Bejegyzések lekérése aktuális évből

Sziasztok!











Egy havonta megjelenő újság archívum oldalánál lenne szükségem egy kis segítségre.











Mindig az aktuális évben bevitt bejegyzéseket szeretném megmutatni. Tehát jelenleg a 2010-es cikkek jöjjenek csak, de dec 31 után már csak a 2011-es. A következőképpen próbálkoztam eddig a codex alapján de nem jártam sikerrel.









Code:



<?php

$current_year = date('Y');

query_posts('year=$current_year&cat=1&posts_per_page=12');

?>








Előre is köszönöm ha valaki tudja a megoldást vagy volt már dolga hasonló problémával.

Szerintem itt nem ezzel a fix dátumos dologgal kéne próbálkozni, hanem az intervallumossal.





Én inkább ebből indulnék ki (ez ugye az elmúlt 30 napot listázza):



Code:

<?php

//Create a new filtering function that will add our where clause to the query

function filter_where($where = '') {

//posts in the last 30 days

$where .= " AND post_date > '" . date('Y-m-d', strtotime('-30 days')) . "'";

return $where;

}

// Register the filtering function

add_filter('posts_where', 'filter_where');

// Perform the query, the filter will be applied automatically

query_posts($query_string);

?>








De az is lehet, hogy túlbonyolítom, mert van egy ilyen is (ami az aktuális hónap/év bejegyzéseit írja ki):


Code:

<?php

$current_month = date('m');

$current_year = date('Y');

query_posts("cat=22&year=$current_year&monthnum=$current_month&order=ASC");

?>










Ez meg már majdnem ugyanaz, amit te is próbálsz. Lehet, hogy a kategória és a post per page zavar be neki. Vagy csak valami szintaktikai hiba.

Az első megoldás azért nem jó mert nekem nem az elmúlt x nap-ból kellenének az adatok hanem, ha pl. jelenleg 2010-van akkor csak a 2010-eseket mutassa, tehát az aktuális évet.











A második tippeddel próbálkoztam én is, csak kihagytam a hónapot. A cat és a többi nem hiszem, hogy bezavar, hiszen ezek query_post paraméterek, legalábbis szerintem nem kellene. Át is nyálaztam már párszor úgyhogy hibára sem gyanakszom, de azért megvizsgálom még egyszer.

Jaja, igaz. Arra nem gondoltam, hogy az mindig a jelenlegi dátumtól számolna vissza egy évet.





Fura, mert én is azt gondolnám, hogy a tiéddel mennie kéne.





Esetleg próbáld ki a rewind_posts() fix-et. Nekem segített már. Igaz az kb egy éve volt, egy-két verzióval ezelőtt.

Szerintem a változódat nem nagyon kellene bekényszeríteni az aposztrofok közé. Próbáld ki így, hátha:









Code:

<?php

$current_year = date('Y');

query_posts('year='.$current_year.'&cat=1&posts_per_page=12');

?>





Merthogy a többi elvileg jó, csak ez az, ami gyanús.

Köszönöm, így már tökéletes. Hasonlóan próbáltam én is tegnap de valamit elnézhettem.











Még egyszer köszönöm!