Divi sablonnal új honlap

Elnézést kérek, hogy így üzenetben zavarok, de:



1.) Kezdő WP-s vagyok, Dreamweaver-rel, Joomla-val már szerkesztettem weboldalt, de ez eléggé eltér tőle

2.) Rengeteg sablont átnéztem, több helyen is tájékozódtam, de hiába



Szóval:

A munkahelyemnek kell egy weboldalt szerkeszteni - természetesen ingyen. Ez egy komplex intézményrendszer, ami több területet foglal magába (egészségügy, szociális ellátás, gyermekjóléti szolgáltatás, idős gondozás). Találtam egy weblapot, ami nagyon tetszett (http://www.eszszk.hu/), gondoltam, hogy valami távolról hasonló talán jó lesz. A weblap DIVI-vel készült. Letöltöttem, telepítettem, bekonfiguráltam, és elkezdtem a munkát. Egymás után hoztam létre az oldalakat, kialakult a menürendszer. Először az alapértelmezett szerkesztőt használtam, de aztán rájöttem, hogy a DIVI tervezőre is szükség van ahhoz, hogy a honlapnak megfelelő kinézete lehessen. Na és ide is értem a problémámhoz:

A korábbi weblap szerkesztési “tanulmányaim” alatt hozzászoktam, hogy van egy kezdő oldal (index.html), ami mindennek az alapja…

Viszont…

Itt van egy vezérlőpult, ahol meg tudom nézni, hogy hogy néz ki a jelenlegi weboldalam (látszik az oldalak alapján létrehozott menü (fejléc), látszanak a bejegyzések (amik az aktuális híreket hivatottak megjeleníteni)

https://www.dropbox…lőpult.JPG?dl=0



de



nem látszik rajta a DIVI tervezővel összerakott slide, ikonsor…

https://www.dropbox…m/alap.jpg?dl=0



(ez még nem a végleges külső, csak most megakadtam ezen a problémán, és amíg ez nem tisztázódik, addig nem tudok a külcsín fejlesztésén dolgozni)



Tehát a kérdés:

Hogyan lehet meghatározni, hogy mi jelenjen meg a honlap megnyitásakor, és melyik az induló oldal?



A normál oldalszerkesztésnél láttam olyasmi beállítást, hogy “globális megjelenés(?)”, de a divi tervezőnél nincs ilyen…



Már napok óta ismerkedek, küzdök a Wordpress-el, de ezt nem értem. Néztem bemutató videókat is, de ott szimplán a divi tervezővel összerakott oldalon mutogatták a funkciókat, és olyat nem találtam, hogy egyáltalán hogy kezd az ember neki egy weboldalnak…



A segítő útmutatást nagyon szívesen venném, és természetesen a fórumra is kikerülhetne (ha nem minősül túlságosan “láma” kérdésnek.



Előre is köszönöm!!!



U.i.:

Mivel van egy jelenleg is működő honlap, aminek a helyére ez az új kerül, ezért ezt nem a tárhelyen fejlesztem (mint ahogy ez a képernyőképeknél a címsorból látszik is) - ezért ha valami nagyon eldugott problémáról van szó, amit százszor egyszerűbb megmutatni, mint leírni, szívesen adok teamvieweres hozzáférést.

A kezdőoldalt a Beállítások -> Olvasás menüpontban állíthatod be statikus oldalra.



[attachment=0:160zwuii]Képkivágás.PNG[/attachment:160zwuii]



A kezdőoldalon jelenjen meg: egy statikus oldal (alul a legördülő listából választható ki)

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :slight_smile: Ilyenkor csap az ember a homlokára, hogy miért nem találta meg?!

“A weblap DIVI-vel készült. Letöltöttem, telepítettem, bekonfiguráltam, és elkezdtem a munkát.” Ugye meg is vetted, mert fizetős. Amúgy én ezt a sablont használom :slight_smile: és szeretem. Javaslom, hogy siess, mert 27 nap múlva itt az új verzió addigra ki kellene alakítani az arculatot. Rengeteg újítást fog tartalmazni a w 3

Szép Napot Minden Kedves WP-snek!

Az elmúlt napokban pár problémát sikerült megoldanom, de van 1-2, ami nem akar sikerülni… :angry:

1.

a weblapon a bejegyzés funkcíót használnám a friss hírek megjelenítésére. Amíg nem állítottam be a Divi tervezővel összeállított statikus oldalt kezdő oldalnak, addig a bejegyzések tetszetős formában jelentek meg, de utána apró méretű lett a kiemelt kép, és ez nekem nem tetszik, …meg szerintem másnak sem…

https://www.dropbox.com/s/zxc5ewup95nvhit/h%C3%ADrek_men%C3%BCb%C5%91l.JPG?dl=0

ha menüből nyitom meg, akkor sokkal jobban olvasható, és rendes méretű a kiemelt kép

https://www.dropbox.com/s/bc4aprzcsl06t2t/h%C3%ADrek.JPG?dl=0



2.

Gondom még, hogy ha az oldal forrásába szeretnék belenézni, esetleg kódot beleírni, ez sem megy, mert a “Megjelenés/Szerkesztő”- oldalon nem találok olyan php-s állományt, amiben viszontlátnám a saját oldalam…



A segítséget előre is köszönöm!

A beállítások között keresgélj; a használt mintasablonok (template, vagy hasonló), keressél olyant, hogy megjelenítés nagy képpel, blog elrendezés (blog layout), a blog oldal szerkesztésénél nézd meg, mi van az alapértelmezetten túl.

Sziasztok!

Ngyon új nekem még a weblap építés és a Wordpress. Pár napja csinálgatom az oldalam, Divivel.

Olyan problémám van, hogy nem szerkesztői nézetben, az oldalam jobb oldalán, a fejléc alatt pár mm széles hézag jelenik meg, és egy csúszka a lap alján. A fejléc kitölti a teljes oldalt, de onnantól végig ,megvan a rés. Szerkesztőben nem látszik (visual builderben sem). Margók nincsenek. Az oldalszélességet kisebbre véve 100%-ról nő a “rés”, viszont eltűnik a csúszka. Sajnos az egész oldal hosszán végigmegy ez a rés, kivéve a fejlécnél. Ötletek esetleg?