Cíkkírás más néven

Sziasztok!





Keresek egy plugint. Az a lényeg, hogy van egy havi újságnak egy oldal és mikor feltöltök egy cikket, akkor ki lehessen választani, hogy milyen néven írok(, pl. egy legördülőmenüből, vagy hasonló). Vagy az hogy a felhasználó helyére megy (ez lenne a legjobb) vagy a cikk mögé beszúrja a nevet. Mindkét megoldáshoz kell a neveknek (íróknak) egy-egy profiloldal, amin rajta van az is hogy miket írt (és hogy melyik számban (hónapban) és egy link a cikk oldaláról. A profilier pluginnal próbálkoztam de azzal ilyet nem lehet.











Szóval:











Cikk:




  1. cikk





    Írta: János [link a profiloldalára]











    Cikk












    Profiloldal:





    János





    52 éves





    stb.











    Cikkei:





    • Január




  2. cikk




  3. cikk





    • Február




  4. cikk




  5. cikk











    Előre is köszönöm.

Plugin nélkül is megoldható. WP-ben több nicknevet is használhatsz. A többire meg talán jó a buddypress plugin.

Több nicknevet hogyan lehet? Azt tudom hogy a személyes profilnál lehet, de én ott csak hármat tudtam és nekem olyan kéne, hogy közvetlenül a bejegyzésírásnál lehessen múdosítani és kb. 20db nick kéne.

Meg lehet úgy csinálni, hogy létrehozod a 20 db usert,és a post írásakor alul be tudod állatani,hogy ki legyen a bejegyzés szerzője…

azt meg, hogy a nevére kattintva mit írjon ki, az author.php fájl szabályozza a témában.

Bár néhány téma nem tartalmaz author.php-t,ott meg kell csinálni…magyarul lopni egy olyan témából,amiben benne van:)

Feltelepítettem a Profiler-t. Hogy lehet beállítani, hogy minden cikknél kiírja a szerzőt? Egyszer sikerült és ott volt, de utána többet nem írta ki. Az author.php hol van?











Kérlek segítsetek.

lehet, hogy sehol! ez a fájl alapból hiányozni szokott a sablonok többségéből.











úgyhogy csinálj magadnak egyet: http://codex.wordpress.org/Author_Templates

A szerzőt a témában a


Code:



kóddal tudod kiíratni a linkje pedig

Code:



, választani hogy ki írta, azt pedig az új bejegyzésnél egy legördülő listából tudod kiválasztani, ha van több user. A profile oldalt is egyszerűen tudod módosítani.





példa:

Code:

<a href="">

Lehet, hogy nem figyeltem rendesen. Ezt az author.php-t hová kell rakni? Elég annyi bele, hogy


Quote:

<a href="">


?

nevembalint.











Admin > Megjelenés > Szerkesztő …











Általában a fősablon (index.php) fájlba…, és/vagy a bejegyzés fájlba (single.php) (és minden olyan helyre, ahol látni szeretnéd)











Általában a cikk címe után:









Quote:




<a href="" rel="bookmark">















és általában a bejegyzés tartalma elé:





Quote:









Keresd a Cimke (the_tags) és a Kategória (the_category) utasításokat, és mellé/elé rakhatod...

Az archívum részét nem találtam a wordpressnek. Úgy kéne hogy csak havi lebontásban és a főoldalon az egyhavi bejegyzések jelenjenek meg. és az előzőbejegyzésekre kattintva is havi lebontásban legyenek.











Köszönöm az eddigieket is és előre ezt is. (:

Widgetben alapból van ilyesmi:





Archívum





Havi archívum a blog bejegyzéseiből











Ez pedig az egy évnél régebbi lapok esetében a Widgetek hónapok felsorolását két hasábba rendezi:





http://wordpress.org/extend/plugins/compact-monthly-archive-widget/

Köszönöm, megtaláltam. Azt viszont nem találom, hogyan beállítani azt hogy az oldalakon ne 10 vagy 11 vagy akármennyi cikk legyen hanem havi lebontásban. Ha egy hónapban 5 post volt akkor annyi, ha 12 akkor annyi legyen egy oldalon.











Előre is köszi.

Ezt sehogy. Ilyen beállítás nincs. Használj archívum plugint (clean archives reloaded), ami pl így jeleníti meg neked:





http://www.aliensonline.hu/?page_id=982

Nah már majdnem kész vagyok. Két dolog dolog van még. Egyik, hogy nem találom sehol, hogy a menüben lévő linkeket hogy lehet módosítani (pl. az rss hírekre való feliratkozást törölni). A másik egy plugin, a User Photo. Minden frankón megy csak egy nem. Van egy olyan oldal, hogy Szerkesztőség, amit Profilerrel csináltam, ott vannak a szerzők és oda szeretném kitenni mindenkinek a képét. Van egy oldal ahol mindent szépen leír, hogy hogy lehet behívni a képet: http://wordpress.org/extend/plugins/user-photo/





Ezzel az a gond, hogy nem nagyon értem, mit kell beleírni a Profiler fájlába. Amit eddig próbálkoztam, ott a php lefutott de képet nem rakott ki. Az a lényeg hogy minden felhasználónak ott legyen a képe a felsorolásnál, a Szerkesztőségben.











Hogy lehet ez megoldani, ill. a menüt hogy lehet szerkeszteni?











Előre is köszönöm.

A menüs szerkesztéshez sanszosan a header.php-ban kell kutakodni, nagy valószínűséggel ott lesz valahol az RSS rész…

Az user-photo a 2.7-ig kompatibilis. Keresni kellene másikat, vagy megvárni míg frissül. Lehet a keresőszó a wordpress.org-on a gravatar, avatar is.

Az imént kipróbáltam 2.7-essel, de a honlapon írtak ott sem működtek. Viszont a 2.8-nál ha beírtam hogy jelenítse meg az author képét akkor megjeleníti annyiszor ugyanazt a képet ahány felhasználó van, a táblázaton kívülre, felülre. A 2.7-nél ez sem ment. Szerintem valami az azonosítási probléma lehet, mert a php lefut, de nincs kép, csak a helye. És ha olyan helyre teszem be a hogy hívja be a képet, ugyan akkor sem jelenik meg, de a cellát viszont kitolja.