Biztonsági mentés - de hogyan?

Sziasztok!

















Szeretnék biztonsági mentést készíteni, mielőtt belenyúlok a forrásba (bannert szeretnék a fejlécbe illeszteni), de nem nagyon igazodom el, hogyan is kellene. Eddig csak angol nyelvű leírásokat találtam, s azon nem nagyon igazodom el. A honlapot magam készítettem, de részletes útmutató alapján, így nem vagyok nagyon műszaki hozzáállású IT zseni. Megpróbáltam itt a fórumon a korábbi hozzászólások között választ találni, de nem igazán sikerült. Tud valaki segíteni, hogy mit és hova - lehetőleg minél részletesebben - hogy ne barmoljam teljesen össze, amit eddig elértem? Vagy van olyan bővítmény, amit telepítek, és megcsinálja - részben - helyettem (olyan szőke nős stílusban :smiley: )?





Köszi a tanácsokat!











Ági

igyekeztem gyorsan összeszedni neked a lényeget. Ha nem világos valami, szólj hozzá nyugodtan…











http://hgrg.info/2011/08/17/biztonsagi-mentes-wordpress-alapu-oldalad-szamara/

Másodszor mondom: adjatok az utókornak is! Legalább a lényeget… :wink:

csinálok belőle zanzásított rövid verziót :slight_smile:

Szia, nagyon köszönöm a szuper részletes leírást, neki is ugrottam smile.gif Total Commandert használva FTP-n keresztül le is töltöttem a gépemre remélem mindent. Mivel az általad írt wp content mappán kívül is voltak feltöltött fájljaim, inkább az egész html mappát lementettem (remélem, nem csináltam nagy hülyeséget smile.gif)





Az adatbázis lementésével viszont bajban vagyok hiába csinálom lépésről lépésre, amit mondasz, a végrehajt gombra kattintás után nekem nem jön elő az ablakocska, letöltést felkínálandó, hanem egy ablak nyílik csak meg jobb oldalt, irdatlan mennyiségű adattal… ez lenne az? De akkor hogyan mentem le a gépemre?





Amúgy nagyon köszi az eddigieket, igazi “szőke nős” leírás, még én is elmentem rajta (igaz, barna vagyok smile.gif)





Tudnám még ebben az egyben segíteni?





Üdv:











Ági