Case insensitive keresés ?!?

bazzeg… nálam is… ecceren nem értem





nem szeretnék b2-re váltani… de ha nem lehet kibigozni kénytelen leszek.

Nemár… döbbenten látom hogy a magyar karaktereknél a kereső case-sensitive…





Először azt hittem hogy csak nálam van vmi collation para, de word-press.hu-n sem jó…











Pl:





Posttitle/Content: “Ó hogy az a …”











Search string:





“Ó HOGY AZ A” … megtalálja





“ó HOGY AZ A” … no result





“ó hogy az a”… no result











Lehet ezt orvosolni?





Arra gondoltam (, mivel általában az emberek nem caps-lockolva keresgélnek), hogy adatbázis szinten minden lower case lenne… Outputkor pedig a mondatok első karaktereik strtoupper… Nem’tom ez elég gánynak tűnik… Ráadásul a flexibilitásából is jócskán vesztene.











Segítesetek kérlek… Ez elég cinkes.





Köhi

nekem jól működik…











de mondjuk próbáld ki azt, hogy a kereső mezőnek css-ben megadod, hogy nagybetűvel nyelje be a beírandót











“text-transform: uppercase;”











hátha segít.

De az is sux… Mi van ha kis betűvel van a tartalom… Nemár… csak létezik vmi megoldás…





Neked megy? Próbálj meg rákeresni egy kisbetűs karakterre hogy nagybetűt írsz be…





Tényleg meg? UTF-8 on vagy? Milyen Sql collation-nal?











Köszi

az a collation nemtudommi, ilyenekhez sajnos nem értek. de ezt meg tudtam nézni:




kipróbáltam a pluginnal, de nincs változás…





meg tod adni a blogod címét? tényleg érdekel hogy műxik e nálad… lehet nem egyről beszélünk…

sajna még nem publikus! :o











de elvben a héten azzá válik, jól megtömjük három év hírével és cikkével, és kiderül tényleg működik-e…











(de egyébként azzal tisztában vagyok, mit jelent a “case-sensitive” :wink: )

Csak azért mert körbekeresgéltem (megnéztem 10 magyar WP blogot) és sehol sem ment… Ráadásul a word-press.hu-n sem…











Olvassa ezt vmely wp.hu-s moderátor/adminisztrátor?





Szerintem az Õ csőrüket is csípné / (vagy csípi - csak hallgatnak mélyen :slight_smile: )…











HAHÓ ODAKINN! WORDPRESS SEARCH SUX! … erre sincs reakció :slight_smile:

teszt megint: “folytatás”





találat mind “FOLYTATÁS”-ra, mind “folytatás”-ra.





de bármire keresek és ékezetes, kapitálisan is és normállal is megtalálja!











a wp.hu szellemei meg ritkán járnak erre… már más is megkérdőjelezte a dolgot! :o











szerk: a saját blogomon is működik, bár az is fejlesztés alatt van, ám legalább elérhető, próbáld csak ki : http://mano.kepregeny.net/blog/

Na… Föltelepítettem egy új blogot… Megvan a para…





De sajna csak a következőképpen működhet:










  • admin/beállítások/olvasás fülben a charset-et át kell állítani UTF-8-ról, ISO-8859-2-re




  • emiatt az összes admin és content oldal karakter kódolását is át kell állítani unicode-ról latin2 re




  • a MySQL post és kommenteket tartalmazó tábláitnél át kell állítani a collaiton-t latin2_hungarian_ci -re




  • az összes eddig írt postot és kommentet természetesen újra át kéne írni immáron az új kódolásban (ezért sejtem miért lapít a wp.hu moderátor :))











    De te azt mondtad hogy UTF-8-ban vagy… Ez tuti?





    A collation-t úgy tudod megnézni hogy vmi mysql kliensel (általábam phpMyAdmin) megnézed a wp_post táblád struktúráját…











    Megnéznéd, ha nem nagy kérés? Mert ha neked UTF-8 ban megy a dolog, az azt jelentené hogy nem kell mind a többszáz oldalt és kommentet átírni ami van… De ehher tudnom kéne milyen karakterezéssel fut az adatbázisod.











    Köszi

mindenhol utf8_general_ci a wp_post-ban

Itt a wp.hu-n beirtam azt, hogy “új” - és rögvest előhozta azt, hogy “Új spamvédelmi… stb.”











Lehet, hogy mégsem ugyanarra gondolunk?

‘diplomamunkÁm’ keresés eredménye Nincs találat





pedig benne van a legfrissebb (hahahahahahaha, több mint egy hónapos) hírben!











moshu, neked az “új”-ra azért lett találatod, mert az “Új spamvédelmi…” szövegtörzsében szerepel a “ny-új-tott” :wink:

navégre!!! látjátok hogy nem én vagyok a láma…





ugggyehogggy bugos…

basszusss





akkor viszont tényleg csak a fent említetett megoldás létezik… az összes wp-content és wp-admin fileok kódolását át kell lökni latin 2-re, valamint (a már futó blogok örömére) miután átállítottuk a collationt latin2_hungarian_ci-re egyenként átírni az összes postot, és kommentet…





akkor már inkább a b2 :slight_smile: leteszteletem ott nincs para…