Coppermine

Van egy olyan plugin, ami olyat tud, hogy ha van Coppermine galériád, akkor a legutóbb feltöltött képeket a sidebaron mutatja.





Nos nekem ezt írja ki, oda, ahova be szerettem volna rakni a képeket, sőt… minden bejegyzésben ott van:









Code:



Warning: mysql_numrows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /VALAMI/valami/valami_hu/www/wp-content/plugins/coppermine-badge/coppermine_gallery.php on line 38








Ez van a 38. sorban:





Code:



$count = mysql_numrows($result);








Próbálta már vki ezt a plugint? Tudja mi lehet a baj?

szar a plugin.











http://weblabor.hu/forumok/temak/19835

Köszi a segítséget, de sokkal okosabb nem lettem. irritated.gif :smiley: Annyira nem vágom ám ezt a php izét.





Amúgy meg ezt a plugint, rengeteg helyen láttam, és nem hiszem, hogy mindenki ilyen zseni lenne, hogy ezt így kijavítsa… :o

amit readmeben írnak php és mysql verziót minimumnak, azt a tárhelyed teljesíti?

A readme-ben semmi ilyet nem írnak.





Viszont voltam olyan bátor, és kitöröltem ezt a bizonyos sort. Akkor vmi megjelent, de csak egy üres kis tábla, ami a galériára linkelt… neutral.gif

Nekem is beletört a bicskám ebbe a pluginba. Ilyen hibát ugyan nem kaptam - azóta valószínűleg javítva lett, én a 09-05-29-én módosított változatot tettem fel - de amikor kiteszem a widgetet, azt írja, nem tud csatlakozni az adatbázishoz. Holott a beállításnál elfogadta a beírt adatokat (database name, user, pw, stb.) Kikapcsoltam, újraaktiváltam, megint beírtam az adatokat, leellenőriztem, elfogadta - a widget mégse tud kapcsolódni.:frowning:

Talán mert a widget nem tudja beolvasni a helyes beállításokat/ külön igényli a beállításokat ! :stuck_out_tongue:





Nézd meg, honnan hívja be a kapcsolódási adatokat… nem tudom mennyire buher munka, de volt már ilyen gondom: külön mysql_connect függvényt hívott meg!! :mad: … szóval csak 1 tipp…





Másik, hogy nincsenek-e egyéni táblanévprefixeid (táblanév előtag. default: wp_ ). Ami egyébként biztonság szempontból előnyös

A table prefixet is meg kell adni a settings page-en, és rendben is volt. Direkt átnyálaztam a coppermine config.ini.php file-ját, hogy minden adat pontos legyen, de ha nem lenne az, el se fogadná a beállítás mentésekor (kipróbáltam). Ami viszont érdekes, hogy ha a widget-kitétel után visszamegyek a plugin settings oldalára, ott megint üres minden adat. Tehát úgy csinál, mintha elmentené, de valójában mégse, vagy legalábbis valahogy időközben törlődik. Így meg persze, hogy nem tud kapcsolódni. :mad:

Nos akkor itt volt a kutya elásva:D





Nézd meg hogy nem csinált-e saját mysql táblát… vagy config file-t a plugin…