Csak galériával rendelkező postok listázása

Sziasztok!











Adott az alábbi loop:














<?php

$myloop = new WP_Query(array('posts_per_page' => '5','post_type' => 'album'));

while ( $myloop->have_posts() ) : $myloop->the_post();



?>



// tartalom



<?php endwhile;?>



Ez eddig annyit tesz, hogy lekéri a legfrisebb 5 postot aminek a feltétele hogy a típusa legyen "album"...



Viszont kéne nekem egy olyan feltétel is hogy legyen feltöltött melléklet ( galéria ) és már rágugliztam de egyenlőre nem találtam megoldást. Ha valaki tud kérem jelezze nekem, írjon pmben vagy írjon nekem a dannystyleart[kukac]gmail.com címre.



Előre is köszönöm!



Üdv,

Dani


<?php


$myloop = new WP_Query(array('posts_per_page' => '5','post_type' => 'album'));


while ( $myloop->have_posts() ) : $myloop->the_post();





?>





// tartalom





<?php endwhile;?>






Ez eddig annyit tesz, hogy lekéri a legfrisebb 5 postot aminek a feltétele hogy a típusa legyen "album"...





Viszont kéne nekem egy olyan feltétel is hogy legyen feltöltött melléklet ( galéria ) és már rágugliztam de egyenlőre nem találtam megoldást. Ha valaki tud kérem jelezze nekem, írjon pmben vagy írjon nekem a dannystyleart[kukac]gmail.com címre.





Előre is köszönöm!





Üdv,


Dani

Maradjunk annyiban, hogy akinek ötlete van, az ide írjon - talán leginkább azért, hogy a Közösség többi tagja is tanuljon belőle, hogy gazdagodjék a tudásunk.

Milyen galéria? Ne mindegy hogy gy nexgen van benne vagy feltöltött kép. A bővítménnyel feltölöttt galéria nem társul post ID-hez például. Az adott posztnál feltöltött képek már más kérdés, ott ha van melléklet akkor könnyedén szűrhetőek a posztok. pl:















<?php



$attachments = get_children(



array(



'post_type' => 'attachment',



'post_mime_type' => 'image',



'post_parent' => $post->ID



));



if(count($attachments) > 1) { ?>














Egy egyszerű kacsacsőrrel oldható meg a dolog tehát. Nextgen esetén amint mondtam már más problémával találjuk szembe magunkat. HA készülő oldalról beszélünk, akkor inkább célszerű egyébként úgy komletto az egészet nem efelől megközelíteni szvsz., hanem mondjuk egy egyedi mező vagy egy tag, kategória beiktatásával.


<?php


$attachments = get_children(


array(


'post_type' => 'attachment',


'post_mime_type' => 'image',


'post_parent' => $post->ID


));


if(count($attachments) > 1) { ?>




















Egy egyszerű kacsacsőrrel oldható meg a dolog tehát. Nextgen esetén amint mondtam már más problémával találjuk szembe magunkat. HA készülő oldalról beszélünk, akkor inkább célszerű egyébként úgy komletto az egészet nem efelől megközelíteni szvsz., hanem mondjuk egy egyedi mező vagy egy tag, kategória beiktatásával.

Nem használok semmilyen galéria plugint, igazad van rosszul fejeztem ki magam. A lényeg, hogy legyen feltöltött csatolmánya a postnak.





Tehát vannak ugye az “album” típusú postok és listázza ki az 5 legfrissebbet aminek tuti van csatolmánya. Az, hogy kép vagy bármi más igazándiból mellékes. Ha van valami hasonló megoldás amit loopként használhatnék arra kíváncsi lennék:

















<?php



$myloop
= new WP_Query(array(‘posts_per_page’ => ‘5’,‘post_type’ => ‘album’, ‘has_attachment’ => true));



while ( $myloop->have_posts() ) : $myloop->the_post();







?>







// tartalom







<?php endwhile;?><?php





$myloop = new WP_Query(array(‘posts_per_page’ => ‘5’,‘post_type’ => ‘album’, ‘has_attachment’ => true));





while ( $myloop->have_posts() ) : $myloop->the_post();











?>











// tartalom