Bejegyzések kategóriák szerint

Sziasztok!











Van hat kategóriám, és a főoldalon szeretném kategóriánként megjeleníteni a legfrissebb bejegyzéseket, ilyesmi formában:











egy . kettő







három . négy






öt . hat









Mind a hat blokkban a legfrissebb bejegyzés összegzését szeretném megjeleníteni, valamint alattuk az utolsó két bejegyzés címét, ami abban a kategóriában írtak.





Sokat kísérleteztem vele, de nem sikerült megoldást találnom. Sikerült külön, kategóriánként kiíratnom a bejegyzéseket, de amikor az összegző utáni Tovább linkre kattintottam, azt láttam, hogy az összes bejegyzés teljes tartalma megjelenik egymás alatt. Ezt a kódot használtam:





Code:



<?php

$args = array( 'category' => 5 );

$lastposts = get_posts( $args );

foreach($lastposts as $post) : setup_postdata($post); ?>





<?php the_title(); ?>



Kategória: <?php the_category(' '); ?>


Írta: <?php the_author_posts_link(); ?>, <?php the_time('Y. m. d., H:i'); ?>


<?php comments_popup_link(__('Nincs hozzászólás'), __('1 hozzászólás'), __('% hozzászólás')); ?>

<?php the_content( 'Tovább »' ); ?>



<?php endforeach; ?>








Tudnátok segíteni abban, hogy mit ronthattam el? Nem tudom, mivel próbálkozhatnék még. Lehetséges, hogy rosszul fogtam meg az egész alapjait?


A válaszokat előre is köszönöm! :)

És ez a kód részlet hol van? index.php? home.php? loop.php?





Netán egy egyedi oldal sablonban, ami be van állítva az oldaladnak?

Az index.php-be illesztettem be.

Ha csak a főoldalra szeretnéd a dolgot használni akkor két lehetőséged van, vagy készítesz egy saját sablon templatet, majd létrehozol egy főoldal nevű oldalt, beállítod, hogy ezt használja oldal sablonnak, majd a Beállítások > Olvasás részben beállítod ezt az oldalt főoldalnak (statikus főoldal).











Így kell kezdődnie egy saját oldal sablonnak, ahhoz, hogy az oldal szerkesztő lapon megjelenjen:



Code:



<?php

/*

Template Name: Saját főoldal

*/











Vagy ha mindenképpen index.php -t akarsz szerkeszteni, akkor ezt a részt tedd feltételek közé.


Mivel az index.php sok funkciót ellát, pl ha nincs külön kategória, oldal, vagy bejegyzés sablonod, akkor is ez fut le.





Code:





Ide jön a kódodod.










Azért nem is_home()-ot használunk, mivel a is_front_page a webhely abszolút kezdőoldala,


míg az is_home csak a bejegyzések kezdőoldala.