Cikkajánló

Amúgy megkérdezhetem, hogy milyenek az eddigi tapasztalataid a tumblr-rel?





Már csak azért érdekel, mert én elég sok külföldi tumblr “agymenés blogot” olvasgatok és az elmúlt hetekben rengeteget panaszgodtak, hogy nagyon gyakran vannak gondok a technikai háttérel és sokszor nem is kapnak megfelelő infót, hogy miért nem lehet már megint elérni a blogot, vagy postolni. Többen írták, hogy van hogy napokig nem akarnak kimenni a bejegyzéseik, utána meg egyben kiköpködi, meg ilyesmik. Vagy ez is forgalomfüggő? Mert ezeket azért nemritkán tizenpárezren olvassák naponta.











Egyébként én is marhára üdvözlendő ötletnek tartanék egy ilyen “Light” csomagot, mert tulajdonképpen én egy csomó mindenben egyetértettem veled, csak úgy éreztem, hogy ehhez nem tudok érdemben hozzászólni, max bólogatni serényen.





De hát látod, ezek szerint maguk a fejlesztők is érzik ezt az igényt. Nem vagyok progrmaozó, szóval azt nem tudom mennyire lenne nehéz “visszabutítani” egy ilyen light csomgra, de nem lennék meglepődve, ha a nem túl távoli jövőben jönne valami ilyesmi.

Én nem tapasztaltam ilyesmit, bár az is igaz, hogy nem vagyok “blogomán”. Úgy értem, hogy nincsen 100 posztom draftban, időzítve, nem lógok folyton a dashboardon és általában a shareaholicon keresztül tolok ki bármit (ill. a WP Tumblrize pluginjával csinálom a WP-s bejegyzések tükrözését), egyszóval főleg remote poszting megy.











Néha belefutottam egy-egy “our servers are overwhelmed” túlterhelés-jelentésbe, de nyomtam egy F5-öt és már rendben is volt. Plusz egyszer nem tudtam feltölteni egy relatíve nagyobb (8MB) fájlt, de a második kísérletre az is felment.











Biztosan más, ha az embernek több tíz/százezer látogatója van és tömeggyártásban küldi a posztokat, de nekem eddig egy hónap (számomra) intenztív használat mellett nem volt problémám.