CDN (content delivery network) tapasztalatok

Ki hasznal a WordPress (vagy mas) oldalaihoz CDN-t?

Milyen eredmeny javulas volt? :slight_smile:

Én a cloudfaret használom a vps szerveremhez. Javulás a sebességben nincs, viszont terhelést vesz le a szerverről. Egy látogatói rohamnál, később hal le az adatbázis szerverem, mint amikor nem használtam.

Köszi a tapasztalatot! :slight_smile:

Nincsmit. Egyébként véleményem szerint érdemes használni. Számos előnye van.

ClodFlare előnyei a free opción kívűl: (termesztésen a fizetős esetén további lehetőséget kapunk)

  • Flexible SSL ha szolgáltatónál nem szeretnél 10-20e Ft-t fizetni évente + a fix IP

  • HTTP Strict Transport Security (HSTS) Enforce web security policy for your website.
    Max-Age, Include subdomains, Preload, No-sniff


  • Authenticated Origin Pulls, TLS client certificate presented for authentication on origin pull.


  • DNSManage your Domain Name System (DNS) settings. (pl LOC rekord létrehozása, ami a biztonság miatt lenne mindenkinek fontos, erre épülne több védelmi rendszer illetve a földrajzi elhelyezkedés miatt is fontos a tükör szerverek miatt. Alapértelmezetten 23 kiszolgáló szolgálhatja ki a lekéréseket. Így automatikusan vizsgálva van a kiszolgáló elhelyezkedése és célközönség.) Nálam pl sokáig nem helyeztek át egy oldalt Európába mert túl sok volt az USA látogató.

  • Firewall (low, medium, high, I'm Under Attack!)

  • Access Rules: Block, CAPTCHA, JavaScript Challenge, Whitelist (ip, range, asn, Country)

  • js, html, css optimalizáció


  • Browser Cache Expiration (a saját oldalaimhoz igénybe vett 4 db magyar tárhely szolgáltató küzül egy sem támogatja, egyik módszert sem)


  • HTTP/2 + SPDY

  • IPv6

  • WebSockets


  • Email Address Obfuscation

  • Server-side Excludes

  • Hotlink Protection
Ha nem baj mutatom is, hogy fix ip és éves díj nélkül is műkődik a titkosított kapcsolat.
Elég nagy az oldal, szóval sosem fog nem szárnyalni főleg az első letöltéskor:)
A napi 5 db - 10.000 db betörési kísérlet megszűnt. Havi 1-2 még akad, azokat meg könnyen lehet orvosolni. Sőt :) a support roppant segítőkész ez ügyben.

Akit a fizetős opció is érdekel annak ajánlhatok videót, ami nem mai szóval sok fejlesztést vezettek be azóta:

Bocsi ha hosszúra sikrült!