bbpress magyarosítás

Szia,











Az lenne a kerdesem hogy a buddypress magyar valtozatat honnan tudnam letolteni mert amit talaltam nem mukodik.











letöltöttem a .po és .mo file-t beraktam a my languages folderbe, átírtam a bbconfig.php-t a hu_HU language-re és még mindíg angol. Tudna nekem valaki segíteni?











Köszönöm.

Akkor el kellene dönteni: a BudyPress, vagy a bbPress magyarosításával vannak gondjaid? Vagy a keresők használata jelent gondot? :wink:











http://www.google.hu/search?q=buddypress+magyar+nyelv&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a

hehe igen :slight_smile:











a bbpress-t szeretnem elso korben magyarositani, de nem lelem a problemat hogy miert nem megy. bb-config.php atirva es a my languages fileba .po es .mo feltoltve. az admin is angol ami nekem nem gondd csak a publikus forumot szeretnem magyarositani.











masodik korben szeretnem magyarositani a buddypresst is de a bbpress a fontosabb, ha ebben tudnal segiteni megkoszonnem

KEdves Gyozo!











Koszonom a buddypress file-t egesz jol leforditotta. En megtalaltam mar regen a bbpress-re is a file-okat de az az erzesem hogy a .pot file nelkul nem erek semmit veluk. Jol gondolom? Es ha igen eltudna nekem kuldeni a .pot filet?











Koszonettel

A POT file szabadon letölthető, mivel az a sablon fájl, ami csak az eredeti szövegeket tartalmazza fordítás nélkül.





Ami neked kell a magyar PO fájl, semmi más, mivel a PO-ból lehet MO-t generálni, ami kell az alkalmazásnak.











De ha minenáron POT fájlt akarsz, akkor tessék:





http://svn.automattic.com/bbpress-i18n/pot/tags/1.0.3/

Sziasztok!











Én is kérnék az ügyben segítséget.











Tehát magyar Wp fut, ráinstalláltam a bbpresst, ami alapból angol. Googleban végigolvastam azt a kevés infót amit lehetett azért, hogy a bbpresst magyarosítsam de nem sikerül. Amit csináltam:










  1. létrehoztam a my-languages mappát a bbpress mappa gyökerében




  2. belemásoltam a két nyelvi filét, a .mo és .po-t amit előzőleg letöltöttem a netről (elméletileg kész magyarítás hozzá)




  3. a bb-config.php fileban nem is kellett változtatnom mert alapból ez van benne:





    define( 'BB_LANG', 'hu_HU' );











    A probléma az, hogy mintha a nyelvi filet sehogy sem akarná olvasni. Pedig az eredeti bbpress fórumon is annyit írnak, hogy a my-languagest hozzam létre és oda rakjam be, aztán beleírni a bb-config.phpba











    mindezidáig semmi eredmény…egyébként részletkérdés de másik bbpress théma ráinstallálásával is ugyanez a helyzet, nem alkalmazza, de ez most nem fontos, inkább a nyelvi file.











    előre is köszönöm,





    sziasztok





    t

Fontos lenne, tudni, hogy önálló bbpress-ről beszélsz, vagy az új bbpress pluginról.











Ugyanis a jelenleg beta3 állapotban lévő bbPress 2.0 már plugin, ergo bármilyen WordPressbe bővítményként telepíthető. Ezzel nincs más dolgod, mint a bbp-languages -be feltenni a bbpress-hu_HU.mo -t és már magyarodik is.











Az önnálló telepítésnél a helyzet annyi (egy élő oldalról másolom az ottani állapotot), hogy a bb-config, ba beteszed a fent leírt sor, a my-languagesbe, pedig a hu_HU.mo -t (a .po-t a szerverre nem kell feltenni).











Fontos, az írásmód, ugyanis, sem hu_hu sem HU_HU, csak és kizárólag a konstansban megadott hu_HU.mo formában fogja keresni a nyelvi állományt.

Nagyon köszönöm











A pluginos megoldás sikeres volt, a bbp-languages mappába bemásoltam a fileokat amiket átneveztem az általad megadott bbpress-hu_HU ra.











így már egyből látszik, hogy felvette a magyar szövegeket, már csak azt kell kifundálnom miért vannak olyan elemek a fórumban amelyek továbbra is angolul jelennek meg. A nyelvi fileban gyorsan megnéztem pl az egyiket (voices…ez a neve az egyik oszlopnak a forum nézetben) és nincs benne. no mindegy, ezzel elbíbelődök talán











köszönöm megint,











szia





t