Bejelentett támadó weboldal lettem :-( Mit tehetek?

Sziasztok,











Ma reggelre bejelentett támadó webhellyé váltam, pedig tegnap még minden rendben volt, és nem is töltöttem fel semmit.





Mit tudok tenni, hogy ez megszűnjön?











Úgy sejtem, hogy vírus, de hogyan lehet a WP-ből kiszedni?











Mivel még semmi ilyesmi tapasztalatom nincs, ha tudtok segíteni, az sokat jelentene.











Köszönettel,





boresuta

A helyzet az, hogy a google nem egyiknapról a másikra minősít át, hanem a probléma valószínűleg régóta fennállt, csak nem tűnt neked fel.











Nos, a megoldást három részre bontanám.











Az első a tűzoltás, vagyis megnézzük, hogy mi a gond, és ezt elhárítjuk. Általában egy bugos, hibás, vagy netán direkt erre a célra szánt sablonon keresztül, vagy FTP adatok eljutásával lehet ilyen csodás kártékony kódokat az oldaba juttatni, amit a google ilyen módon jelez.











Nézd meg az oldal forrását kritikus szemmel, hogy találhatóak-e benne ismeretlen domainekről JS és hasonló hívások, vagy olyan kódok, amikről fogalmad sincs, hogy az micsoda.











Én letölteném a teljes fent tárolt kód állományt, vagyis a tárhelyről mindent, kihagyva a wp-content/upload wp-content/blogs.dir wp-content-upgrade könyvtárakat, ha vannak.











Ezekben keress rá ezekre a kifejezésekre total commanderrel a következő szavakra:






    [*]iframe

    [*]eval

    [*]base64_decode

    [*]location.replace

    [*]self.location

    [*]urldecode

    [/list]






    Gyanus fájlok és könyvtárak a themes alkönyvtárban bárhol:








      [*].xcache könyvtár (a pont-al jelölt könyvtárakat, nem biztos, hogy mutatja az ftp szerver)

      [*]ttf könyvtár

      [*]data.dat fájl

      [*]foot.dat fájl

      [*]template.tpl fájl

      [/list]






      Ha találtunk olyan fájlt, amiben kártékony kód van, akkor a fájl módosítási idejét érdemes visszanézni, és hasonló időben módosult állományokat keressünk.





      A .htaccess fájlt se hagyjuk ki az átnézés alól, ugyanis itt is lehetnek megbúvó kártékony dolgok, ezt folytassuk a wp-content/advanced-cache.php -val. Érdemes bekapcsolni a sor tördelést, ugyanis hajlamosak a kedves kártevők olyan helyre tenni a kódot, ami kicsúszik a szerkesztő ablakból, de attól még ott van.





      A második lépés a miért kiderítése.


      Valószínűleg, nem megbízható sablonból (aminek kódolt a footere, headere), vagy nem megbízható forrásból származó bővítménnyel, esetleg ellopott hozzáféréssel jutottak be. FTP jelszót cseréljünk mindenképpen. A használt, nem wordpress.org ról letöltött sablonokat, és bővítményeket nézzük át, hogy vannak-e kódolt részek benne (a wordpress.org-ra ilyen nem kerülhet fel, ezt szigorúan ellenőrzik).


      Ha régi WordPress-t használunk, akkor frissítsük a legújabbra.





      Nem utolsó sorban pedig nézzük át a felhasználókat, hogy képződtek-e új, magas jogosultsági szintű felhasználók, pl Site Admin, Admin.





      Valamint, bár nem valószínű, hogy a jelszavunkat ellopták,( mivel a WordPress egyrészt MD5 hashelve tárolja a jelszavakat, ami egy nem visszafejthető algoritmus, plusz ehhez használ 2.8 óta egy titkosítást is) de azért adjunk meg egy új jelszót, csak úgy babonából.








      A harmadik rész pedig, a felülvizsgálat, vagyis ha már meggyőződtünk az oldalról hogy tiszta, és mindent letakarítottunk, akkor a google webmastertools oldalon (https://www.google.com/webmasters/tools/) itt vegyük fel a domain nevünket, valamilyen módon a felajánlottak közül igazoljuk, hogy mi vagyunk a tulajok. Miután ez megtörtént a Diagnosztika > Ártalmas szoftverek oldalon tudunk felülvizsgálatot kérni (https://www.google.com/webmasters/tools/malware?hl=hu)





      Nem rég szívtam hasonlóan egy oldallal, azért ilyen friss az élmény...

Korábban írtam róla: http://hoppare.com/bejelentett-tamado-webhely.html

Én is írtam már itt róla, de nem találom :S

Szervusz!











Első lépésként én letőlteném ftp-n a teljes wordpress-t.





Második lépésként, átnézném a teljes sablon állományt ami .php kiterjesztésű.





Szokatlan kódokat keresnék benne. pl.:









Code:





&#104&#116&#116&#112&#58&#47&#47&#114&#97&#122&#111&#114&#115&#116&#117&#100&#105&#111&#46&#111&#114&#103&#47&#97&#100&#118&#116&#100&#115&#47&#111&#117&#116&#46&#112&#104&#112&#63&#115&#95&#105&#100&#61&#49


stb...


Álltalában a header.php vagy footer.php fájlokban érdemes keresni az ártalmas kódot!


Ha megtaláltam a "furcsa" kódot, akkor bejelenteném a Google Webmaster Tools az alábbi módon:


hozzáadom az eszköztárhoz az adott oldalt és Felülvizsgálat kérelmezése… (Webmester eszköztár jobb oldalt)





Egyenlőre ennyit tudok segíteni! Napok kérdése mig visszaáll! Viszont ha nem sikerül, vedd fel velem a kapcsolatot!

Amikor én jártam így, ez alapján jártam el:





http://blog.webpozitiv.hu/bejelentett-tamado-webhely-mit-tegyek/





– sikerrel.

Itt egy plugin is akár, ami segíthet a keresésben. http://ocaoimh.ie/exploit-scanner/

Köszönöm szépen mindannyiótok segítségét!

Én is ezzel küzdök most több oldalamnál. A szolgáltató log-olása szerint jelszólopás esete forgott fenn, valami külföldi IP-ről jött valaki, aki módosította az index.php file-okat. Meg még mást is szerintem, még küzdök vele… :frowning: