böngésző független betűméretek

Sziasztok!











Hogyan lehet megoldani,hogy a különböző böngészőkben egyformán jelenjenek meg a betűméretek?





Én operát használok,azzal tökéletes a blogom betűmérete,nyugodtan üldögéltem a babérjaimon,egyszer megnéztem firefoxxal,és elhűlve tapasztaltam,nagyobbak a betűk.





Akkor már ránéztem internet explorerrel is,ugyanaz a helyzet.





Gondolom a Stylesheet (style.css) fileban kellene kotorászni.





Valaki találkozott már hasonló problémával?





Köszönöm

erre nincs megoldás. ahány böngésző, annyi féle megjelenítés.


ferencz000 wrote:




Hogyan lehet megoldani,hogy a különböző böngészőkben egyformán jelenjenek meg a betűméretek?


Én operát használok,azzal tökéletes a blogom betűmérete,nyugodtan üldögéltem a babérjaimon,egyszer megnéztem firefoxxal,és elhűlve tapasztaltam,nagyobbak a betűk. Akkor már ránéztem internet explorerrel is,ugyanaz a helyzet.








Nemrég merült fel hasonló probléma, úgyhogy kopipészt: valójában nem is a különböző böngészők, hanem a különböző monitorok eltérő felbontása miatt lesz más a betűk mérete. Ha webdizájnról van szó - ellentétben a nyomtatott anyagokkal - soha nem kötött a megjelenés mérete, hanem a felhasználó monitorfelbontásán múlik. Ugyanaz a 7 pixeles betű hangyányi méretű az egyiken, de még épp olvasható a másikon.





Profi webdizájnerek éppen ezért soha nem definiálnak pixelben szövegméretet, sormagasságot, vagy alsó/felső margót a hx, p, stb. elemekhez. Hogy semlegesítsék a különböző böngészők eltérő szöveg-megjelenítését, a CSS fájl legelején univerzálisan 100%-ban fixálják a font-size tulajdonságot, majd ezután minden egyes szövegelemnek relatív egységben (em) határozzák meg a méretét, sormagasságát és alsó/felső margóját. Ezáltal teljes mértékben kontroll alatt tartható az oldal tipográfiája, és az sem okoz gondot, ha a felhasználó megváltoztatja a böngészőjében a szövegméretet, mert a relatív egységekben definiált paraméterek miatt a sormagasság és az alsó/felső margók mindig arányosan fognak vele változni.

Köszi,majd utánanézek,és megpróbálom átalakítani a paraméterezést.

lehet px-ben margót, pagginget megadni, ha fix az oldal mérete.


'charlie wrote:

lehet px-ben margót' date=' pagginget megadni, ha fix az oldal mérete.[/quote']





Lehetni természetesen lehet (akkor is, ha nem fix az oldal mérete), de profi a szövegelemek esetében nem csinál ilyet. Ha pixelben adod meg a szövegméretet, és a júzer a böngészőjében változtat a karakterek méretén, akkor aránytalanul változik a tipográfia. Ezzel szemben a relatív egységek használatakor akár kicsinyít, akár nagyít a böngészőjében a látogató, minden szép arányosan fog változni.


Arról nem beszélve, hogy a pixelben definiált méret esetén a régebbi IE-ben nem tud a júzer változtatni a betűméreten, csak a teljes oldal nagyításán.


'max_headroom wrote:



charlie wrote:

lehet px-ben margót' date=' pagginget megadni, ha fix az oldal mérete.[/quote']





Lehetni természetesen lehet (akkor is, ha nem fix az oldal mérete), de profi a szövegelemek esetében nem csinál ilyet. Ha pixelben adod meg a szövegméretet, és a júzer a böngészőjében változtat a karakterek méretén, akkor aránytalanul változik a tipográfia. Ezzel szemben a relatív egységek használatakor akár kicsinyít, akár nagyít a böngészőjében a látogató, minden szép arányosan fog változni.


Arról nem beszélve, hogy a pixelben definiált méret esetén a régebbi IE-ben nem tud a júzer változtatni a betűméreten, csak a teljes oldal nagyításán.








mondom margó, és padding.





régebbi IE-k nálam nem opciók, az oldalaimonaz IE6 minimális részesedéssel bír. IE7, IE8 mostmár, FF3.


charlie wrote:




mondom margó, és padding.








Értem én, hogy mit mondasz. A margóra ugyanúgy vonatkozik, amit írtam: profik relatív egységben definiálják.





'charlie wrote:

régebbi IE-k nálam nem opciók' date=' az oldalaimonaz IE6 minimális részesedéssel bír. IE7, IE8 mostmár, FF3.[/quote']





Nálad lehet, hogy nem, viszont ez a téma szempontjából irreleváns, mert én az oldal látogatóiról beszéltem.

A max_headroom által vázolt elképzelés jó, de én nagyon sokat szívtam vele.











Itt egy kis segítség: http://pxtoem.com