Az új regisztráló nem kapja meg az jelszó emailt.

Üdv!











Készítettem egy wordpress webáruházat, de sajnos ha valaki regisztrál, utána nem kapja meg a jelszavát tartalmazó emailt. Miért lehet ez? Tud valaki segíteni?

Egyébként minden más mail megy?





Nem lehet, hogy nincs jól bekonfigurálva a mail szerver?











Csinálj egy php fájlt valahova a gyökérbe, mailtest.php néven, aminek a következő legyen a tartalma:











<?php



$a = mail(‘te@emailcimed.hu’, ‘test’, ‘xxxxx’);



var_dump($a);



?>







majd futtasd le.



http://tedomained.hu/mailtest.php







Értelemszerűen a te@emailcimed.hu helyett a saját email címeded írd be.



2 dolog törénhet:






  1. kiírja a böngészőbe, hogy false, ez esetben nem sikerült neki elküldenie a levelet, így a beállításokkal van a gond. (lehet, hogy SMTP -t kell használnod, de előtte próbáld meg ezt).






  2. kiírja, hogy true, ez esetben a szerveren a levél elküldése sikeres volt a beállított mail szervernek. Ez még nem garancia arra, hogy a mail szerver el is küldi, ha el van konfigurálva, de legalább ez esetben tudod, hogy nem a WP -vel van a baj.







    Ha a tárhelyed vetted, és nem saját szerveren ügyeskedsz, akkor nem biztos, hogy kaptál hozzá SMTP szolgáltatást. Ha kaptál, akkor pedig az ott megadott névvel és jelszóval, porttal és hoszttal kell beállítani, de ezt majd később.







    Minden más ez után jön.<?php





    $a = mail(‘te@emailcimed.hu’, ‘test’, ‘xxxxx’);





    var_dump($a);





    ?>












    majd futtasd le.





    http://tedomained.hu/mailtest.php











    Értelemszerűen a te@emailcimed.hu helyett a saját email címeded írd be.





    2 dolog törénhet:










  3. kiírja a böngészőbe, hogy false, ez esetben nem sikerült neki elküldenie a levelet, így a beállításokkal van a gond. (lehet, hogy SMTP -t kell használnod, de előtte próbáld meg ezt).










  4. kiírja, hogy true, ez esetben a szerveren a levél elküldése sikeres volt a beállított mail szervernek. Ez még nem garancia arra, hogy a mail szerver el is küldi, ha el van konfigurálva, de legalább ez esetben tudod, hogy nem a WP -vel van a baj.











    Ha a tárhelyed vetted, és nem saját szerveren ügyeskedsz, akkor nem biztos, hogy kaptál hozzá SMTP szolgáltatást. Ha kaptál, akkor pedig az ott megadott névvel és jelszóval, porttal és hoszttal kell beállítani, de ezt majd később.











    Minden más ez után jön.

Nagyon köszönöm a választ, kipróbálom nemsokára, és beszámolok a fejleményekről.

Nem sikerült, de szerintem én nem csináltam jól valamit. A php fájlt megcsináltam, és bemásoltam a gyökérkönyvtárba ami a public_html névre hallgat. Remélem erre a könyvtárra gondoltál. Ezzel a résszel viszont bajban vagyok: “majd futtasd le.





http://tedomained.hu/mailtest.php











Értelemszerűen a te@emailcimed.hu helyett a saját email címeded írd be”











Beírtam mint az éndomainnevem.com/mailtest.php, de csak a php fájl tartalmát adta ki egy üres lapon. Az email címet nem értem amit írtál, hogy hova kéne, és milyen email címet.





Egyébként egy ingyenes tárhelyen van a weboldal. A 000webhoston.





Bocs az értetlenkedésért, de nem olyan rég kezdtem bele, sokmindent nem értek még.

Bocsánat, közben rájöttem, tudtam hogy én néztem el valamit… Szóval az emailcímhez a php fájlban kell beírni a sajátom,megpróbálom így.

Sajnos így sem sikerült, ugyanazt az üres oldalt dobja ki a php fájl tartalmával.

http://tedomained.hu/mailtest.php











A tedomained.hu helyére írd be a te oldala címét. Ahol van a webáruházad.











De ha adsz egy linket a weboldaladhoz akkor megadjuk a rendes címet :slight_smile:











A php fájl ha kész töltsd fel oda ahol látod megjelenni a wp-content, wp-admin, wp-inculdes mappákat…(ez tárhely függő dolog).







+szerk.





Reméljük nem localhost WAMPServeren próbálod ki a dolgot, mert ott nem is fog működni :).

Köszi a választ, de úgy csináltam, ahogy leírtad, és mégsem működik. Nem tudom mi az a localhost WAMPServer egyébként :slight_smile: Linket az oldalhoz szivesen adok, de inkább csak privátban, elég gagyi oldal…

Itt a weboldal linkje: http://laller1.0fees.net/

és a “kontakt” emailt sem kapom meg, szóval semmilyen email nem jön.

Bocs, de nem értem a kérdésed. Az oldalam fent van egy tárhelyen, de ha regisztrál valaki rá, nem küldi ki a levelet amiben a jelszavát kapná meg, és a kontakt form nevű plugin is hibát ír ki, nem küld emailt.

Lehetséges. Két tárhelyen is fent van, 0fees-en és 000webhost-on is. Ingyenesek.

Nem tudom hogy az aldomain mit jelent , alapból csináltak egyet ingyenesen a tárhellyel együtt mikor regisztráltam. Az nem jó úgy? Nem olyan mint egy rendes , fizetős domain név?

Hibaüzenet nincs a regisztrációnál, azt írja, hogy a levél elküldve, de mégsem érkezik meg. A kapcsolat pluginnél pedig ezt írja ki mikor el akarok küldeni egy üzenetet: Failed to send your message. Please try later or contact the administrator by another method.

Az aldomain a fődomain-ből származik, kizárólag a fődomain tulajdonosa tud további aldomaineket létrehozni.





Ha a fődomain teoldalad.hu, akkor az aruhaz.teoldalad.hu és a fejlesztes.teoldalad.hu egy-egy aldomain. Gyakorlatilag egy virtuális domain név.











Pl. egy ceg bemutatkozik a domain.hu oldalon, ahova kirak egy linket, hogy vásároljon itt, és a látogató eljut az aruhaz.domain.hu oldalra, ahol egy egészen más kinézet, tartalom fogadja.

Köszi a válaszokat. Log helyett olyan van, hogy activity log, de ebben csak “get disk usage” nevű dolgok vannak, az se sok.

Sziasztok!











Nekem az a véleményem, hogy tégy fel egy contact form 7 plugint. Az olyan egyszerű, mint egy raklap. Próbáld ki azzal az e-mail küldést, illetve a kapcsolat felvételit.











Kb valahogy így fog kinézni: http://www.szolishop.hu/kapcsolat/











A captcha-ból javaslom a really simple captcha plugint. Ha ez a form el tudja küldeni (eddig nekem ez a legstabilabb… olyan, mint a trabant, elpusztíthatatlan!) az adatokat, akkor biztos, hogy maga az oldal tud küldeni. Ha itt sem megy, akkor csatlakozok az előttem szólókhoz.











Köszi!

Ebben igazad van. Tudnál egy kicsit segíteni benne, hogy hogyan tudnék gyorsítani rajta? Sajnos a megrendelő mindent akar… hogy minden jelenjen meg…











Előre is köszi!

Feltettem a hypercache plugint, beállítottam a wp-config.php-ban is.











A megrendelős részt arra értettem, hogy van kint az odalon egy két dolog, ami szerintem nem kéne oda… pl a fényképes diavetítés…

Szia!











Életem első webárauháza, amiért pénzt nem kapok, csak próbálgatom magam.











A megrendelővel teljesen igazad van.











Viszont “[font=helvetica, arial, sans-serif:2mqylt27]de vannak sehova sem mutató linkek, hiányzó képek. Pl.[/font:2mqylt27] itt” nem nagyon értem. Ebben a kategóriában egyetlen egy termék van, ami meg is jelenik nekem. Lehet hogy csak nekem? Itt csak egy Lighttec lámpának kell megjelennie. Ebben tudnál segíteni, hogy itt mire gondoltál?











Előre is nagyon köszönöm, és ne haragudj, hogy így kihasznállak.