buddypress fizetősen?

Sziasztok! Építek egy szolgáltatás-kereső közösséget, ahol vannak keresleti és vannak kínálati regisztráltjaim nyilvános buddypress adatlapokkal, amikben az elérhetőségek mezők csak a fizetős regisztráltak számára láthatók, de elakadtam az automatikus membership timingnál és az sms fizetésnél.

Alapból úgy megy az oldal, hogy buddypress fut rajta, azt nagyon szeretem, elégedett vagyok vele, tök jó a részletes profil keresője, a formja, minden adat látható a látogatóknak, kivéve az elérhetőségeket, mert azokat a form résznél beállítottam, hogy csak regisztrált felhasználók láthassák. Tudnak keresgélni, nézelődni és csak akkor fizetnek, ha van szimpatikus ember.

Rátoltam egy pmprot, amivel a paypal-ból remekül működik is az automatikus beléptetés, nem kell hozzányúlnom (az utalásnál sajnos nekem kell kézileg új felhasználót hozzáadnom).

1. gond: a pmpro kezeli az expiration time-ot, ami lejár, és hiába veszi le nekem a regisztráltamról a pmpro role-t, attól az még wp user marad, és minden contenthez hozzáfér. Ez azért van, mert nem állítottam be a pmpronál content védelmet. Azért nem, mert a buddypress a regisztráltjaimat nem “oldalként” vagy “bejegyzésekként” tartja nyilván, hanem “nemtudommikként”. Magyarán a content védelemnél nem tudom beállítani, hogy a tagjaimra vonatkozzon a hozzáférés/tiltás (ráadásul a regisztráltamnak nem is az egész adatlapjára kéne ugye, hanem csak az elérhetőségekre). Magyarán most úgy fest a dolog, hogy ha valaki wp user nálam, látja a fizetős mezőket, ha nem, akkor meg nem.

Mindegy, ez a kisebbik gond, ezzel még simán elműködtem így, mert mindennap szépen a wp adminon “spamként” megjelölöm a “none” pmproval rendelkező usereket, így nem vész el az adatuk, ha újra regelnének, de megszűnik a lehetőségük hozzáférni az adatlapok elérhetőségeihez.

2. gond: Viszont. Vettem egy fizetős sms plugint, ami szintén (SMS Read More) content hozzáférést enged, tehát bizonyos bejegyzéseket vagy oldalakat tudok vele fizetőssé tenni.

Amúgy is szeretném kicsit profibban kezelni ezt a membership dolgot, tehát a kérdés, hogy

van-e valami elegánsabb módja annak, hogy…
  • az oldalon buddypress közösség működjön nyilvános adatlapokkal, amikben csak az elérhetőségek mezők fizetősek,

• a fizetés paypallal/SMSsel/utalással egyaránt működjön,

• s a membership expirationt automatikusan kezelje egy plugin (a beléptetést és a kiléptetést is), akár s2membership?, vagy a buddynak valami általam nem ismert alpluginja?

Köszi!