Deafult Kubrick sablon átalakítása

Sziasztok!











Remélem nem baj, hogy ezért új topikot nyitok.











Van egy honlapunk ami a Wordpress alap, Kubrick sablonjából lett kialakítva. Teljesen átszabtuk, kapott a sablon egy plusz sidebar-t is widget-el. A következő a helyzet. Safariban, Operában, Firefoxban sőt, még Explorer 8-ban is tökéletes, Explorer 7-ben viszont a két oldalsó menüsáv elugrik a helyéről. Úgy emlékszem, a legelején jó volt de közben rengeteg módosítást végeztünk és sajnos nem mindig mentettük el a változtatások előtt állapotot. Volt egy pont ahol valószínűleg elfelejtettük 7-es explorer alatt tesztelni és így most sajnos elég gázul néz ki az oldal…











Az a baj, hogy nem látjuk még át igazán a Wordpress sablonok felépítését, úgyhogy most eléggé megakadtunk. Ha valaki jártasabb a témában és vetne rá egy pillantást, nagyon hálásak lennénk érte. :slight_smile:











A honlapunk címe:





http://www.atvi.hu











Csatoltam két képet is a problémáról…











Előre is köszönjük!

az elsődleges baj, hogy a ie7 fosfelleg, remélhetőleg már egyre kevesebben használják, és ugyebár aki áttért a 8.ra az már meg sem tudja nézni 7essel.











így a feladat megoldása minden bizonnyal rád fog hárulni, a kezdőrúgást azért megadom! :wink:











a lényeg, hogy csinálj egy másolatot a CSS-edről amit kizárólag az ie7-hez fogsz használni, aztán tegyél egy hivatkozást a header.php-be, hogy ie7-el való megnyitás esetén az kerüljön érvényre.





ezután pedig nyisz-szab-vág-kódol, és előbb utóbb megtalálod a hibát…





ami vélhetően egy div float lesz vagy egy lezáratlan div.











na hajrá! :rolleyes:

A fosfelleg az enyhe kifejezés. :slight_smile:











Próbálgattam ma több mindent, egyenlőre sajnos nem találtam meg mi okozza de a float-okat például még nem ellenőriztem. Próbálkozom még, csak gondoltam feldobom ide is, több szem többet lát alapon. :slight_smile:











Úgy látszik csak nyitnom kellett egy topicot, már sikerült is megoldani… Többé-kevésbé. :slight_smile:











Végül is a leftsidebar és a rightsidebar margin értékeit kellett átírni, most a helyén van mindkét sidebar. Kicsit még reszelni kellett a sidebar h2 értékeken, hogy a helyükre kerüljenek a menü fejlécek is. Igaz, így kicsit kisebb lett a menüblokkok közötti távolság de legalább nem esik szét… Érdekes, hogy 7-es explorer alatt a menüpontok előtt lévő bigyók sem jelennek meg. Lehet, hogy igénytelenség de ez már nem érdekel. A lényeg, hogy 7-es alatt is nézhető lett az oldal. :smiley:


'mano' wrote on '2009-11-04:




az elsődleges baj, hogy a ie7 fosfelleg...








Az IE8 ban van egy kompatibilitási nézet cucc. IE8 alatt tudod IE7 vagy régebbi motorral megnézni a honlapodat. És sajnos nem álltak át sokan IE8-ra, de még 7 re sem... A legtöbb alapuser még mindig IE6-al keni...

'Brecsi' wrote on '2009-11-04:




Az IE8 ban van egy kompatibilitási nézet cucc. IE8 alatt tudod IE7 vagy régebbi motorral megnézni a honlapodat. És sajnos nem álltak át sokan IE8-ra, de még 7 re sem... A legtöbb alapuser még mindig IE6-al keni...








1. A kompatibilitási nézet mellett van egy másik félmegoldás is a tesztelésre, amely a 'Fejlesztői eszközök' menünél érhető el. Itt lehet kapcsolgatni a 7-es és 8-as motort. Azért írtam, hogy félmegoldás, mert volt olyan, hogy nálam tökéletesen nézett ki az átkapcsolt 7-es motorral, de valójában szét volt csúszva.





2. Ez így ebben a formában nem igaz. Az IE6 használata kb. 6-10%-on van már csak. Főleg a nagyobb cégek gépparkjai vannak elavulva, ahol a rendszergazdának nincs kedve 50-100 gépen frissíteni a böngészőket. :]





Azért egy magára valamit is adó sitebuilder hack-ek, külön css fájlok nélkül is össze tudja rakni az oldalt úgy, hogy az 95%-ban úgy nézzen ki, mint a többi normális böngészőn.





Ez egy jó kiindulás teszteléskor:


http://ipinfo.info/netrenderer/


A lenyíló, ajax-os és egyéb - alapból nem látható - formázásokra viszont sajnos ez sem jó. Azt kézzel kell leellenőrizni.

'barna' wrote on '2009-11-04:




2. Ez így ebben a formában nem igaz. Az IE6 használata kb. 6-10%-on van már csak. Főleg a nagyobb cégek gépparkjai vannak elavulva, ahol a rendszergazdának nincs kedve 50-100 gépen frissíteni a böngészőket. :]








Szerencsére, mert mint kiderült, 6-osban is elég szarul nézett ki... A heteshez készült css fájl alapján már viszonylag hamar használható állapotba lehetett hozni de még van benne egy-két megoldásra váró izgalmas probléma. :) "Sajnos" mikor ezt összeraktuk akkor nem volt a környékünkön explorer 6, azon egyáltalán nem tudtuk tesztelni...

'atvi.hu' wrote on '2009-11-04:




Szerencsére, mert mint kiderült, 6-osban is elég szarul nézett ki... A heteshez készült css fájl alapján már viszonylag hamar használható állapotba lehetett hozni de még van benne egy-két megoldásra váró izgalmas probléma. :) "Sajnos" mikor ezt összeraktuk akkor nem volt a környékünkön explorer 6, azon egyáltalán nem tudtuk tesztelni...








Igen, ez azért van, mert a 7-es nagyrészt a 6-os verzió toldozása.


Amikor kijött a 7-es verzió, úgy harangozták be, hogy a webfejlesztők imádni fogják, mert hogy szabványkövető lett. Na most mondanom sem kell, hogy egy-két buta hiba javításán túl lett az minden, csak nem szabványos. Sikerült ugyanis újabb bug-okat is beletenni a 7-esbe. :]





Az én módszerem az, hogy FF3 és IE6 alatt tesztelek a sitebuild elejétől kezdődően. A végén pedig külön ellenőrzöm a három IE verziót, különös tekintettel a 7-es változatot.

IE6-oshoz ajánlom az IE6block bővítményt. :slight_smile: :slight_smile:


'Farkas wrote on '2009-11-05:




IE6-oshoz ajánlom az IE6block bővítményt. :) :)








Egy nagy látogatottságú oldalon (ami mondjuk napi több ezer egyedi látogatónál kezdődik), az a 6-10%-nyi lehetséges veszteség is sok, bár kétség kívül nevelő célzatú. :)


Egyszer láttam egy ennél kifinomultabb megoldást, igaz az nem Wordpress kiegészítő volt. Annyi volt a lényege, hogy egy javascript megvizsgálta, hogy az illető milyen böngészőt használ. Ha IE6-ot, vagy még régebbit, akkor egy kis sárga sáv (a Firefox info sávjához hasonló) jelent meg, hogy frissítsd a böngésződet. :)

'barna' wrote on '2009-11-05:




Egy nagy látogatottságú oldalon (ami mondjuk napi több ezer egyedi látogatónál kezdődik), az a 6-10%-nyi lehetséges veszteség is sok, bár kétség kívül nevelő célzatú. :)


Egyszer láttam egy ennél kifinomultabb megoldást, igaz az nem Wordpress kiegészítő volt. Annyi volt a lényege, hogy egy javascript megvizsgálta, hogy az illető milyen böngészőt használ. Ha IE6-ot, vagy még régebbit, akkor egy kis sárga sáv (a Firefox info sávjához hasonló) jelent meg, hogy frissítsd a böngésződet. :)








Kollégámtól kaptam egy multiple_ie nevű kis csomagot, abban még 3-as Explorer is van. Kíváncsiságból megnéztem vele a lapunkat... :mellow:


A statisztikánk alapján még sok a 7-es Explorer, az alatt most már jól néz ki, bár vannak kisebb hiányosságok... Sajnos még 6-ossal is szoktak minket nézni, ráadásul ezek közül sokan még NT4-es rendszer alól jönnek. :)





Azon a javascript-es megoldáson már mi is gondolkodtunk. Nem kizárt, hogy a közeljövőben felteszünk valami figyelmeztetést a 6-os, 7-es Explorer tulajoknak, hogy ideje lenne már váltani valami másra. :)

figyelmeztet maga az IE is. Hatalmas bannerek jelennek meg. Éppen ma néztem páromék szüleinél.

Az IE6Block azt csinálja, hogy figyelmezteti a felhasználót, hogy lerobbant, öreg és veszélyes a böngészője, és felajánlja, hogy frissítsen. A választék; IE8, Firefox, Chrome, Opera és Safari.





Mindez nagy betűkkel és hatalmas grafikával. Így korrekt,nem?











Nekem csak napi másfél-kétezes az egyedi látogató a Könyvelőzóna oldalamon, és én is 10 %-kal számoltam, de nem veszteséggel, hanem kb. ennyi az IE6-os látogató. Ha frissítenek, akkor nyertek (és még láthatják az oldalaimat is :)), ha nem, akkor nekem sincs szükségem ilyen vaskalapos látogatóra. Haladjon a korral.





Érdekes, és váratlan módon, nincs látogatottság-csökkenés…











Köszönet Balounak az ötletért, mert ő győzött meg e tárgyban, hogy nem kell a végtelenségig ragaszkodni ahhoz, hogy ezért az 5-10 %-ért görcsöljek azon, hogy az elcseszett IE6-hoz külön CSS-részleteket alkossak. :slight_smile:

Győző,nem hiszem,hogy annyira győzködni kellett téged :slight_smile: Múltkor hallottam egy jó magyarázatot pont az IE 6 kirekesztésére…egy kis hasonlattal. Ugye pont mostanában jöttek ki a törvények, hogy a régi autókkal nem lehet pl. Budapest belvárosában közlekedni…meg úgy egyébként is…ezek azok a bizonyos sárga matricás rendszámok. Na,ezt a rendelkezést tehetjük egyenlővé az IEblockerrel… azt meg,hogy könyörgünk, szenvedünk,sírunk éjszakánként az IE6 miatt meg azzal egyenlő, hogy a lakosságnak maszkot adunk, havi ingyenes tüdőszűrést, meg tüdőrákocskákat a magas szmog miatt…

Nálunk az a baj, hogy még elég kis látogatottságú oldal vagyunk. A legtöbben egyébként Firefox 3-al nézik a lapunkat, utána jön az ie6 és ie7 holtversenyben, fejenként 12%-al. Megpróbálom valahogy belőni az oldalt egy elfogadható szintre 6-os explorerhez. Azért már beállítottam a BlockIE6 bővítményt arra az esetre, ha megunnám a próbálkozást. :stuck_out_tongue:

Hát erre annyi a megoldás amúgy, hogy eleve adsz neki css resetet. Amúgy meg endif IE-re. Más sajnos nincs. Olyan soha nem lesz hogy minden böngésző alatt ugyanolyan a lapod. Apróbb különbségek mindig lesznek.

Találtam egy nagyon jó kis plugint. A fentebb említett BlockIE6 bővítménnyel szemben ez nem tiltja le teljesen a látogatót az oldalról.





Többféle beállítása van:




  1. A honlap legtetején megjelenik egy sárga csík, benne a figyelmeztető szöveg, hogy elavult a böngésző. Itt is felsorol egy csomó böngészőt.




  2. Az oldal megnyitásakor kirak egy baromi nagy keretet és abba írja bele a figyelmeztető szöveget de ha a látogató kattint egyet a böngészőablakon belül akkor továbbengedi a honlapra.




  3. Kifagyasztja az Explorer-t. :slight_smile: Mondjuk ezt nem próbáltam ki…











    A bővítmény:





    http://wordpress.org/extend/plugins/shockingly-big-ie6-warning/

Ez a kifagyasztás dolog azért elég gyilkos dolog. :slight_smile:

Az Explorer képes saját magát is kifagyasztani :smiley: Ma bátyám gépéről néztem rá DjZoNe oldalára…és valamiért én marha Explorerben néztem,épp az volt elől…hát, volt,hogy a görgetésen elgondolkozott :smiley:

Mert a Zsolti oldala annyira bonyesz. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: