Cache avagy wordpress gyorsitotarazas felsofokon

Sziasztok!











Meg mielott elkezdenem a cikk megirasat es kikernem a tanacsotokat leszogezem nem vagyok profi. :rolleyes:











A wordpress alapokon mukodo weblapok tobbsege 4-5 masodperc alatt toltodik be a tapasztalataim szerint es ez a legrosszabb eset. A jelenlegi projectemben hasznalok egy ElegantEstate sablont amit kisse “kipofoztam”.











A jelenleg aktiv bovitmenyek:












    [*]Contact Form 7

    [*]Platinum SEO Pack

    [*]PopUp Domination

    [*]WP-PageNavi

    [*]WP Super Cache

    [*]WP-PageNavi

    [/list]






    Nehany adat az oldal gyorsasagat illetoen:


    Size: 30.86 KB


    Load Time: 4.33 seconds


    Average Speed per KB: 0.14 seconds


    (Forras: http://www.iwebtool.com/speed_test)





    Mint lathato a fentebb mar leirt 4-5 masodperces oldalbetoltes az iranyado az esetemben ugy, hogy a WP Super Cache bovitmeny aktiv.





    Jelenleg a Godaddy a hosting szolgalto ahol egyedi az ip es egyedi dns is aktiv a hoszting csomaghoz. (Bar ennek nem sok koze van ehhez)





    A PopUp Domination nevu plugint udvozlesre es hirlevelre valo feliratkozasra hasznalom es igen szepen teszi a dolgat, bar nem mindig... 15mp-es kesleltetessel jelenik meg a beallitasok szerint am amikor az oldal betoltese folyamatban van, ugy szepen ez is elkezdi magat betolteni ami nem is lenne baj ha nem a szoveg jelenne meg elsokent az oldalt teljesen csuffa varazsolva. Amikor elkezdtem gondolkodni, hogyan koszoboljem ki ezt a problemat akkor szantam ra magam a Super Cache pluginra ami 1mp-et sporolt. A hetterkepet optimalizaltam mert oriasi volt 2Mb a jelenlegi merete 370Kb koruli.


    Tehat a cache mukodik es a legnagyobb problemat elharitottam, legalabbis azt hittem, de aztan rataltam a http://pagespeed.googlelabs.com nevu weboldalra amin szinten ellenoriztem az oldal gyorsasagat.





    Az eredmeny:





    Magas prioritású - Ezek a javaslatok jelentik a legnagyobb potenciális teljesítménynövekedést a legkisebb fejlesztési erőfeszítések hatására. Először ezekkel az elemekkel kellene foglalkoznia:


    Használja ki a böngésző gyorsítótárazását,Egyesítsen képeket CSS sprite elemek formájában





    Közepes prioritású - Ezek a javaslatok kisebb nyereségeket jelenthetnek, vagy alkalmazásuk sokkal több munkát igényelhet. Mindazonáltal nincsenek közepes fontosságú javaslatok ehhez az oldalhoz. Szép munka volt!





    Alacsony prioritású - Ezek a javaslatok a legkisebb nyereségeket jelentik. Csak a magasabb prioritásúak után kell foglalkoznia ezekkel az elemekkel:


    Optimalizálja a képeket,JavaScript csökkentése,Stílusok és szkriptek sorrendjének optimalizálása,JavaScript-elemzés elhalasztása,Kerülje a CSS @import használatát,Kicsinyítse le a CSS-t,HTML lekicsinyítése,Gyorsítótár-érvényesítő megadása,Adjon meg egy karakterkészletet,Adjon meg Vary: Accept-Encoding fejlécet,Távolítsa el a lekérdezési karakterláncokat a statikus erőforrásokból





    Javaslatok nélküli szabályok - Nincsenek javaslatok ezekhez a szabályokhoz, mert ez az oldal már a legjobb gyakorlatokat követi. Szép munka!





    A forumon kicsit bongeszgettem es taltam egy cacherol szolo bejegyzest de a css sprite elemeknel tovabb nem jutott senki, en szemely szerint nem szeretnem hasznalni, foleg azert mert egy 3/4 reszben elkeszult oldalrol van szo es oriasi munka lenne elolrol elkezdeni.


    De akkor mit tegyek?


    Az inteneten bongeszve tobb lehetosegre is bukkantam de a legjobb megoldasnak a nagytestver (Google) altal javasolt valtoztatasokat keztem el vegrehajtani az oldalon. A WP Super Cache plugint szepen kikapcsolom es elsulyesztem jo melyen az inaktiv pluginok kozt mert haszontalannak bizonyult az esetemben es ezt megelozven ilyen pluginok mellett nem javaslom a hasznalatat.


    Ha mar a pluginoknak tartunk... http://tools.pingdom.com szerint az oldalon a legtobb problemat a illetve lassitast eppen a a Popup miatt szenvedi az oldal de sajnos nincs mas olyan plugin amivel ilyen szepen megtudnam oldani a megjelenitest.





    Tehat az oldal betoltesi ideje semmit sem valtozott a Super Cache hasznalata kozben, pedig a kepek optimalizalasa megtortent (kivetel a popup kepeie). Cache torlest is csinaltam, de az eredmeny valtozatlan maradt. :(





    Eppen ebben a pillanatban telepitem a W3 Total Cache plugint amirol mar annyit olvastam a mai napon, hogy ugy erzem ez az a plugin ami nagyon sokak problemajat kepes megoldani.





    Egy aprosag: NEM AJANLOM A HASZNALATAT FELKESZ DESIGN ESETEN!!!





    Neheny eszkozt ajanlok nektek ahhoz, hogy tenylegesen sikeruljon az oldalatokat optimalizalni 1-2mp betoltesi idore.





    Elso: http://www.youtube.com/watch?v=rkmrQP8S5KY&feature=player_embedded (A w3 total cache bemutatasa video)


    Masodik: http://tools.pingdom.com


    Harmadik: http://pagespeed.googlelabs.com


    Negyedik: http://wordpress.org/extend/plugins/w3-total-cache/





    Ha a fenti linkeket sorra meglatogatjatok bizonyosan sokat javithattok az oldalatok betoltesi idejen.


    A legfontosabb a kepek optimalizalasa es a bongeszo gyorsitotarazasanak teljes kihasznalasa (lejarati idok megfelelo beallitasa es a w3 plugin megfelelo beallitasa a lejarati idok figyelembevetelevel.)





    Nagyon remelem, hogy tudtam uj dolgot mutatni, es ebbol a ropke peldabol sokak tanulhatnak akik a gyorsitotarazas melett dontenek.


    A mellekelt eszkozok hasznalatahoz sok sikert kivanok es legalabb annyi szerencset a betoltesi ido csokkentesehez.





    Ui: Hamarosan beszamolok, az uj teszt eredmenyeirol az optimalizalast kovetoen. :D

Nagy méretű képeknél, vagy sok képnél a CSS Sprite erőforrás pazarlás.

Köszi a hasznos oldalakat, infokat. Az oldalamon nincs semmi extra bővítmény, ami a gyors betöltődést hivatott javítani. A Googlelabs 84 pontot adott így is, illetve a Pingdom szerint külön bővítmény nélkül is betöltődik kb. 5mp alatt egy átlagos osztott tárhelyen a site, míg az iwebtool 0.09 second-ot írt… :slight_smile: Kíváncsi leszek, meddig lehet turbózni.





WS

Az iwebtools egy nagy kalap… Tobbek kozt azert mert nem valos adatot jelenit meg. Peldaul en kukutyinban elek es innen en nem annyi ido alatt toltok be egy weblapot mint egy Thaifoldon elo. Nem azert mert lasabb az internet sebessege, hanem azert mert fontos, hogy hol van tarolva a weboldal fizikailag. Az en oldalam szerveret a Godaddy hostolja es fizikailag Franciaorszagban talalhato. Lassunak mondom az oldalam mert 4 masodperc igencsak soknak mondhato, a cache megoldas nalam nem hozta meg a vart eredmenyt ezert felvettem a kapcsolatot a Godaddyvel es eppen targyalunk az oldal mas szerverre helyezeserol mert a Francia halozat nem vilagszinvonalu. Mindenkeppen gyors szerverre kell tenni ami korul kiterjedt halozat talalhato es akar Afrikabol akar Alaszkabol nezik az oldalt mindenkinel egyforman toltodjon be. A Google Speed ha 80 akarhany pontot ad akkor meg van mit javitanod, nekem 96 pont a 100bol de ez azert van mert nem spriteolok.











Nyissd meg a parancssort es ird be ezt:











(windows eseten) tracert domained.com





(mac eseten) traceroute domained.com











Varj turelmesen mig teljesiti a szerver a kerest. Ez megmutatja azt, hogy milyen utvonalon megy a keres az oldal betoltesere a szamitogepedtol a szerverig. Ha az intenteszolgaltatod listazasa utan a hosting szolgaltatodnal tobb min 3 ip-n megy keresztul az oldal akkor masold ki az eredmenyeket es kuld el nekik javitaskeppen, mert akkor a lassu betoltes a szolgaltato hibaja es keresedre kikell javitaniuk.











Tehat az oldal betoltesi ido bovitmenyek nelkul relativ, de ha gyorsitotarazol akkor szamolnod kell azzal, hogy az oldalad nem frissul csak betoltodik egy gzip fajlbol vagy cache mappabol. Mindennek van elonye es hatranya, a te feladatod a hatranyokat elonnye kovacsolni. :slight_smile:

A Super Cache nálam is bukott, mert több partner visszajelzése után kiderült, hogy rendszeresen “Köszöntlek admin” felirattal találkoztak. Néha az oldalsáv omlott össze teljesen… Amikor töröltem a Cache tartalmát, minden megjavul, de pár hét után jött az új összeomlás. Mióta nincs az oldalon cache, minden hibátlanul megy.











Nekem azt írja a developers.google.com, hogy “Enable compression” és “Leverage browser caching”.





A compression témában több megoldást is találtam, pl: http://wordpress.org/support/topic/how-to-enable-gzip-compression, http://codex.wordpress.org/Output_Compression, és még pluginek is vannak erre.





A bőség zavara miatt: Melyiket ajánljátok, milyen megoldás relatív “hibamentes” és megbízható?





(Az egyik oldalam már összeomlott a kísérletezések következtében. Nemsokára telepítem újra.)











A másik kiírás: “Leverage Browser Caching”. Ehhez még ennyit sem tudok hozzászólni.





Rákerestem codexben, de a W3TC volt a legtöbb bejegyzés. Használjam ezt a plugint vagy van más megoldás is?