Content Delivery Network

Sziasztok!











Van egy oldalam, és megnéztem Yslow -val, meg PageSpeed -del.





Teljesen rendben van az oldal, viszonylag gyorsan töltődik be, mióta feltettem a W3 Total Cache plugint.











Meg is vagyok vele elégedve, még egy hiányosságot látok, az pedig az, hogy azt ajánlja, hogy mondjuk a képeket tegyem subdomainre.





Nem igazán értem, tudom, hogy a W3 Total Cache -ben akkor mit kéne beállítani, és a rendszergazdának mit kéne mondanom…











Kérjem meg, hogy csináljon egy static.domainem.hu bejegyzést az NS-en, és az mutasson a /wp-content/uploads/ -ra?





Utána meg meg kell adnom a Total Cache CDN alatt, hogy ez a subdomain, és megadni az FTP hozzáféréseket?

Létre kell hozni egy aldomaint és a képeket beásolni oda (amelyek a weboldal részét kéepzik+js+css+egyéb mindenféle) úgy kell linkeleni css-ben stb. Wordpress-ben pedig beállítani, hogy hova töltse fel ezentúl a képeket, valamint az elérést.A régi képek meg maradnak ott ahol voltak, hacsak nem átpakolsz mindent. Nagyjából ennyi az egész. Az én oldalamat ha megnézed, akkor meglátod a forráskódból.

És azt nem lehet, hogy a már meglévő uploads könyvtárra mutat az újonnan létrehozott subdomain?

miért ne lehetne? :slight_smile:





CDN rewrites plugin-t beüzemeltem poénból:





http://vajk.me/





source-code ot böngészve láthatod a lényeget…