésemre , cellaszín , betű tipus





stb. szépen jött amikor azonban kategóriából





indított szűrész volt akkor bemásolt html kódhalmaz





jelent meg.

bocs : szűrés

Sziasztok!





Készítettem egy egyszerü táblázatot dreamweaver el 600pixel 9sor és 9 mezővel létrehoztam egy új oldalt a html-re kattintottam és csinált belőle egy nyamvatt kockát rácsokkal :wink: Már mindenhogy próbáltam de nem jeleníti meg jól.





Tudnátok segíteni,hogy mi lehet a gond?

potyka: Én nem ismerem a dreamweaver-t, mert csak notepad+±ban kódolok, de kicsit részletezhetnéd a problémád, mert tulajdonképpen a táblázat az ennyi… egy rácsozott négyzet. Ha formázási gondjaid vannak, akkor a CSS-ben nézelődj.

Tedd fel a WP-be a TinyMCE Advanced bővítményt, és azzal gyártsál kisebb táblázatokat. A nagyobbakkal meg többet kell szenvedni, de lehet azt is csinálni vele. :slight_smile:


'Farkas wrote on '2010-04-19:




Tedd fel a WP-be a TinyMCE Advanced bővítményt, és azzal gyártsál kisebb táblázatokat. A nagyobbakkal meg többet kell szenvedni, de lehet azt is csinálni vele. :)








Sziasztok már tegnap ráleltem a bővítményre és sikerrel jártam frankó lett azért köszönöm..!