bejegyzés utáni kép

Sziasztok !

Azt szeretném megtudni, hogy lehetséges-e a bejegyzéseket valamilyen módon egy kisképpel elválasztani egymástól.

lenne errre valami ötletetek ?

Helló!

A témád style.css fájljába illeszd be ezt:

Code:

.valaszto {height: 40px; background: url(képhelye.valami) no-repeat center; margin-top: 15px; margin-bottom: 15px;}

a height értéke természetesen egyezzen a beszúrni kívánt kép méretével. A margin-top fele a bejegyzés utolsó mondata és a kép kezdetének helyéért. Tehát lezárod a mondatot, (jelen esteben) 15pixelnyi távolság, jön a kép, majd szintén 15pixelnyi táv, mert ott a margin bottom. És ezek után jön a következő bejegyzés címe.

Ha ez kész, akkor a témád index.php fájljában keresd meg a következő részt:

Code:

A content a lényeg. Ez után a rész után szúrd be ezt:

Code:

Ennek működnie kell... elvileg :]

köszönöm szépen, este kipróbálom

megpróbáltam, részleges sikerel.

a hely ahol a képnek kellene lennie meglett csak a kép nem látszik valamiért :frowning:

próbáltam jpg és png formátumban felrakni, egyik sem jelenik meg.

css-ben a kép eléréshez TELJES útvonalat írjál!!!

Gondolom a témád mappájában van egy olyan almappa, hogy images, vagy ilyesmi, ahol a sablon képfájljai találhatóak. Na ide tedd be a képfájlt, jegyezd meg a nevét (pl.: valaszto.jpg) és a style.css-be, a .valaszto backgroundjához ezt írd: url(images/valaszto.jpg) no-repeat center;

mano: nem kell teljes, én sem szoktam teljeset megadni.

nem kell a teljes cim ?

ahogy nézem mind1, igy sem jelenik meg a kép :frowning:

Akkor próbáld a teljes elérési úttal (bár én sosem úgy használom és működik)

Ehhez a style.ccs fájlban a .valaszto backgroundjához ezt írd: url(http://www.hetfield.hu/wp-content/themes/chaoticsoul-10/images/elvalaszto.jpg) no-repeat center;

ugy próbáltam először, sajna ugy sem megy.

Nézem itt a honlapod forrását. Próbáld meg, hogy az index.php-ben a

</div részt 2
-vel tedd lejjebb.

próbálom

igy sem :frowning:

msn vagy más cuccon tudnánk beszélni ?

hetfield1887@msn.com-on vagyok ha esetleg…

Persze, felveszlek. Már meg is van a következő megoldási módszer :]

Jelentés: sikerült megoldani a problémát! Ide is kiírjuk a megoldást, hátha valakinek a chaoticsoul-10 nevű témája van:

a style.css fájlban lévő .top .entry részhez ezt írjuk be:

Code:

background: url(images/elvalaszto.png) bottom no-repeat center; padding-bottom: 50px;

Majd egy új taget kell létrehozni, .entry néven, ahova szintén az előző kódsort kell beírni.

Tehát a style.css fájl ezen része így fog kinézni:

Code:

.top .entry { font-size: 1.1em; background: url(images/elvalaszto.png) bottom no-repeat center; padding-bottom: 50px;}

.entry {background: url(images/elvalaszto.png) bottom no-repeat center; padding-bottom: 50px;}

igen igy van.

köszönöm szépen a segitséget ismét !

megjegyzem: 127.0.0.1-en nekem is mindig tökéletesen működnek a CSS-ben megadott rövid elérések, de ahogy kirakom a webre, csak teljes elérési úttal hajlandóak megjelenni a képek…

még egy kérdés : miért nem látható safari-ban a berakott kép ?

firefox-ban látszik :frowning:

biztos az oroszlánok megették! :smiley: