Bejegyzés írásánál alapértelmezett érték

Szerintem ez még senki fejében nem fordult meg, úgyhogy rákérdezek. :slight_smile:





Szóval az a helyzet, hogy bejegyzéseknél egy apró táblázatot szoktam használni, mégpedig a “kategória képek” elhelyezése miatt, ami a bejegyzések jobb szélében található! Viszont amikor egy új bejegyzést szeretnék írni, akkor először mindig ki kell másolnom, egy már meglévő bejegyzés tartalmát, hogy a táblázatom meglegyen. Hogy ezt elkerüljem, lehet olyat csinálni, hogy ha egy új bejegyzést szeretnék írni, akkor a szövegmezőben már ott legyen ez a táblázat?

a két legegyszerűbb megoldás:










  • csinálsz egy új quicktags.js gombot, és bármikor beszúrhatod










  • csinálsz az asztalodra egy txt-t és onnan mindig bemásolod

wow! Találtam egy “addquicktag” nevű plugint, és tök jól működik! Köszi a tippet! :slight_smile:

Na, én nem is értem, hogy mi ez a táblázatos dolog. Pls. valami példát.

Szóval így rajongói oldalakhoz híven, nem csak szövegként szokták kiírni, hogy milyen kategóriába tartozik az adott bejegyzés, hanem mindemellett kisképeket is megjelenítenek, amik jobban illusztrálják a kategóriákat! Lásd pl. nálam, vagy pl. itt. Hirtelen mást nem találtam! :slight_smile:















Code:





















Szóval ide jön a tartalom............................

texttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttext

texttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttexttext

texttexttexttexttexttexttexttext







ÉS EZEK A KISKÉPEK, AMIÉRT KELL A TÁBLÁZAT















ÉS EZEK A KISKÉPEK, AMIÉRT KELL A TÁBLÁZAT----VÉGE



pedig sokkal de sokkal egyszerűbb lenne, ha a sablonodba épülne be, szerintem “ott” is így működik…

Igen, csak azt nem tudom, hogy, hogy lehet azokat a képeket megjeleníteni, amelyek a kategóriákat mutatják? És ez ugye mindegyik bejegyzésnél más-más képeket jelent!

  1. Van (volt?) erre plugin is… Category Icon










  2. Kis PHP-val meg lehet varizsálni, hogy mindig az éppen aktuális kategória “képét” hozza: kat-neve.jpg vagy cat-ID.gif meg iesmik :slight_smile:

Hogy miket nem tud ez a WP! heart.gif





Köszönöm szépen!


Joles wrote:

Hogy miket nem tud ez a WP!








Főleg, ha zember elolvassa a dokumentációt:


http://codex.wordpress.org/Template_Tags/get_the_category#Show_Category_Images

Na jó. -_- :slight_smile: