Bizonyos oldalaknál eltérő menüsor és oldalsáv

Sziasztok,











Lehet olyat csinálni, hogy bizonyos oldalaknál más-más menüsáv és oldalsáv legyen?











boresuta

Talán a legegyszerűbb módszer, ha fogod a page.php-t, csinálsz róla egy másolatot, és beteszed ezt a legelejére:





<?php





/*





Template Name: sablon név





*/





?>





Aztán megcsinálod benne a szükséges változtatásokat, és mented valami felismerhető néven a sablon könyvtárába. Utána már ki lehet választani az oldal létrehozásakor/szerkesztésekor, hogy ezt a sablont használja. Mondjuk valószínű a menü a header-ben lesz, szóval valószínű itt a get_header helyett azt bele kell tenni a sablonba.











Az oldalsávra meg van valami plugin, ami lehetővé teszi, hogy minden widget-nél kiválaszd, hogy mely oldalakon, és kategóriáknál jelenjen meg. Sajnos a nevére nem emlékszem, de majd megpróbálom előkotorni.

Köszönöm, pontosan erre jutottam én is, épp most fejeztem be az egészet!











Köszi azért a választ! smile.gif

Sziasztok!











Látom, nem egyedüli a problémám. Én is olyan plugint - vagy valamit - keresek, amelyik lehetővé teszi, hogy különböző kategóriákra kattintva más-más dolgok jelenjenek meg az oldalsávban. Fentebb SneakySnail-nek nem sikerült a plugin nevét megadnia, kerestem, de eddig még nem találtam…











Esetleg Ő, vagy valaki más tudna segíteni? Please!











Előre is köszönöm!!











Üdv!

Bővítményről nem tudok, de a fönti megoldás igaz a kategóriákra is. Létrehozol egy kategória sablont és egy új oldalsávot, aztán abban már azt módosítasz amit szeretnél.


'codee47' wrote on '2010-12-16:




Bővítményről nem tudok, de a fönti megoldás igaz a kategóriákra is. Létrehozol egy kategória sablont és egy új oldalsávot, aztán abban már azt módosítasz amit szeretnél.








Szia!





Köszönöm a választ!





Közben viszont találtam egy bővítményt, amely megoldja ezt a helyzetet - nekem legalábbis működik a dolog. :)





Megadom a linket, hátha másnak is szüksége lesz rá később!


http://wordpress.org/extend/plugins/widget-locationizer/





Üdv!

'setremez' wrote on '2010-12-16:




Szia!





Köszönöm a választ!





Közben viszont találtam egy bővítményt, amely megoldja ezt a helyzetet - nekem legalábbis működik a dolog. :)





Megadom a linket, hátha másnak is szüksége lesz rá később!


http://wordpress.org/extend/plugins/widget-locationizer/





Üdv!








Hellotok!





Ezt feltettem én is, de nem tudom használni.


Azt értem, hogy vesszővel kell az oldalakat felsorolni, csak azt nem hogy pontosan, hogy kell felsorolni(mit kell beírni), illetve melyik rublikába mit kell írni.Előre is köszönöm a segítséget.





Locationizer Settings





Widget Locationizer Tags:


A comma delimited list of tag pages on which you wish this widget to appear.





Widget Locationizer Categories:



A comma delimited list of category pages on which you wish this widget to appear.





Post & Page IDs:


A comma delimited list of post and pages IDs on which you wish this widget to appear.





Post & Page IDs to not Display Widget:


A comma delimited list of post and pages IDs on which you do not wish this widget to appear.





Should this widget appear on all non-tag and non-category pages?





Follow Settings





Should this widget use DoFollow or NoFollow?