bbPress biztonság

Sziasztok!











Van egy bbpress fórumom, ami kb 2 éve üzemel. AZ utóbbi fél évben elszaporodtak a spam hozzászólások, melyekkel nem tudok mit kezdeni. Ez mindi egytől egyig idegen nyelvű, linkekkel telepakoló topikok és regisztrációk. Fél éve csak azt tudom csinálni, hogy folyamatosan törlöm ezeket. Kérdés, hogyan tud bejutni valaki, vagy valami a rendszerbe?











zenekarokaz.hu/zeneforum/ címen érhető el.











Először a humantest plugint használtam a regisztrációhoz. Aztán kipróbáltam a recapcha-t (plugin-on keresztül), és az sem segít. Ideiglenes ki akarok kapcsolni a regisztrációt, amíg megoldom a problémát, de erre sincs lehetőségem.











bbpress paraméterek:










  • verzió: 1.0.2. (van frissítés? lehet egyáltalán valahogy frissíteni?)




  • nincs wp integráció, csak önmagában a bbpress




  • aktív, bekapcsolt pluginok: bavatars, bb-ads, bbpress moderation site, bbpress smilies, bb topic views, mass delete users, mini stats, quote, recaptcha bbpress, related topics, show post count, terms of service











    Szóval egyszerűen nem tudok védekezni a spam ellen. Van valakinek javaslata, hogy mit tegyek? Mi az a pont, ahol bejut valaki, vagy valami? Úgy vélem, ha a recaptcha nem segített, azt jelenti, hogy nem a regisztrációnál jutnak be, hanem egy másik résen valahol.











    Arni

Akismet miért nincs fent? Úgy látom van bbpress-hez is.

Fent van, de nem ér semmit. Most töröltem megint vagy 15 bejegyzést, amiben volt több száz link. Mindez 2 nap leforgása alatt…











Más valakinek megoldása, ötlete?











Arni

arni és élesítve is van az az akismet?





nekem napi 8-10 botot fog meg…