Beépített FTP, port megadással

Üdv!











Eddig még sosem volt ilyen terű problémám, de most bizony megakadtam. Szeretném a beépített ftp részét használni a WP-nek. Több plugint és magát a rendszert nem szeretném feltöltögetéssel frissíteni, sőt új pluginok telepítése is kényelmesebb ha csak kattintani kell kettőt.











Szóval, a gondom, hogy nem akar beengedni a beépített ftp-vel. Nem tud kapcsolódni.











wp-config-hoz hozzáadtam: (értelem szerűen kitöltve)









define(‘FS_METHOD’, ‘ftpext’);



define(‘FTP_USER’, ‘username’);



define(‘FTP_PASS’, ‘password’);



define(‘FTP_HOST’, ‘...:2121’);



define(‘FTP_SSL’, false);







A fránya 2121 portot, hogy adjam meg? Próbáltam nélküle, de úgy se ment.











u.i. Azon megoldás, hogy a szolgáltót megkérdezzem… hát, pökhendi beképzelt ökörrel nem igen lehet beszélgetni, képtelen választ adni vagy segíteni, csak ismételgeti magát: “WP-hez nem kell nekem érteni, a weblap megy.”





define(‘FS_METHOD’, ‘ftpext’);





define(‘FTP_USER’, ‘username’);





define(‘FTP_PASS’, ‘password’);





define(‘FTP_HOST’, '
...:2121’);





define(‘FTP_SSL’, false);











A fránya 2121 portot, hogy adjam meg? Próbáltam nélküle, de úgy se ment.

















u.i. Azon megoldás, hogy a szolgáltót megkérdezzem… hát, pökhendi beképzelt ökörrel nem igen lehet beszélgetni, képtelen választ adni vagy segíteni, csak ismételgeti magát: “WP-hez nem kell nekem érteni, a weblap megy.”

Ha ftp nevet és nem ip-t adsz meg, akkor sem megy?





Elég abszurd, de volt már szerencsém olyan szolgáltatóhoz, ahol egyik verzió nem hajlandó működni.

Nem, sajnos. Úgy a sima ftp programok sem hozzák be. (ftp.oldalam.hu -ra)

FS_METHOD nélkül vagy direct opcióval? Ötletelgetek csak. A portot tutira jól adtad meg kettősponttal elválasztva.

Miként érthed a method-ot?

http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php#WordPress_Upgrade_Constants





itt egy elég korrekt referencia :slight_smile:

Köszönöm, holnap még rágódok, próbálkozok.

Úgy értettem, hogy a define('FS_METHOD' sort elhagyod, vagy értéknek a direct-et adod meg.

A nyertes:









define('FS_METHOD', 'direct');






  • az ip végén a portszám. :slight_smile:







    Köszönöm!







    u.i. Frissítéskor a karakterkódolás durván bukfencezik :smiley: De utána rendbe is jön… érdekes…





    define('FS_METHOD', 'direct');










  • az ip végén a portszám. :slight_smile:











    Köszönöm!











    u.i. Frissítéskor a karakterkódolás durván bukfencezik :smiley: De utána rendbe is jön… érdekes…