Cforms II adatainak feldolgozása

A cforms II elvileg elküldi az adatokat egy alternatív URL-re. (“Core Form Admin / Email Options” ezen belül pedig: “Send form data to an alternative page” funkció.)











Ha van valakinek van ebben tapasztalata, akkor munkáját honorálnám.











A feladat egy olyan PHP rutint készíteni, ami fogadja az adatokat a cformsból, majd feldolgozás után (“post”) továbbítja egy következő feldolgozónak.











Nem vagyok profi abban, hogy elmagyarázzam szakszerűbben. Ha el tudnám szakszerűen magyarázni, akkor lehet, hogy meg is tudnám csinálni. Viszont meg tudom fizetni a szakértelmet!











Aki meg tudja csinálni, annak tudását és nem csak a vele eltöltött időt fizetném meg.











Kuti István

Mit szeretnél pontosan?











A “send form data”, nem egészen erre való. Mivel ez csak form cél állomását változtatja meg, ez teljes mértélben kikerüli a blogodban beállított mindenféle validálást, biztonsági szabályt, és hasonlókat.











Az általad kívánt feladathoz nyilván a cForms lelkébe szükséges belenyúlni. Másrészt, ha egy másik odalon várod HTTP POST formában az adatokat, az PHP-val sem lesz egyszerű, mivel ez szerver beállításoktól függ. Valószínűleg a CURL függvény családra lesz szükség.

Köszönöm segítségedet.





Ha minden igaz, rövid időn belül sikerül megoldást találni a problémára. Ha sikerült, akkor ezen a fórumon is jelzem. Addig is várom a hasonló észrevételeket, mert ezek is közelebb visznek a megoldáshoz.

Pont jó a téma címe. :slight_smile:











Azt szeretném kérdezni, hogy miként lehetne megoldani, hogy a cforms-al űrlapot készítek, amellyel teszteket küldhet be bárki, amely ellenőrzés után bejegyzésként megjelenik.











Vagy kapcsoljam össze az email-es post íróval?

A cForms-ban lehetőség van arra, hogy amikor készítünk egy formot, akkor a mezőknek szabadon meghatározott id-ket name-eket vagy értékeket adj. Ehhez engedélyezni kell a “Use custom input field NAMES & ID’s” beállítást, az ott leírt szintaktika szerint be id-zni a megfelelő mezőket és a form action-nek beállítani a kívánt feldolgozó scriptet.











Etalon problémáját az nehezítette meg kicsit, hogy egy olyan feldolgozó script-re kellett írányítani ami várt egy cID nevű változót viszont a cFomrs 9.2-es verziója alapból minden azonosítót lekonvertál kisbetűkre. (furcsa eset, de nem volt lehetőség a feldolgozó scripten változtatni) Így végül azt az kis hekkelést kellett megcsinálni hogy a cForms ezen funkcióját kikapcsolod és onnantól kezdve szabad lett az út. A cForms szépen validálja a dinamikusan létrehozható formokat, az Etalon által használt hírlevél manager szoftver pedig feldolgozza az adatokat.











Syska a te eseted meg szerintem azért speciális kérés, hisz cForms nem csinál semmit a formon átmenő adatokkal csak elküldi egy e-mailben, tehát a tesztek feldolgozását valaminek meg kell csinálnia, azt utána valami kimeneti formába önteni és postolni.





Bár nem ismerem az e-mail-es plugint, gondolom hogy pop3 fiókot ellenőríz le és úgy postol. Ezesetben belevonsz egy felesleges lépést. Inkább egy olyan scriptre kellene irányítani a teszteket ami feldolgozza őket, majd utána a megfelelő séma szerint beilleszti WP adatbázisba.


pryus wrote:




Syska a te eseted meg szerintem azért speciális kérés, hisz cForms nem csinál semmit a formon átmenő adatokkal csak elküldi egy e-mailben, tehát a tesztek feldolgozását valaminek meg kell csinálnia, azt utána valami kimeneti formába önteni és postolni.


Bár nem ismerem az e-mail-es plugint, gondolom hogy pop3 fiókot ellenőríz le és úgy postol. Ezesetben belevonsz egy felesleges lépést. Inkább egy olyan scriptre kellene irányítani a teszteket ami feldolgozza őket, majd utána a megfelelő séma szerint beilleszti WP adatbázisba.








No, igen ez kéne nekem.





Csak nem tudnom én megírni a scriptet. :S

Nem mondom hogy egyszerű, de azért nem megoldhatatlan.

Tudsz nékem segíteni ebben? :slight_smile:











Illetve szeretnél? :smiley:

Szivesen segítenék, de hazudnék ha aztmondanám hogy van rá kapacitásom!

Kár. Sajnos fölös kapacitásom a sok vizsga miatt nincs. :frowning: