bongeszom.be

Sziasztok!











A szolgáltatásunk ezen a héten indult. Még elég gyerekcipőben jár a dolog, de remélhetőleg idővel egy komoly hosting-gá alakulhatunk. A szolgáltatás még béta verziós, legfőképpen a rendszere miatt. Még nincs kialakítva az automatizált regisztráció és a hozzászólás ellenőrzés sem. Most biztos mindenkiben felmerült, hogy milyen hozzászólás?! :slight_smile: Ez egy post2host üzletpolitikára épülő szolgáltatás: azaz a hosting fórumára írt hozzászólásokért cserébe ingyenes a tárhely, de ezen kívül emelt díjas SMS-ben és PayPal-on keresztül is lehet fizetni.











Egy kis ízelítő:






    [*]2 GB tárhely

    [*]20 GB adatforgalom

    [*]3 hozzáadható domain

    [*]30 hozzáadható aldomain

    [*]30 e-mail fiók

    [*]PHP, CGI, Ruby on Rails futtatás

    [*]Reklámmentes

    [/list]






    A tárhelyet magyar DirectAdmin kezelőfelületen keresztül lehet adminisztráli. További információk a weblapunkon és a fórumunkon.


    http://www.bongeszom.be/

Ez idáig minden szép és jó! De sosem értettem mire jó a hozzászólás rendszer hogy havi x hozzáoszlásért adnak ingyenes tárat…





Inkább adnátok olcsó pénzért normális tárat… De mind1 engem nem érdekel csak kíváncsivá tettél.

Érdekes, hogy a Fórumban a WordPress Blogmotorként van besorolva. Hjaaa, mikor volt az már… :slight_smile:

Azt még el felejtettem megkérdezni, hogy ilyen szolgáltatást melyik külföldi hosting cégnél lehet rendelni? Valami free reseller hosting lehet :smiley:

Bocsánat Kedves Adminisztrátorok de annyi kérdés merült fel bennem utolag!





Különben mitől magyar a szolgáltatás? Attól hogy magyar nyelvű a support és az oldal + a fórum?





A Szerverek meg Hollandiában vannak:











http://whois.domaintools.com/bongeszom.be











http://whois.domaintools.com/159.253.1.121


'KardiWeb' wrote on '2011-11-22:




Azt még el felejtettem megkérdezni, hogy ilyen szolgáltatást melyik külföldi hosting cégnél lehet rendelni? Valami free reseller hosting lehet :D





A fórumon elhelyezett (még nálunk nincs) reklámokból lehet fenntartani + emelt díjas SMS-es fizetés. Megvallom még én se hiszek benne, hogy ebből pluszban jövök ki, de majd meglátjuk. Ha free resellert találnék hozzá, akkor hsz-eket se kellene írni. :)








'Farkas wrote on '2011-11-22:




Érdekes, hogy a Fórumban a WordPress Blogmotorként van besorolva. Hjaaa, mikor volt az már.... :)








Ez igaz. :D De eredetileg annak indult... :) Már lassan besorolhatatlan a kategóriája. :D

'KardiWeb' wrote on '2011-11-22:




Bocsánat Kedves Adminisztrátorok de annyi kérdés merült fel bennem utolag!


Különben mitől magyar a szolgáltatás? Attól hogy magyar nyelvű a support és az oldal + a fórum?


A Szerverek meg Hollandiában vannak:





http://whois.domaintools.com/bongeszom.be





http://whois.domaintools.com/159.253.1.121





Én úgy gondolom ez a fontos, nem a szerver elhelyezkedése. De szerintem ezt az érdeklődők joga eldönteni meg az adminoké. Ha rossz helyre került, majd áthelyezik vagy törlik.

Most tényleg nem kötöszködni akarok csak sok kérdés merült fel bennem.





Ugye nem fogod ugy csinálni mint a legtöbb ilyen post2host üzletpolitikára alapulo magyar ingyenes szolgáltatás hogy lelép szo nélkül és vesznek az oldalak?

Nem tervezem. :slight_smile: Ha úgy is döntök, hogy nem éri meg fenntartani, akkor tudatni fogom a felhasználókkal.

Rendben! Köszönöm a válaszaid . És elnézést ha kicsit erősek voltak a kérdéseim.











Megyek és regisztrálok, kipróbálom a szolgáltatást. A Fóumban pedig wordpress és segédletek terén számithatsz rám!

Azt még tudni kell a szolgáltatásról, hogy egyenlőre még csak egy gyengébb szerver van alatta, de ha befut, és lesz iránta érdeklődés, akkor komolyabb alapokra fektetjük.

Rendben. Köszönöm szépen az információkat!

Upd. (már nem tudtam szerkeszteni a felső hozzászólásomat): a kérdéseidből arra következtetek, hogy volt már dolgod ilyen tárhelyszolgáltatóval, ami egyik pillanatról a másikra megszűnt. Vagy tévedek? :slight_smile:

Nekem nem volt dolgom ilyen szolgáltatókkal, de sajnos legtöbb ügyfelemnek igen. Hosting cég neveket nem szeretnék fel sorolni. Azért kérdezgettelek mik a terveid mert ha nem hajlandó tárhelyért fizetni valamelyik ügyfelem akár hozzád is irányíthatom őket!

Azt mondom, először teszteld a tárhelyet. Nem szeretnék senkinek csalódást okozni.

Szabályzatban ez a mondat nincs befejezve:



Quote:

Minden felhasználónak legfeljebb egy tárhelye.





Ezt viszont nem értem:


Quote:

A felhasználó kötelessége emelt díjas sms-el való fizetést megelőzően felvenni a kapcsolatot a szolgáltatóval, ha nem ért valamit a fizetéssel kapcsolatban.





Miért lenne valakinek kötelessége érdeklődni? :unsure:





Quote:

A felhasználó nem üzemeltethet toplistát, torrentoldalt, adathalász webhelyet, statisztikai rendszert, kép-, fájl- vagy videómegosztó webhelyet és bármilyen illegalitással kapcsolatba hozható webhelyet.





Egy normál, moderált képmegosztó nem működhet legálisan? Nem kéne ezt szétbontani, pl. nem lehet illegális vagy nagy erőforrás igényes oldal. Szerintem így kevésbé jó marketing szempontból, viszont korrektebb tájékoztatást adna.





Quote:

A felhasználó nem folytathat warez tevékenységeket a tárhelyen





Pont lemaradt a mondat végéről és inkább úgy fogalmaznám, hogy nem használhatja seed-elésre, leechelésre.





Quote:

A felhasználó nem üzemeltethet olyan oldalt, amely 18 éven felülieknek ajánlott tartalmat szolgáltat.





Ezt miért? Komolyan érdeklődöm, hiszen ez legális és reklámot úgy sem akarsz/akartok kitenni, így azok szabályaiba sem akadna.





Quote:

A felhasználó nem küldhet ki óránként 100-nál és naponta 1000 többet e-mailt.





Ez emelhető kérésre?





Quote:

A felhasználó nem használhatja e tárhelyet kizárólag oldalak háttértáraként és/vagy FTP háttértárként.





Ezt miként állapítod meg? Ha valaki odatesz egy domain-t, amin van egy kis oldal. Csinál egy /files/ mappát, amibe betesz rar-okat. Például irodaszer témájú oldal és feltölt mondjuk papir1.rar-t, egészen papir65.rar-ig. Akkor ez minek számítana? Honnan tudnád, (illetve milyen jogon), hogy a rar fájlok miket tartalmaznak?





Quote:

A felhasználónak jogában áll havonta egyszer ingyenesen lekérni a legutóbbi biztonsági mentését, amennyiben az rendelkezésre áll.





Automatikusan nincs és az is csak lehet, hogy van ilyen kérdésesen? Továbbá mi az, hogy havonta egyszer? Kétszer már nem lenne jogomba kérni a biztonsági mentést? :mellow:





Plusz kérdés: Link katalógus mehet? (Csak toplistát említ a szabályzat, h nem lehet)





Nem kötekedésként, véleményként írtam amit írtam.

Persze mindenféleképp tesztelni fogom.


'syska' wrote on '2011-11-22:




Szabályzatban ez a mondat nincs befejezve





Javítom. :)





'syska' wrote on '2011-11-22:




Ezt viszont nem értem:





Miért lenne valakinek kötelessége érdeklődni? :unsure:





Gyakran előfordul, hogy nem értik, hogy mit kell elküldeni, mi legyen az SMS tartalma, és rosszul küldik el. Ezek után természetesen mindig a szolgáltató a hibás... Ezt szeretném elkerülni.





'syska' wrote on '2011-11-22:




Egy normál, moderált képmegosztó nem működhet legálisan? Nem kéne ezt szétbontani, pl. nem lehet illegális vagy nagy erőforrás igényes oldal. Szerintem így kevésbé jó marketing szempontból, viszont korrektebb tájékoztatást adna.





A képmegosztók üzemeltetése nagy adatforgalommal jár, és jelentősen terheli a szervert. Egyébként se férne bele az adatforgalmi limitbe.





'syska' wrote on '2011-11-22:




Pont lemaradt a mondat végéről és inkább úgy fogalmaznám, hogy nem használhatja seed-elésre, leechelésre.





A warez szó magába foglalja az illegális letöltőoldalak megosztását is.





'syska' wrote on '2011-11-22:




Ezt miért? Komolyan érdeklődöm, hiszen ez legális és reklámot úgy sem akarsz/akartok kitenni, így azok szabályaiba sem akadna.





A 18+-os témák mindig is vonzzák a látogatókat, és ha már 18+-ról beszélünk, általában nem regények megosztása a téma. :) Ergo vagy kép- vagy videómegosztó.





'syska' wrote on '2011-11-22:




Ez emelhető kérésre?





Igen, emelhető, de spam-elésre nem használható!





'syska' wrote on '2011-11-22:




Ezt miként állapítod meg? Ha valaki odatesz egy domain-t, amin van egy kis oldal. Csinál egy /files/ mappát, amibe betesz rar-okat. Például irodaszer témájú oldal és feltölt mondjuk papir1.rar-t, egészen papir65.rar-ig. Akkor ez minek számítana? Honnan tudnád, (illetve milyen jogon), hogy a rar fájlok miket tartalmaznak?





Ha a rar állományok nincsenek publikálva az oldalon, vagy a letölthető állományok száma jelentősen meghaladja az egyéb tartalmak számát az oldalon, akkor háttértárnak minősül.





'syska' wrote on '2011-11-22:




Automatikusan nincs és az is csak lehet, hogy van ilyen kérdésesen? Továbbá mi az, hogy havonta egyszer? Kétszer már nem lenne jogomba kérni a biztonsági mentést? :mellow:





Hetente manuálisan készül adatmentés az egész szerverről. Természetesen kérni lehet, de nem biztos, hogy meg is kapja az illető. A honlaptulajdonosok ill. webmesterek dolga szerintem az oldal épségéről gondoskodni.





'syska' wrote on '2011-11-22:




Plusz kérdés: Link katalógus mehet? (Csak toplistát említ a szabályzat, h nem lehet)





Nem kötekedésként, véleményként írtam amit írtam.





Igen, mehet. A toplista is csak a szerver terhelése miatt nem megengedett.

Quote:

Gyakran előfordul, hogy nem értik, hogy mit kell elküldeni, mi legyen az SMS tartalma, és rosszul küldik el. Ezek után természetesen mindig a szolgáltató a hibás... Ezt szeretném elkerülni.





Akkor inkább tanácsolni kellene nem? :) Kiemelni egy részen. A többi hülyén meg úgy sem tudsz segíteni....





Quote:

A képmegosztók üzemeltetése nagy adatforgalommal jár, és jelentősen terheli a szervert. Egyébként se férne bele az adatforgalmi limitbe.


.


A warez szó magába foglalja az illegális letöltőoldalak megosztását is.





Akkor miért nem így van megfogalmazva röviden, tömören?





Quote:

A 18+-os témák mindig is vonzzák a látogatókat, és ha már 18+-ról beszélünk, általában nem regények megosztása a téma. :) Ergo vagy kép- vagy videómegosztó.





Továbbá lehet linkgyűjtemény, történetekkel kapcsolatos oldal, kérdés-válasz oldal, társkereső oldal. Az átlag nem fedi a teljes kört.





Quote:

Ha a rar állományok nincsenek publikálva az oldalon, vagy a letölthető állományok száma jelentősen meghaladja az egyéb tartalmak számát az oldalon, akkor háttértárnak minősül.





Tegyük fel, hogy kezdő weblapkészítő csinál egy 5-6 oldalas html oldalt. Ezekhez készít 10db rar-t, amibe leírás és fotók vannak, például referenciák. (Tételezzük fel, hogy ács ember önszorgalomból csinált magának honlapot. Ott van 5 html fájl, aminél egyikből mutat 10 link a 10 letölthető rar-ra. Ez akár hasonló elven, nagyobb méretben is előfordulhat.)


Ez esetben viszont nem lenne fer az általad leírt módon értelmezni a szabályzatot.





Quote:

Hetente manuálisan készül adatmentés az egész szerverről. Természetesen kérni lehet, de nem biztos, hogy meg is kapja az illető. A honlaptulajdonosok ill. webmesterek dolga szerintem az oldal épségéről gondoskodni.





Szerintem meg pont nem, de az ilyen kényelmi szolgáltatásokat végezzék a normális, fizetős hosting cégek. ;)





Nem piszkálni szeretnélek, csak a szabályzatban szerintem félre-rosszul érthető dolgokat hozom fel.

'syska' wrote on '2011-11-23:




Nem piszkálni szeretnélek, csak a szabályzatban szerintem félre-rosszul érthető dolgokat hozom fel.





Tudom, és hálás vagyok érte. :) Hamarosan javítom a hibákat.