CapCC

Hello, találtam egy jó captcha alapon működő plugint a CapCC-t.











http://fuctweb.com/2007/06/15/capcc/











Feltettem, beallitottam, minden muxik, de a képet nem mutatja, helyette csak az alt="" ot.











Tudom mi lehet a baj, vagy is a readme.txt fájlban le van írva, hogy valami GD-nek kéne mukodnie vagy minek.











----





Troubleshooting





----





If your captcha is not being shown, first turn on the default wordpress theme and try again.





If the image is still is not shown make sure PHP has GD with freetype installed. (Use phpinfo to figure this out)





If image still does not show then try using absolute path to font in plugin configuration.

















Betettem az alap témát, ugy sem mutatta a képet, ugy hogy biztos vagyok benne hogy a második sor lehet a hiba nálam.
















Ezen kívül még több ilyen szerű anti-spam plugint probáltam ki mindegyikkel ez volt a hiba!





Valaki tudna segíteni, hogy ezt hol tudom beállítani?





A wordpressem ingyenes tárhelyen van, lehet hogy ez a baj?

Sokat nem állithatsz, hacsak nem te vagy a szerver rendszergazdája…





Az emlitett GD az egy kép (image) szkript ami vagy van a szerveren vagy nincs. Ha nincs, akkor a plugin nem fog működni. Szagértők szerint a captchák sz*rt sem érnek, csupán arra jók, hogy a békés valódi kommentálni szándékozókat bosszantsák :slight_smile:











Spam ellen meg végképp nem érdemes efféle megoldásokat használni: a legtöbb spam nem comment (csak úgy néz ki), hanem automata trackback, ami úgyis “megkerüli/kikerüli” a pluginodat és direktben a wp-comments-post.php file-odat keresi.





Ajánlom spam ellen az Akismet, SpamKarma2, BadBehavior triót. A BB bármely másikkal együtt igen derék kombináció.