chmod


'hgrg' wrote on '2010-02-01:




arra amit keresel az url_rewrite a megoldás





Hm, köszi. Olvastam már erről, a 000webhost szerencsére támogatja is, de azt hiszem, ebben most mélyebben is el kell merülnöm, ha saját problémáim megoldására akarom használni. :)

'hgrg' wrote on '2010-01-31:




mindent lehet, csak hosszútávon nem kifizetődő. :) Mivel a 777-el mindenki(=világ=internetről bárki) írhat a könyvtáradba..








nekem meg megjavult a wp freeweben security scanal beállítottam ahogy ő javasolja meg ami hiányzott könyvtárak azt létrehoztam így a wp frissítése meg a téma és a plugin frissítések is mennek. :) de az eredeti hiba az maradt. pontosan ez a baj mert ha egy módosított wp-config fájt rak be akkor érdekes dolgok lehetnek belőle.


a chmod lényege meg pont ez lenne. :)

igen pontosan erről beszéltem :slight_smile: gyakorlatilag azzal h freeweben vagy és látja h megy a feltöltés kb ordíthatod is h “törjéé fel :)”

Ahh, azt hiszem túl nagy fába vágtam a fejszémet. :unsure:





A beállításoknál a wp-content/uploads helyett megadtam egy saját mappát a feltöltéseknek (amit találomra reményeim szerint nem lehet kitalálni), majd jobb híján a 777 jogosultságot is beállítottam, hogy WP írni is tudjon bele. A Codex-ből annyit már sikerült kisakkoznom, hogy például ezzel lehet 'szebbé varázsolni' a bejegyzések és az oldalak címeit:



Code:





RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteRule . /index.php [L]







Ez azonban a feltöltött fájlok és képek elérési útvonalain nem módosít semmit. Tudna valaki segíteni egy kicsit, hogy ezt mivel kellene még kibővíteni? Már több napja guglizgatok valami konkrét megoldás után, de nem jártam sikerrel. Ahhoz meg, bevallom, jelenleg elég kevés vagyok, hogy megértsem ennek a rewrite dolognak a működését.

'Olajuwon' wrote on '2010-02-04:







Code:





RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteRule . /index.php [L]







Ez azonban a feltöltött fájlok és képek elérési útvonalain nem módosít semmit. Tudna valaki segíteni egy kicsit, hogy ezt mivel kellene még kibővíteni? Már több napja guglizgatok valami konkrét megoldás után, de nem jártam sikerrel. Ahhoz meg, bevallom, jelenleg elég kevés vagyok, hogy megértsem ennek a rewrite dolognak a működését.








mert ez a lényege a fenti szabály nem útvonalat módosít hanem urlt ami nem ugyanaz. javaslom hogy ha windowst használsz akkor rakd fel a xampot vagy a wampot..stb ha érteni akarod a működését.





tehát sablonosan fogalmazva a szabály azt mondja hogy kapcsold be az átírást és az alap útvonal az adott gyökér könyvtár(jelen esetben a felhasználói könyvtárunk a gyökér) a könyvtárakban található fájlokra alkalmazd ezt a szabályt utána meg ezt ha a fájl kiterjesztése php.





További info a mod_rewirte modulal kapcsolatban itt:


http://httpd.apache.org/docs/2.2/mod/mod_rewrite.html


Az összes kapcsoló megtalálható így tudni fogod hogy miért úgy működik ahogy működik.


Olvasgasd az apache dokumentációját nagyon jól van dokumentálva ha nem tudok valamit én is onnan lesem az infokat:)


Pdfben itt találod a rewirte modulhoz a gyors puskát. :)


http://www.addedbytes.com/cheat-sheets/mod_rewrite-cheat-sheet/