Biztonság az adminnak

Hogy állíthatom be azt, hogy főadminként más adminok ne állíthassák át jogaimat? Több admin jogot kell kiosszak a következő héten, de nem mindenkiben bízom meg, hogy nem ír át engem. Fontos és sűrgős ez a kérésem is!





Előre is köszi!

ne adj neki admin jogot ilyen egyszerű…





uam, user role editor stb lehet saját egyedi 'rangokat' csinálni…

éppen hüje nem vagyok, ezért már megvolt az user role editor, de akkor egy másik probléma merül fel: nem megy a vizuális szerkesztő, de erről egy másik topicban írtam. Nekik mindenképp admin kellene, nekem meg védettség…

fából vaskarika…





ha admin jogot adsz akkor admin lesz belőle…





ez kb a 'nem akarok vírusirtót telepíteni a gépemre és netezni is akarok közben, de nem akarom h bevírusozódjon a gépem' esete…











user-role-okat be lehet normálisan állítani…


'fnorbika' wrote on '2011-07-15:




éppen hüje nem vagyok, ezért már megvolt az user role editor, ....








A kérdésedre normális választ kaptál, többféle megoldási lehetőséget is. Ne várd el, hogy minden kérdésedre haptákba vágja magát mindenki, és megoldja a kérdést helyetted, kicsi kezedet vezetve a billentyűkön.





Fogjad meg azt a szegény, szerencsétlen role bővítményt, nézd meg, hogy mit tud, írd le egy papírra, hogy kivel mit szeretnél, aztán nagyon finoman hangold be a rendszeredet.


Olyan pedig nincs, hogy KELL admin jogot adni egy csomó emberkének. Szerintem a te agyadban az van, hogy valamilyen feladatot így tudsz megoldani, pedig nem valószínű, hogy a helyes úton jársz vele.


Osszál ki szerkesztői jogokat, aztán meglátod, hogy hányan hápognak még, és azok jogosak-e.





A hüje pedig - továbbra is l + y betűkkel írandó: hülye. Korábban már figyelmeztettünk a normális, átgondolt hozzászólásokra, ne kelljen megint rád figyelni! ;)

Felteszel egy Capability Manager nevű bővítményt.











Csinálsz az adminoknak egy új role, amitől elveszed a Edit users jogot.

Sziasztok





lehet ezektól az adminoktól oldalszerkesztési jogokat is megvonni? plusz ha fórum van topik szerkesztést? és hogy fokozzam moderálást is?

Megnéznéd azt a bővítményt amit DjZoNe írt az előbb? Vagy verbuváljunk egy kis csapatot, akik megnézik helyetted, és ha kell akkor megcsinálják helyetted, vagy átszerkesztik helyetted? :slight_smile:

IGEN!