Az oldalsávba Blogértesítőt szeretnék elhelyezni - hogyan csináljam?

Sziasztok!











Az új honlapomnak az oldalsávjába egy Blogértesítőt szeretnék tenni. Töltök fel egy képet, hogy pontosan milyenre gondoltam. A látogató megadja az e-mail címét és a friss bejegyzésekről e-mailben értesül. A fénykép erről az oldalról származik: http://kajarikbela.hu/ Hogyan tudok ilyet csinálni? Plugin kell hozzá?

Google Feedburner.


'psztrnk' wrote on '2010-09-27:




Google Feedburner.








Beregizek és annyi? Vagy kell hozzá valami plugin?

Semmi. Regisztralsz, megadod a feed url-t, kapsz egy html-kodot amit oda szursz, ahova akarsz. Lehet, hogy van hozza plugin is, ahol csak a feedburner id-dat kell megadnod, de imho felesleges.


'psztrnk' wrote on '2010-09-27:




Semmi. Regisztralsz, megadod a feed url-t, kapsz egy html-kodot amit oda szursz, ahova akarsz. Lehet, hogy van hozza plugin is, ahol csak a feedburner id-dat kell megadnod, de imho felesleges.








Értem, köszönöm! :) És a feed url-t honnan tudom meg, hogy mi?

Firefox böngészőben fent az URL-címben megjelenik egy kis sárga ikon - ráklikk:























IE böngészőben is arra fele van valami hasonló.











Vagy a domain neved után írd be: /feed


'hitetlen' wrote on '2010-09-27:




Firefox böngészőben fent az URL-címben megjelenik egy kis sárga ikon - ráklikk:











IE böngészőben is arra fele van valami hasonló.





Vagy a domain neved után írd be: /feed








Köszönöm szépen! :D Remélem össze fog jönni.

amúgy ilyesmihez van külön plugin is, pl: Subscribe2











http://subscribe2.wordpress.com/category/installation/











magyarosítás is létezik hozzá (vagy már eleve magyarosítva telepedik fel?)

Gondolom a legtobb dologhoz van mar plugin, de en annak a hive vagyok, hogy ha nem muszaj, nem kell. Kevesebb helyet es eroforrast zabal, kisebb a kockazat frissiteskor, nem akad ossze, ilyenek. Vannak pluginok, amik szo szerint a lusta emberek szamara vannak kitalalva… :slight_smile:

Sikerült összehoznom a FeedBurner-t, köszönöm! :smiley:


'psztrnk' wrote on '2010-09-28:




Gondolom a legtobb dologhoz van mar plugin,








Amit ajánlottam plugint, az nem a FeedBurner-t használja, hanem teljesen különálló "hírlevél" plugin. De csak meg kellett volna nézni.

Tudom, ismerem. Ugy ertettem a legtobb funkciohoz.

Viszont van egy kis gondom. Nem jön e-mailben az értesítő az új bejegyzésekről. Feliratkoztam rá, de nem kapok. Mit nem állítottam be jól a FeedBurner-nél?

pepe.











Nem azonnali a FeedBurner, ezért is (és más okokból is) tanácsoltam erre a Subscribe2 plugint. Mindegy, nem érdekes. A lényeg, hogy a FeedBurner értesítőt majd holnap reggel 9 óra tájban… (amerikában éjfél?) kapod meg.

Igazabol digestet kapsz az elozo nap bejegyzeseibol (kevesbe megy a user agyara). Azt, hogy mikor kezbesiti, te allitod be a feedburneren a Publicize/ email szekcioban. Megadhatsz minden mast is, feliratkozos szovegtol kezdve az egyedi logon at a szinekig.

Akkor mindent aktiváljak a Publicize menüben és akkor megkapom? Már 3 napja feliratkoztam, volt is új bejegyzés, de nem jött az értesítő.

nem.





Telepítsd a Subscribe2 plugint, rakd ki a feliratkozó formot, és készen is vagy. Később az így keletkezett adatbázisoddal sok mindent lehet kezdeni (no para, semmi ártó szándék, csupán marketing kérdés az egész)


'hitetlen' wrote on '2010-10-01:




nem.


Telepítsd a Subscribe2 plugint, rakd ki a feliratkozó formot, és készen is vagy. Később az így keletkezett adatbázisoddal sok mindent lehet kezdeni (no para, semmi ártó szándék, csupán marketing kérdés az egész)








Köszönöm, máris tesztelem! :)

Telepítettem, de értesítőt nem kapok új bejegyzésekről. Azt észlelte, hogy feliratkoztam, de semmi több. Mi lehet a gond?