Blogbejegyzések importálása RSS feed-vel

Üdv!











Átfutottam 2010-ig mindent a plugin keresőben, de nem találtam olyan megoldást ami a fogadó site egy adott oldalába, (nem widget)





oly módon imprtálja be a forrás site blog bejegyzéseit (feedburneren keresztül) hogy a kiemelt képet is betenné.











A forrás blogban ahonnan a cikkeket beemelném müxik egy plugin - Featured Image In Rss Feed - ami beteszi a kiemelt képet az rss-be, ez a feedburneren látszik is.











Azonban az eddig általam kipróbált pluginek nem teszik be a képet az rss-t fogadó oldalba vagy widgetbe sem.











Valami olyat szeretnék elérni, hogy jelenjen meg a fogadó site egy oldalán a forrás site blogbejegyzés (szövegelőzetessel) és a kép. Ezt aztán css-sel megformáznám. Ahogyan a blogspotba is be lehet importálni.











Amit eddig próbáltam:











Insert RSS Thumbnails





WP RSS Fetcher ShortCode





RSS Includes Pages





RSS Multi Importer





Readers From RSS 2 BLOG





Pages and Posts in Feed





Super RSS Reader





WordPress Importer





WP RSS Fetcher ShortCode











A FeedWordPress jó lenne, de azt látom, hogy lemásolja a bejegyzést rss-en keresztül a fogadó helyre az adatbázisba létrehozva egy-egy bejegyzést, és ezzel tartalom duplikációt idéz elő a két hely között. Ezt lekerülném az ismert okok miatt.





Lehet, hogy van ilyen beállítás csak nem találtam meg?











Remélem sikerült a célt megfogalmaznom érthető módon, nagyon igyekeztem. smile.gif))











Előre is köszi!

nem igazán értem:





“oly módon imprtálja be a forrás site blog bejegyzéseit”





“a fogadó helyre az adatbázisba létrehozva egy-egy bejegyzést, és ezzel tartalom duplikációt idéz elő a két hely között”





Hogy lehet “oly módon” úgy, hogy ne rakd le a db-be?

A FeedWordPress rss-ből kiolvassa a megjelenítendő cikk tartalmát majd annak egy klónját hozza létre a fogadó oldalon a bejegyzések között. Ugyanúgy szerkeszthető stb. mintha a fogadó oldalon kézzel írtam volna. Tehát a tartalom bekerült a fogadó oldal adatbázisának megfelelő táblájába és onnan jelenik meg a bejegyzések között. Ez történik a kategóriákkal is.











Mintha a CTRL+C dolgozott volna.











Ha csak az rss feed segítségével egyszerűen megjelenítené a cikket az nem kerülne be az adatbázisba. Olyankor csak be include-olja az rss tartamat egy oldalba, listázva, és kész. Ezt nem tekinti a google tartalomduplikálásnak, a másikat igen.

“Ha csak az rss feed segítségével egyszerűen megjelenítené a cikket az nem kerülne be az adatbázisba. Olyankor csak be include-olja az rss tartamat egy oldalba, listázva, és kész. Ezt nem tekinti a google tartalomduplikálásnak, a másikat igen.”





Teljesen ugyanaz lenne a kimenet. a Google-nek [s:12m6x0u9]fingja[/s:12m6x0u9]foglama sincs arról, hogy az oldaladon megjelenő tartalom az adatbázisból vagy csak ‘on the fly’ rss-ből generálódik… ha ugyanaz jelenik meg a te oldaladon is az már duplikátum lesz…


'hgrg' wrote:




az már duplikátum lesz..








Szerintem ezt rosszul tudod. A feedburneren keresztül megy és ezt a google TUDJA.

Ez igaz, nem 100% semmi sem a googleval kapcsolatban.











De az tuti tartalomduplikálás ha mindkét oldalon ua a tartalom jelenik meg az rss igénybevétele nélkül. RSS-en keresztül pedig nem tuti biztos. Különböző szakmai források erre egyértelműen kitérnek.











De igaziból nem is ennek eldöntése volt a bejegyzésem célja, hanem segítséget kérnék a fenti cél megvalósításához. smile.gif

Nem portálokat, hanem forrásokat említettem, ami magában foglalja szakirodalomat is. Akkor ezzel az erővel ne higgyünk el semmit, csak azt, hogy a bold az vastag betűt jelent?





smile.gif))

Figyu akkor te mégis hogy képzelsz el egy ilyen “behúzást”?


'hgrg' wrote:




Figyu akkor te mégis hogy képzelsz el egy ilyen "behúzást"?








Úgy, hogy annak tartalma ne jelenjen meg a fogadó oldalon mint bejegyzés és ne kerüljön az adatbázisba!


Ez néhány pluginnal müxik, csak képek nélkül. Ennél jobban már nem tudom elmagyarázni.





Léteznek algoritmusok amelyek a az rss XML tartalmát (kódját) feldolgozzák és kiprintelik ()html) valamilyen formában.


Bekezdések, listák, stb


A widgetes megoldások többsége is ilyen.





Te erről még nem hallottál? Nézd meg egy RSS tartalom forráskódját és meglátod miről beszélek.





Ahhoz hogy ez megtörténjen nem kell bejegyzés formájában a cikk tartalmát saját adatbázisodban tárolnod. A cikk címére kattintva jutsz el a cikket megjelentető honlapra.








Lazarevics





Ha gondolod erről lehet vitatkozni, de mint jeleztem nem ennek boncolgatása volt a post célja.


Azért köszönöm eme utóbbi hasznos hozzászólásodat ebben a formában is smile.gif)) Közelebb vitt a megoldáshoz!





Jómagam ritkán merítek abból a forrásból amit Te folyamatosan emlegetsz, pont az általad említett okok miatt.


Ezeket én sem tekintem feltétlenül autentikus forrásnak.

pik20:





az, hogy on-the fly generálod a HTML kódot nem jelent semmit. Adatbázisba is letárolhatod csak a post címét és utána hivatkozhatsz az eredeti oldalra, ez már részletkérdés :slight_smile: Ilyenre ha jól emlékszem a feedwordpress is képes. Csak annyit kell beállítani, hogy ne a teljes bejegyzést húzza át, hanem a tovább link és a bejegyzés címe az eredeti helyre mutasson vissza…

Na azt a beállítást nem találtam meg, (lehet, paradicsomszemű vagyok) hogy ne a teljes tartalmat hozza át. Az a baj hogy a more tagot (ami a forrás oldalon be van illesztve a cikkekben) nem veszi figyelembe.





Na eddig jutottam.











Azt hiszem egyébkén, hogy pont az “on-the-fly” a lényeg a két módszer között (ekkor a google tudja, hogy feedburneren keresztül jön a cucc), és ezt valahol a google oldalai között olvastam (úgy emlékszem). Egyébként mindenki másolhatna tartalmakat tökmindegy milyen céllal - hírt vesz át, vagy lop, de ezt nem lehet büntetlenül, mint tudjuk.